Předchozí
1 z 4
Další

Čest, soudržnost a nadšení. Tomáš Kabrhel se ztotožňuje s hodnotami ragby

Začínal s fotbalem, který hrával na nižších úrovních. „V mládí jsem kopal za Malešice, pak jsem skončil a po třicítce jsem opět začal hrát, tentokrát za Přišimasy a Jablonnou nad Vltavou,“ prozradil Tomáš Kabrhel. Nakonec ho ale uchvátil jiný sport - ragby. Především proto, že jeho základem jsou hodnoty, které jsou pro muže žijícího momentálně v Neveklově ve sportu na prvním místě. Čest, soudržnost a nadšení. „Nevidíte, že by hráči nadávali rozhodčí, hádali se mezi sebou. Každý chová ke každému respekt,“ pochvaluje si.

Ragbyový trenér Tomáš Kabrhel.Zdroj: DENÍK/Radek Ctibor

K ragby se přitom dostal hlavně díky svému synovi. „Asi jako každý táta jsem chtěl mít ze syna fotbalistu. Postupem času jsem mu hledal druhý sport, aby měl alternativu a mohl se v budoucnu sám rozhodnout, co si vybere. Shodou okolností v zaměstnání jsem narazil na plakát na nábor dětí do jednoho pražského klubu. Jelikož z Nevekova je to do Prahy asi 60 kilometrů, začali hledat nějaký klub v okolí. A našli jsme ho v Sedlčanech,“ řekl.

Ragbyový trenér Tomáš Kabrhel.Zdroj: DENÍK/Radek Ctibor

Tam se z Tomáše Kabrhela prakticky okamžitě stal trenér. „Na začátku jsem přišel za trenérem Milošem Vodrážkou a zeptal jsem se, jestli bych mu nemohl stavět hřiště. On mi ale hned vysvětlil pravidla, způsob trénování a vzápětí jsem dostal na starosti kategorie U6 až U10 a záhy jsem si udělal trenérskou licenci,“ nastínil začátek své trenérské kariéry.

Ragbyový trenér Tomáš Kabrhel.Zdroj: DENÍK/Radek Ctibor

Jako kouč mládeže má v současnosti jedno velké přání. „Určitě bych uvítal, kdyby o něj byl větší zájem, protože jde o skvělý sport,“ podotkl Kabrhel. A jak vidí případnou expanzi ragby na Benešovsku - konkrétně možnost založení prvního klubu. „Podle mě by to nemusel být problém. Je ale potřeba, aby se toho chopil člověk, který tomu rozumí a bude schopný obstarat vše potřebné,“ tvrdí Kabrhel a dodal: „Já to ale asi bohužel nebudu, protože momentálně jsem v Sedlčanech, kde bych rád i zůstal.“

Ragbyový trenér Tomáš Kabrhel.Zdroj: DENÍK/Radek Ctibor