Předchozí
1 z 4
Další

Všude dobře, doma ve Slavii nejlépe! Pincová odmítla i sen všech fotbalistek

Získala čtyři mistrovské tituly (o možnost slavit pátý ji letos připravil koronavirus), v roce 2011 stala se fotbalistkou roku a stále je členkou širšího kádru české reprezentace. To vše má ve svém fotbalovém curriculum vitae zapsáno hráčka Slavie Praha Veronika Pincová. „Určitě nikdy nezapomenu na svůj první titul ze sezony 2013/2014. Hlavně na rozhodující zápas se Spartou, který se nám podařilo otočit z 0:2 na 3:2,“ má jasno rodačka z Příbrami, jež si v sešívaném dresu zahrála i čtvrtfinále Ligy mistryň. „To byl zase velký úspěch pro celý český ženský fotbal,“ uvědomuje si.

Fotbalistka Veronika Pincová.Zdroj: archiv Veroniky Pincové

S fotbalem začala v sedmi letech doma v Dobříši. Cestu k němu si našla především díky svému bratrovi Michalovi (ten v současnosti hraje v nižších soutěžích v Německu). „Jelikož jsme dvojčata, všechno jsme odmala dělali společně, tedy i fotbal, ke kterému nás jinak oba přivedl táta,“ vzpomíná momentálně třicetiletá obránkyně, která ihned ukazovala nesporný talent. „Zpočátku jsem hrála normálně s klukama. Jelikož to ale bylo možné pouze do čtrnácti let, přestoupila jsem následně do dívčího týmu Slavie, kde působím dodnes,“ líčí úvodní kapitoly svého fotbalového příběhu Pincová.

Fotbalistka Veronika Pincová.Zdroj: archiv Veroniky Pincové

Během kariéry přitom mohla již několikrát změnit dres – její kvality neušly zraku mnoha pozorovatelům zahraničních klubů, od nichž měla v minulosti řadu nabídek na přestup. „Hned po střední škole jsem mohla odejít do nejvyšší švédské ligy, kam jsem byla doporučena. Zájem byl i z Německa, ale všechno jsem nakonec odmítla,“ prozrazuje Veronika Pincová. Důvod? „Dá se říct, že jsem se vždy do zahraničí bála odejít. Zároveň to mám u nás ráda a nic mi tady nechybí,“ vysvětluje, proč zůstala věrná červenobílým barvám.

Fotbalistka Veronika Pincová.Zdroj: archiv Veroniky Pincové

Na druhou stranu přiznává, že hrát profesionálně v zahraničí je sen všech fotbalistek. „Od nás jich tam kope málo. Bylo by dobré, kdyby tam holky více odcházely. Mohly by ještě více fotbalově vyrůst, což by bylo plus i pro naší reprezentaci,“ myslí si Pincová, ačkoliv vnímá, že popularita ženského fotbalu v České republice stoupá. „Stále sice chodíme do práce nebo studujeme, ale jsou nám vytvářeny stále lepší a lepší podmínky, sleduje nás čím dál tím více lidí a z finančního hlediska to jde taky nahoru,“ říká.

Fotbalistka Veronika Pincová.Zdroj: archiv Veroniky Pincové