Předchozí
1 z 5
Další

Miloslav Hrabák dělí čas mezi aktivity Kiwanis klubu a turistiku

Miloslav Hrabák je členem příbramské organizace a guvernérem české divize Kiwanis klubu. Podle svých spolupracovníků je nepřebernou studnicí nápadů. V soukromém životě je živnostníkem, který se věnuje klempířině. Rovněž je nositelem energie, kterou neustále přenáší i na druhé. Přestože je činnost Kiwanis klubu zaměřená na děti, na chodu toho příbramského se právě pod vedením Miloslava Hrabáka podílejí především senioři.

Miloslav Hrabák, člen příbramské organizace a guvernér české divize Kiwanis klubu.Zdroj: DENÍK/Radek Ctibor

Dlouhodobou spolupráci má příbramská pobočka Kiwanis klubu s Domovem seniorů v Blatné. „Tam nám především šijí kiwanis panenky. My jim dodáme látku a střiž a pak hotové panenky rozvážíme dětem do nemocnic,“ říekl Miloslav Hrabák. Na oplátku občas seniorům z blatenského domova doveze například nějaké kulturní vystoupení.

Miloslav Hrabák s kolegyněmi z Kiwanis klubu Příbram.Zdroj: DENÍK/Radek Ctibor

To ovšem nejsou jediné aktivity Miroslava Hrabáka. Ten muž je opravdu v jednom kole. Každoročně připravuje se svými kolegyněmi Společenský taneční večer příbramského kiwanis klubu v sále Pivovaru Podlesí. Každoročně je tato akce nějak tematicky zaměřená. Účastníci musí mít například klobouk nebo v přijít ve stylu šedesátých let a podobně.

Miloslav Hrabák (vlevo) s hercem a zpěvákem Vojtěchem Záveským v příbramské nemocnici.Zdroj: DENÍK/Radek Ctibor

Koncem letních prázdnin se pak každoročně v Podlesí u fotbalového hřiště pod jeho vedením koná tradiční Loučení s prázdninami určené dětem z blízkého i širšího okolí. Do této akce zapojuje i seniory z dalších příbramských klubů. „Pravidelně s námi spolupracují členové klubu vojenské historie z Příbrami, kteří jsou už také v důchodovém věku. Já sám tam pravidelně se synem stavíme umělou lezeckou stěnu,“ vyjmenoval Hrabák, koho všechno jeho aktivity spojují.

Miloslav Hrabák (vlevo) a Tomáš Bílek.Zdroj: DENÍK/Radek Ctibor

Sám je také velkým milovníkem turistiky. A to téměř v jakékoli roční době. Chodí především v okolí Příbrami a Brd. Pravidelně organizuje pochod Putování po Brdech či silvestrovský výšlap na brdský vrch Třemošná.

Miloslav Hrabák (vlevo) s přáteli na Předsilvestrovském pochodu na vrch Třemošná.Zdroj: archiv Miloslava Hrabáka