Předchozí
1 z 5
Další

Marka Halamíčka na konzervatoři nechtěli, nyní hraje v legendárních Bon Pari

Marek Halamíček je členem Ústřední hudby Armády ČR, kde hraje na pozoun. Ústřední hudba je vrcholovým reprezentativním vojenským hudebním tělesem určeným k propagaci a reprezentaci dobrého jména Armády České republiky na veřejnosti a nejvyspělejších tradic české vojenské dechové hudby doma i v zahraničí. Před deseti lety nahradil Jana Suka, po jeho smrti, jako zpěvák v příbramské kapele Bon Pari. Tehdy se také přestěhoval na Příbramsko, přestože pochází z Přerova. S kamarády z Ústřední hudby hraje také v další rockové kapele Dexempo, kterou založil jeho bývalý kolega z armády i z Bon Parů Luboš Zelner.

Marek HalamíčekZdroj: Deník / Radek Ctibor

Vystudoval vojenskou konzervatoř v Roudnici nad Labem, kam nastoupil v roce 2000. Od té doby se dá říci, že je vojákem. „Šel jsem tam proto, abych byl muzikantem. Ale v Kroměříži jsem se jim nějak nepozdával, a tak jsem zkusil štěstí v Roudnici, kde to vyšlo,“ vzpomíná Marek Halamíček na svá středoškolská studia. V roce 2007 pak nastoupil k Ústřední vojenské hudbě Armády ČR, kde působí dodnes v hodnosti nadrotmistra.

Marek HalamíčekZdroj: Deník / Radek Ctibor

Přestože v armádě hraje na pozoun, jeho záběr je daleko širší. V Bon Parech kromě zpěvu převzal po Janu Sukovi i hraní na baskytaru a v Dexempu se zpěvem sekunduje Luboši Zelnerovi a hraje na elektrickou kytaru. „Nicméně čas od času, když basák Michal Hrubý nemůže s námi vystupovat, mohu zaskočit i na baskytaru, protože v Dexempu máme ještě druhou elektrickou kytaru,“ říká.

Marek HalamíčekZdroj: Deník / Radek Ctibor

K hudbě ho přivedl otec. Odmala mu kupoval nejrůznější hudební nástroje. Kromě pozounu, kytary, baskytary umí hrát ještě na housle a klavír. To mu pak výrazně pomohlo nejen v jeho zaměstnání, ale také v tom, že fanoušci Bon Parů změnu na pozici zpěváka přijali kladně. Sám už je také otcem dvou dětí, které také k hudbě vede.

Marek HalamíčekZdroj: archiv Marka Halamíčka

Kromě muziky má Marek rád i film a natáčení. Proto se podílí nejen na natáčení videí pro sociální sítě obou kapel, ve kterých účinkuje, ale také pod jeho režií vznikly dva klipy Dexempa. V nich preferuje humornou stránku věci, protože přeci jen tam má volnější ruku, na rozdíl od jasně daných pravidel vystupování s Ústřední hudbou AČR.

Marek HalamíčekZdroj: Deník / Radek Ctibor