Předchozí
1 z 6
Další

Kuchařce Pavle Boukalové je 36 let a pochází z Příbrami. Narodila se ale v Aši, protože její rodiče byli na výletě a maminka by nestihla dojet do příbramské nemocnice. Má dva sourozence. Je z nich prostřední, ma ještě staršího bratra a mladší sestru. „Vaření mě vždy táhlo a bavilo a chtěla jsem se mu věnovat, s tím vlastně souvisí i výběr školy. Vystudovala jsem hotelovou školu v Příbrami, obor kuchař/číšník. To, čím jsem se vyučila, mě zcela naplňuje, dá se říct, že jsem se v tom našla. Mám to ráda a určitě bych neměnila,“ řekla.

Lidé odvedle: Pavla Boukalová.Zdroj: archiv Pavly Boukalové

Pracuje v jedné školní jídelně v Příbrami. „Můj pracovní sen byl vařit ve škole, pro maličké děti. Což se mi nesplnilo. Ale vařím pro malé i velké. Takže aspoň něco. Vaření pro ně mě baví, užívám si to, vařím s nadšením,“ přiblížila svou pracovní náplň. Jezdí také na různé kurzy a školení. Záběr je široký – zdravé vaření, vaření pro děti, využití luštěnin, nové trendy v jídle.

Lidé odvedle: Pavla Boukalová.Zdroj: archiv Pavly Boukalové

Nové trendy v jídle sleduje i jinak, ráda si o nich něco přečte, nebo se podívám na internetu. Experimentovat se opravdu nebojím. „Baví mě kombinovat sladké a slané chutě. Takže hodně zapojuji do vaření i ovoce a třeba čokoládu. Kombinací, jako tyto chutě spojit, je strašně velké množství,“ dodala Pavla Boukalová.

Lidé odvedle: Pavla Boukalová.Zdroj: archiv Pavly Boukalové

Protože má ráda vaření, tak se přihlásila i do pořadu Prostřeno. Bylo to před pěti lety. „To bylo ještě fajn, opravdu to bylo o vaření. Vlastně mě přihlásil bývalý manžel Michal, ale věděla jsem o tom. Strašně moc jsem se těšila, zajímalo mě hlavně to zákulisí, jak to funguje a tak. V tu dobu jsem to sledovala každý den,“ zavzpomínala na účast v televizní show.

Lidé odvedle: Pavla Boukalová.Zdroj: archiv Pavly Boukalové

Kromě vaření se ve volném čase věnuje sportu. Konkrétně fixboxu. Se cvičením začala po narození syna. Jednou zašla na hodinu fitboxu ke kamarádce Renče. „A díky ní jsem tomu propadla. Ona je úžasný instruktor. S postupem času jsem vyzkoušela i thajský box. Tam jsem se naučila správnou techniku úderů a kopů, tak abych si neublížila a byla dobrý trenér. Ale o zápasech jsem nikdy neuvažovala, zajímala mě pouze ta technika,“ říká o své zálibě Pavla.

Lidé odvedle: Pavla Boukalová.Zdroj: archiv Pavly Boukalové

Vedle sportu se také věnuje jako dalšímu koníčku – fotografování. I tomu se dostala v souvislosti s narozením syna. „Nechtěla jsem už fotit jen na mobil a fotky z dobrého fotoaparátu mají něco do sebe,“ zavzpomínala za rozhodnutí pořídit si fotoaparát. Prvním jejím modelem byl její syn. Ten se nyní moc fotit nechce. Tak začala fotit kamarádky, a později se začali ozývat další lidé, že by chtěli vyfotit. „Začínala jsem s pár lidmi a dnes je to mým velkým koníčkem, baví mě to. Nejsem profesionál, a nikdy nebudu, vaření je u mě číslo jedna,“ doplnila.

Lidé odvedle: Pavla Boukalová.Zdroj: archiv Pavly Boukalové