Předchozí
1 z 5
Další

Hostinskému Jiřímu Kotkovi učarovalo ochotnické divadlo

Jiří Kotek v současné době pracuje jako hostinský v pivním baru U Havlínů v Pražské ulici v Příbrami. Ovšem ve volných chvílích je také vášnivým sportovcem a divadelním ochotníkem. Pochází z Příbrami, kde prožil dětství a dospívání. Pak ho životní události zavály do Milovic, odkud se před deseti lety vrátil zpět do Příbrami. Přestože je původně vyučený prodavač, prošel celou řadou zaměstnání od prodavače přes realitního makléře až po současnou práci hostinského.

Jiří Kotek.Zdroj: DENÍK/Radek Ctibor

Už od dětství má rád téměř jakýkoli sport. Kromě toho, že dodnes sám aktivně sportuje s přáteli, tak je téměř chodící sportovní encyklopedií. Dokáže, že sebe vysypat nejen úspěchy například fotbalové Příbrami, to je zvlášť v poslední době téměř hračka, ale pomalu neexistuje tým či známější hráč, o kterém by něco zajímavého nevěděl.

Hostinský Jiří Kotek v práci.Zdroj: DENÍK/Radek Ctibor

Před deseti lety se Jiří Kotek vrátil z Milovic do Příbrami. „Protože jsem se už v Milovicích věnoval recitaci a ochotnickému divadlu, tak jsem po návratu hledal nějaký soubor i v Příbrami. Kamarád mi řekl o spolku Půlnoc, kde jsem začal působit,“ vzpomíná za začátky u příbramských ochotníků.

Divadelní ochotník Jiří Kotek jako Smrt v komedii Smrt mi sluší.Zdroj: DENÍK/Radek Ctibor

Se spolkem Půlnoc si zahrál v celé řadě komedií od těch situačních jako byly Prachy v prachu nebo Za všechno může průvan až po Moliérova Lakomce, kde ztvárnil roli Anselma. Nicméně u publika uspěl i jako Smrt v bláznivé komedii Zdeňka Hlaváčka Smrt mi sluší nebo jako ježibaba v pohádce O perníchajdě, kde roli převzal po své přítelkyni Zuzaně.

Divadelní ochotník Jiří Kotek jako Anselm v Lakomci.Zdroj: DENÍK/Radek Ctibor

Divadlo a sport každoročně Jiří Kotek spojuje účastí na "Příbramské neckyádě", kterou pořádá Divadelní spolek Půlnoc na příbramském koupališti Nový rybník. „Jsem už několikanásobným držitelem ceny Za nasazení života, neboť jsem neplavec. Plavání je jeden z mála sportů, který mi k srdci nepřirostl,“ řekl s humorem sobě vlastním příbramský ochotník.

Jiří Kotek na neckyádě v Příbrami.Zdroj: DENÍK/Radek Ctibor