VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BŘEZNICE

Keks o koncertu se Smokie: Ani nám nedošlo, že máme v tom fofru docela štěstí

Březnice /ROZHOVOR/ - Rocková kapela Keks v pátek vystoupí v Březnici. Brzy ji dokonce čeká i koncert se světoznámou kapelou Smokie. Nejen o koncertování a múzách jsme si proto povídali s lídrem kapely Keks Štěpánem Kojanem.

Starostu Březnice nahradí kolega

Březnice – Povolební vyjednávání na radnicích vrcholí. Podobně je tomu i v Březnici. V zastupitelstvu získalo nejvíce mandátů nové politické hnutí Společně pro Březnici. To bude mít šest křesel. O jeden hlas méně pak dosud vládnoucí ČSSD.

V Březnici zabodovalo nové hnutí Společně pro Březnici, strana ODS propadla

Březnice /KOMUNÁLNÍ VOLBY 2014/ – Volby v Březnici přinesly zajímavé výsledky. A to i přesto, že účast se příliš nelišila od celorepublikového průměru. V Březnici zamířilo se svými hlasy k volebním urnám zhruba 40 procent voličů.

Jezdci se na Buky cupu nebáli ani skoků přes autobus

Březnice - Kola, adrenalin a více než padesát jezdců. Takový byl další ročník závodu na horských kolech Buky cup. Ten se konal v Pročevilech už podesáté. A bylo rozhodně na co se koukat.

Březnické nejvíc potrápilo nepohodlí při opravě náměstí

Březnice – Uplynulé volební období v Březnici, to je čtyřicítka významných akcí. První místo si zřejmě zaslouží první etapa opravy náměstí, přestože si vysloužila spoustu diskuzí mezi obyvateli.

Oprava školek a stavba hřiště v Březnici stála deset milionů

Březnice - Děti z březnických mateřinek vybíjí po prázdninách svou energii na nových prolézačkách. Hřiště mezi školkami totiž razantně změnilo svůj vzhled. Nechybí samozřejmě houpačky, prolézačky či skluzavky a pískoviště. 

Konvent v Březnici v sobotu oživí potulní loutkáři

Březnice /TIP NA VÝLET/– Již popáté bude v sobotu 23. srpna patřit březnický konvent loutkovému divadlu. Akce s názvem Konvent plný loutek začíná ve 13 hodin a vystoupí zde divadlo Já to jsem Víti Marčíka mladšího a Petr Hroch Binder. V 18 hodin bude následovat koncert rockové skupiny Nástroj snahy.

Oldřich Rejman: Vyjet z vody na wakeboardu chce grif, obloučky jsou pak sranda

Březnice – Adrenalinovým sportům se třiatřicetiletý Oldřich Rejman věnuje od dětství. V deseti letech začal s windsurfingem a postupně přidal další adrenalinové sporty jako je skateboarding, snowboarding a v posledních třech letech také wakebording a kiteboarding. Tento víkend navíc v Březnici pořádá ve spolupráci s partou lidí ze sdružení All-boards Wake a BMX party, kde si kdokoliv může adrenalinové sporty zdarma vyzkoušet.

Víkend bude v Březnici plný adrenalinu, jezdit budou i na wakeboardu

Březnice /ADRENALINOVÝ DENÍK/ – Bez adrenalinu si svůj život snad ani neumí představit. Extrémním sportům se totiž třiatřicetiletý Oldřich Rejman z Březnice věnuje od dětství. V deseti letech začal s windsurfingem a jeho záliba v jízdě na prknech rostla. Postupně tak propadl skateboardingu i snowboardingu. V něm se zdokonalil natolik, že získal instruktorské oprávnění.

Tělocvična pro judisty? I tak by mohla posloužit sokolovna

Březnice – Sokolovna v Březnici – dříve místo kulturního i sportovního dění. Nyní ale chátrá. Přesto neupadá v zapomnění. Stále totiž existuje několik nadšenců, kterým osud budovy není lhostejný. Pořád v něm totiž vidí potenciál k využití.

Mladým v Březnici schází pořádné hřiště. Možná bude

Březnice – Ještě několik dní a nové hřiště mezi březnickými mateřinkami bude hotové. Město do něj navíc investuje půl milionu, dalších pět milionů pak zaplatí s pomocí dotace.

Dobrovolní hasiči z Bubovic zachraňují už devadesát let

Příbram – Dobrovolní hasiči z Bubovic slaví jubileum. Zachraňovat životy a majetek vyjíždí dokonce už devadesát let. A takové jubileum si zasloužilo oslavu.V sobotu se proto opět oblékli do hasičského a změřili síly s dalšími dobrovolnými hasiči z okolí.

V Březnici staví dětem lesní hřiště

Březnice – Bagry a areál plný dělníků. Tak to nyní vypadá 
v okolí mateřských škol 
v Březnici. Pro děti tady totiž už od konce dubna staví nové hřiště.

V Březnici se dočkali opravy chodníků

Březnice – V Březnici se konečně dočkali. Chodníky směrem z nádraží k městu už nebudou plné výmolů. Poslední etapa opravy je u konce.

Ze střechy březnického pivovaru zmizely cenné sochy, čeká je rekonstrukce

Březnice – Ze střechy březnického pivovaru zmizely cenné sochy. Čeká je totiž náročná oprava.

Synagoga se otevře veřejnosti po dlouhých šedesáti letech

Březnice – Více než šedesát let čekali v Březnici na znovuotevření zdejší synagogy. Konečně se dočkají. Otevře se totiž už tuto sobotu.Židovskou památku bylo nutné vzhledem k jejímu chátrajícímu stavu opravit, to trvalo více než dvacet let.

V Březnici pokáceli stovku stromů, většina dřeva skončila ve štípačce

Březnice – Výhled do zeleně už studenty zemědělské školy v Březnici uklidňovat nebude. V areálu školy totiž pokáceli nejen vzrostlé topoly, ale i čtyřicet let starý ovocný sad. To vše v rámci revitalizace. Celkem tak padla zhruba stovka stromů.

Budoucnost březnické sokolovny? Nejistá!

Březnice – Když se řekne březnická sokolovna, mnoho místních si vybaví dobu, kdy tam chodili na tancovačku, každou neděli na pohádku a nebo během týdne i zacvičit. Tomu je dávno konec.

Březnickou synagogu navštívíte už v červnu

Březnice – V Březnici už brzy budou moci zájemci navštívit synagogu. Tato židovská památka se otevře veřejnosti po víc než dvaceti letech.

V Březnici potřebují zubaře, nabízí jim ordinaci i byt

Příbram – Sehnat dnes zubaře? To je docela náročné, jak už ví i v Březnici. Nedostatek stomatologů tady trápí jak samotné pacienty, tak i zastupitele. Už několik let jsou totiž odkázání jen na dva dentisty. A to pro více jak 3 500 obyvatel města a dalších lidí z přilehlého okolí opravdu nestačí.

Březnickým svítá naděje, zubaři budou prý zase tři

Březnice – Bolí vás zuby a potřebujete nutně stomatologa? „Musíte počkat," ozývá se často omluvně z ordinací. Podobně je tomu také v Březnici.Tady se s nedostatkem zubních lékařů potýkají už několik let. Pro více jak 3500 obyvatel Březnice a dalších lidí z přilehlých obcí byli k dispozici pouze dva lékaři a stav byl už alarmující.

Masky řádily v Tochovicích, pochutnaly si i na jitrnicích

Tochovice – Bláznivé masky, kejklíř s nohama až do nebe a vůně domácích koblížků a jitrnic.

V Březnici zateplí základku a mateřinky

Březnice – Oprava náměstí, chodníků a stěhování Galerie Ludvíka Kuby ze zámku. To byly nejvýznamnější události v loňském roce v Březnici.

Zámek v Březnici ožil vánočními tradicemi

Březnice – Vánoční atmosféra neminula ani zámek v Březnici.

Na Electro Kačerech vystoupil i dýdžej Loutka

Březnice – Kačeři se opět dočkali v sobotu další party. 

Dýdžej Martin Šlapák: Nejen v electro hudbě hledám inspiraci a náboj

Březnice – Sobotní večer bude v Březnici patřit opět Kačerům. Nyní pro své příznivce připravili party v duchu electro a techno hudby. Na akci vystoupí mimo jiné i příbramský dýdžej Martin Šlapák allias DJ Šlapy, který příbramskému deníku poskytl rozhovor.

Fanoušky punku a rocku přilákali do Březnice také E!E

Březnice – Punk and Rock'n roll. Taková byla sobotní noc na březnickém kluzišti.

Mezi mateřskými školami v Březnici vznikne lesní hřiště

Březnice – Předškoláci v Březnici budou mít nové hřiště. Město totiž uspělo s žádostí o dotaci na projekt Les mezi školkami, na který získalo téměř pětimilionovou dotaci.

Oprava březnické synagogy se blíží po letech ke konci

Březnice – Rekonstrukce březnické synagogy se blíží ke konci.

Březničtí se zajímají o nákup levnějších energií

Březnice – Zaplatit za energie méně mohou i lidé v Březnici. Umožní jim to e-aukce, kterou provozuje společnost eCentre.

Březnice otevře opravené náměstí, ještě letos opraví fasádu na „zušce“

Březnice – Jednou z významných letošních událostí v Březnici bude v sobotu slavnostní otevření náměstí po roce stavebního ruchu.

Reportáže studentů SOŠ a VOŠ Břenice

Březnice - Začtěte se do reportáží  a úvah březnických studentů.

FOTO: Řekli si své "ano"

Příbram - Na našich webových stránkách zveřejňujeme rubriku "řekli si své ano". Její součástí jsou snímky párů, které uzavřely sňatek v právě uplynulých dnech. Podívejte se na svatební fotky čerstvých novomanželů!

FOTO: Řekli si své "ano"

Příbram - Na našich webových stránkách zveřejňujeme rubriku "řekli si své ano". Její součástí jsou snímky párů, které uzavřely sňatek v právě uplynulých dnech. Podívejte se na svatební fotky čerstvých novomanželů!

FOTO: Řekli si své "ano"

Příbram - Na našich webových stránkách zveřejňujeme rubriku "řekli si své ano". Její součástí jsou snímky párů, které uzavřely sňatek v právě uplynulých dnech. Podívejte se na svatební fotky čerstvých novomanželů!

Březničtí Kačeři chystají svůj první ples

Březnice – Pod názvem Kačeři se neskrývá jen letní hudebně sportovní festival, ale také několik zimních akcí.Kačeři nyní chystají novinku. V sobotu 23. února se uskuteční historicky první kačerovský ples.

V Březnici byla účast při volbě prezidenta větší než ve volbách krajských

Březnice /ROZHOVOR/ – V celé republice vyvrcholila historicky první přímá volba prezidenta ČR. Nejinak tomu bylo i v sobotu v Březnici. Jaká byla účast, jak voliči tuto možnost vnímají a co od svých kandidátů očekávají? Na tyto a jiné otázky naleznete odpověď v rozhovoru.

Ochotnické divadlo uvede aktualizovaného Čerta a Káču hned dvakrát

Hvožďany  – První letošní představení odehraje Březnický a rožmitálský divadelní spolek (BRDS) v sobotu 5. ledna ve Hvožďanech a o týden později v Myšticích. V obou případech bude od 19 hodin na programu nejnovější hra Čert a Káča online.  

AKTUALIZOVÁNO: U Volenic se stala vážná dopravní nehoda

Volenice - Ani svátky na Příbramsku se neobešly bez vážných dopravních nehod.

Jiří Beran: Chtěl bych nespěchat

Březnice /ROZHOVOR/ - Pokračujeme ve vánočních rozhovorech. Tentokrát si můžete přečíst povídání s radním Březnice a psychologem Jiřím Beranem.

Muže srazil vlak, čekal skrčený v kolejišti

Březnice - Ve čtvrtek se stala v Březnici tragická událost. Před 20. hodinou na linku 158 volali z vlakové stanice Březnice, že na trati ve směru Protivín - Beroun došlo ke střetu vlaku s mužem v kolejišti. "Při střetu muž utrpěl zranění, která se neslučují se životem, a na místě jim podlehl. Lékař záchranné služby vyloučil cizí zavinění na smrti. Nařízena byla zdravotní pitva," informovala o neštěstí policejní mluvčí Lenka Pavlová.

Polonahý výtržník řádil v Březnici

Březnice – Podnapilý a pouze ve spodním prádle a bos běžel z domova přes náměstí v Březnici osmadvacetiletý cizinec. Pelášil k baru, odkud ho před tím kvůli opilosti vyhodili.

Žena, kterou v Březnici srazilo auto, zemřela. Policie hledá svědky

Březnice - V pondělí ráno v Březnici srazilo auto ženu. Záchranáři ji s vážným zraněním přepravili do pražské motolské nemocnice. Tam ale žena těžkým zraněním ještě v ten den podlehla. Okolnosti nehody policisté vyšetřují a žádají svědky nehody o spolupráci. 

Kačeři s létem neskončili, předvedou se také v zimě

Příbram – O zábavu na Březnicku by neměla být nouze ani v zimě. Na zimní část festivalové a koncertní sezony organizátoři Kačerů připravili čtyři akce. Všechny se uskuteční v Kulturním domě v Březnici.Vše odstartuje Kačeří rockový večer 27. října, kde se budou hrát hity od Beatles, Franz Ferdinand U2, AC/DC a dalších.

Ukradené traktory z jihu Čech se našly na nádraží v Březnici

Březnice – Všímavý muž z Březnice zachránil jihočeským zemědělcům majetek v milionové hodnotě. Všiml si, že neznámí muži odstavili na vlakovém nádraží v Březnici dva traktory značky Zetor. Bylo mu to divné, a tak vše nahlásil.

Horčápsko ožije multikulturním festivalem

Horčápsko – Poslední srpnový víkend je tady a s ním také multikulturní festival Kačeři. Na louce mezi Březnicí a Příbramí v Horčápsku vyrostlo pódium pro kapely a dýdžeje, fotbalové a volejbalové hřiště a řada dalších míst a zákoutí, kde můžete strávit víkend v rytmu indie, punku, popu, elektra a house.

Pampeliška se věnuje dětem už dvanáct let

Březnice – Mateřské centrum Pampeliška čekají velké oslavy. Dětem a jejich rodičům se věnuje už 12 let. V rámci výročí chystá několik akcí.

Kovář: Umělecké zpracování kovů je autorská tvorba

Březnice /ROZHOVOR/ – Umělecký kovář Roman Pausch tvoří a žije v Bubovicích na Březnicku již zhruba šestnáct let. Teprve před třemi roky dostal možnost věnovat se intenzivně řemeslu, které bylo jeho koníčkem od základní školy – kovařině.

Uchazeči o studium nových oborů v Březnici mají čas až do září

Březnice – Vyšší odborná škola v Březnici nabízí zájemcům dva studijní  obory. Oba jsou tříleté a jsou určené pro maturanty všech typů středních škol. Po úspěšném absolutoriu, které se skládá ze zkoušky z cizího jazyka, teoretické zkoušky z odborných předmětů a z obhajoby  absolventské práce, se studenti stávají diplomovaným specialistou.

Škola v Březnici nabízí nový obor

Březnice – Nepřijali vás na školu? V tom případě můžete využít nových oborů na Vyšší odborné škole v Březnici. První se jmenuje Obchodování se zemědělsko-potravinářskými komoditami, což je denní tříleté studium. Obor je určen maturantům ze všech typů středních škol. Přihlášky do druhého kola vedení školy přijímá do 29. srpna, přijímací pohovor je následující den. Další nový obor se jmenuje Sociální práce a sociální pedagogika. Přihlášky do druhého kola škola přijímá do 20. srpna, přijímací pohovor je 30. srpna. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT