„Přímo v Sedlčanech jsem ještě nevystupovala. Pouze v okolí, například v Týnci nad Sázavou, Neveklově, Slapech nebo Příbrami a vzpomínky na tyto koncerty mám krásné. Vztah k tomuto regionu mám díky tomu, že jsem se narodila v Benešově u Prahy a můj první pianista Antonín Nedvídek bydlí v Příbrami,“ uvedla jazzová zpěvačka Eva Emingerová.

Metropolitan Jazz Band Praha (MJB) trumpetisty Josefa Krajníka byl založen v roce 1972. Z původně dixielandového zaměření se léty postupně vykrystalizoval orchestr, který má v repertoáru skladby od dixielandu po mainstream. Přes některé personální výměny zůstává zvuk MJB díky nezaměnitelnému stylu hraní na trubku Josefa Krajníka stále stejný.

Příchodem mladých hráčů nastal posun k modernějšímu přístupu k harmoniím a aranžmá jednotlivých skladeb. Zvláště rytmická skupina ve složení piano, kontrabas, kytara a bicí nástroje je motorem orchestru. Zde dominuje hra pianisty Radima Linharta, který patří k nové vlně mladých progresivních hudebníků. Na těchto základech tvoří svá sóla dechová sekce ve složení trubka, tenor saxofon a klarinet.

„S tímto orchestrem jsem začala vystupovat asi před patnácti lety. Zpívám s nimi často a to nejen v pražských klubech Reduta či Jazzdock, ale hlavně v zahraničí. Německo, Rakousko a především Španělsko. Na Červený Hrádek přivezeme klasické jazzové standardy, ty nejznámější a nejoblíbenější ve světě,“ slíbila Eva Emingerová.