Dopoledne v 9.28 hodin ze Zdic do Příbrami (příjezd 10.06) a Březnice (příjezd 10.30) zamíří historický vlak tažený parní lokomotivou Papoušek.

„Na vlakovém nádraží v Příbrami se mohou návštěvníci po celý den těšit na jízdy historickou šlapací drezínou, jízdy historického motorového vlaku na vlečku do Kovohutí, vyhlídkové jízdy retro minibusu na exkurzi do Pivovaru Podlesí a návštěvu hornického muzea na Březových horách. Dále na výstavu o historii železniční dopravy, exkurzi na pracoviště řízení provozu výpravčím a výstavu vojenské techniky a přepravy vojska po železnici," láká na bohatou nabídku oslav Jiří Boháč ze Spolku Rakovnicko Protivínská dráha.

Ani při letošních oslavách nebude chybět Divadlo Za Vodou z Čenkova tentokrát s divadelní hrou Zářivá Hvězda, dětský koutek plný her, chutné občerstvení a prodej upomínkových předmětů.

„V Březnici na nádraží po příjezdu parního vlaku v 10.30 hodin bude dále probíhat od 10.30 do 11.30 hodin hudební představení dechové hudby Rožmitálská Venkovanka a rovněž jízdy kolejové šlapací drezíny," doplnil Jiří Boháč.

Podrobné informace, program na celý den a úplný jízdní řád všech historických vlaků a retro minibusu najdete níže:

Den železnice: jízdní řád a program.