Letos je vytvořen s motivem pouště a k vidění je na něm mnoho originálních figurek, včetně Švejka, krojovaných postav nebo filmových hrdinů. Navíc krásně provoněl celé horní patro muzea. Zajímavý je také kreslený betlém, který má postavy nalepené na překližce a na zadních stranách jednotlivých osob jsou napsaná místa, odkud pochází kroj, v které jsou oblečené.

Raritou je vystavený, asi 60 let starý adventní kalendář, který byl dovezezn z Ameriky. Je tam zajímavost i pro místní, prohlédnout si mohou také betlém, který v dětství vlastnoručně vyráběl starosta města Tomáš Havlíček se svým bratrem. Zavzpomínat na dětství mohou dospělí nad větším množstvím malovaných betlémů od malíře Kubašty, který léta žil poblíž v Rosovicích.

Celou jednu místnost výstavy zabírá vyřezávaný Třebechovický Vokounův betlém. Je v soukromém majetku rodiny pana Bendla, který betlém každým rokem muzeu zapůjčuje. Základní část pan Bendl zakoupil před 12 lety v Třebechovicích pod Orebem, kde se setkal s řezbářem Janem Vokounem. Neustále se rozrůstá, každým rokem přibyde několik nových fogurek. Nyní je jich přes 120.

Najít v něm můžete kromě klasických jesliček mlýn, cukrárnu, hospodu, pivovar i s postavami na komíně, vodníka, kováře, oráče, medvědáře s medvědem a mnoho dalších. Rozsahem patří betlém k největší soukromé sbírce od Jana Vokouna.

Podle jedné z organizátorek, paní Skočdopole, je návštěvnost výstavy skvělá, v týdnu se na betlémy chodí podívat školy a školky a o víkendech tam děti vodí rodiče, protože chtějí výstavu vidět znovu. O tom, který betlém se jí líbí nejvíce, říká: "Nemám jeden oblíbený, líbí se mi všechny, na každém si něco najdu."

V přízemí muzea najdou zájemci také výstavu obrazů místní malířky Naděždy Janatové.