Předchozí
1 z 4
Další

Roušky Ivany Šťastné s tématem domácích mazlíčků mají úspěch

Ivana Šťastná pracuje jako radiologický asistent ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, kam dennodenně dojíždí. Nicméně ve volném čase vyrábí hračky a pelíšky pro chlupaté zvířecí miláčky. V poslední době se ale pod vlivem situace okolo pandemie koronaviru přeorientovala na šití roušek. Výrobky vyrábí ve svém volném čase, většinou o víkendech nebo po pohotovostní službě, kdy má volno.

Ivana ŠťastnáZdroj: Archiv Ivany Šťastné

Jak se se dostala k výrobě plstěné roušky? „Na myšlenku vyrobit roušku z vlny mě přivedla vlněnka Silva ze Slovenska. Diskutovaly jsme spolu přes internet, zda-li je vůbec tento materiál vhodný a jakou vlastně vyrobit, aby splňovala určitě požadavky,“ řekla Ivana Šťastná. Protože je její tvorba zaměřená na výrobky pro mazlíčky, hlavně pro kočičky, tak první volba byla kočičí čumáček. „Zaznamenal u milovnic koček velký úspěch a u ostatních úsměv na tváři,“ dodala.

Ivana ŠťastnáZdroj: Archiv Ivany Šťastné

K šití se dostala před čtyřmi roky, kdy jí kamarádka požádala, zda bych jí neobjednala plstěný pelíšek ze zahraničního internetového obchodu. „Jsem poměrně tvůrčí typ, tak jsem se pokusila pelíšek vyrobit sama. Nakoupila jsem vlnu, zhlédla spoustu videi a různých návodů a pustila se do výroby plstěného pelíšku,“ zavzpomínala Ivana Šťastná na úplné začátky své tvorby.

Ivana ŠťastnáZdroj: Archiv Ivany Šťastné

Kromě současného šití roušek se zvířecími motivy se s tématem koronaviru setkává denně také v práci. „Koronavirus změnil život asi každému. Jako nezdravotník to ale asi nemůžete moc pochopit. Média je jedna věc a realita druhá,“ řekla Ivana Šťastná závěrem.

Ivana ŠťastnáZdroj: Archiv Ivany Šťastné