K vidění byly výrobky vytvořené opracováním dřeva, pletením, šitím, ale i malované portréty, návnady k rybaření a mnoho dalších věcí. Nechybí ani aktivity spojené se sportováním. Své volnočasové aktivity představili i zaměstnanci, kteří se věnují již několik let trénování mladých dorostenců, hráčů a hráček. Někteří jejich odchovanci již reprezentují Českou republiku.

„Jeden z příslušníků nechal nahlédnout do zákulisí svého sportovního života na kole. Pochlubil se svými dosaženými sportovními výkony i ze světových závodů,“ uvedla mluvčí věznice Milena Palková.

Do druhého ročníku této výstavy se zapojilo svými výtvory a činnostmi celkem čtrnáct zaměstnanců příbramské věznice. Je to téměř jednou tolik, než kolik lidí se se svými pracemi účastnilo prvního ročníku. „Výstavu viděl například ředitel věznice z Horního Slavkova a ocenil tento nápad a prý by chtěl něco podobného uspořádat i u nich ve věznici,“ prozradil správce výrobně výukové haly Petr Prokeš.

Mezi vystavenými díly byly nepřeklenutelné výrobky ze dřeva, jejichž autorem je Pavel Ulík, jinak mistr na dílně v hale. „K řezbařině mě přivedlo v rámci terapie moje předchozí povolání, kdy jsem sloužil jako profesionální voják na Balkáně, kdy jsem se potřeboval uvolnit od stresu a tak jsem se v roce 1998 začal zabývat řezbou jako samouk,“ přibližuje svou cestu k dřevořezbě.

Často zdobí například pažby loveckých zbraní, nebo si vyřezává jen pro radost. Jeho práce byly k vidění mimo jiné i na letošní výstavě Nože 2018 v Příbrami. Expozice byla doplněna výrobky nejen z keramické dílny, které vytvořili odsouzení.