Předpověď byla celý týden proměnlivá, avšak celkem optimistická. To se nedá říct o dni konání koncertu, kdy se odpoledne zatáhlo, a kolem 16 hodin se spustil prudký déšť. Organizátoři byli připraveni i na nejhorší, a to stovkami pláštěnek. Na ně ovšem nedošlo. Počasí se před koncertem zázračně vyjasnilo, a déšť se spustil opět až po skončení. Šlo téměř o zázrak.
Stejně tak jako si lidé užívali krásné počasí, užívali si i dech beroucí koncert naší nejpopulárnější české zpěvačky Lucie Bílé, která zářila tak jako na každém koncertě. S Petrem Maláskem zazpívala několik svých hitů a přidala nečekaně, improvizovaně i jeden současný hit ze svého nového alba Hana. Ač to nebylo v programu, zazpívala se slavným klavíristou stejnojmennou píseň, za níž sklidila obrovský aplaus.

Celý koncert se i podle ohlasů povedl na výbornou. Lucie Bílá dostala na závěr několik květin jak z publika, tak přímo z rukou dobříšského starosty či hejtmana Středočeského kraje. Organizátoři akce na závěr zmínili, že se nejedná o poslední koncert na nádvoří zámku. Na co se mohou Dobříšáci těšit příští rok ovšem zatím neprozradili. Rozhodně ale půjde opět o špičku české hudební scény.

Organizátoři akce na závěr zmínili, že se nejedná o poslední koncert na nádvoří zámku. Na co se mohou Dobříšáci těšit příští rok ovšem zatím neprozradili. Rozhodně ale půjde opět o špičku české hudební scény. Jitka Doubravová