VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BŘEZNICE

Škola v Březnici nabízí nové obory

Březnice – Nepřijali vás na školu? V tom případě můžete zkusit nové obory na Vyšší odborné škole v Březnici.

Náklaďáky od září nemusí zatěžovat centrum Březnice, z polní cesty bude silnice

Březnice – Centru Březnice by se mohlo už brzy ulevit. Náklaďáky budou moci od září využívat novou silnici, která vede na Martinice.

Horčápsko se po roce připravuje na nálet Kačerů

Horčápsko – Festivalová sezona je v plném proudu. Na Příbramsku se již tradiční akcí stává hudební festival Kačeři.

Bývalé kluziště v Březnici se změní 
v oázu dokumentárních filmů

Březnice - Letní filmové kluziště je název projektu Kulturního gangu Březnice, který milovníkům kinematografie nabízí pod letní oblohou kvalitní tuzemské dokumenty. V prostoru starého kluziště vedle koupaliště promítl minulý víkend snímky Em a On a Rock života, další filmy jsou připraveny na tento pátek a sobotu.

Březnické náměstí změní podobu, lidé protestují peticí

Březnice /FOTO/ – V centru města jsou slyšet pily. K zemi padají přestárlé tisy. Dělníci se chystají vykácet zeleň z celé plochy náměstí, jehož dlouho plánovaná revitalizace začala.

V Březnici se porvali na náměstí mladíci

Březnice – V nemocnici skončil jednadvacetiletý mladík s tržnou ranou na hlavě a s podezřením na otřes mozku.

Nábřeží Vlčavy v Březnici po rekonstrukci prokoukne

Březnice – V okolí řeky Vlčavy v Březnice je v poslední době rušno. Pokračuje tam úprava nábřeží. Spočívá ve vykácení stromů a vysazení nových dřevin. Před několika dny začalo čištění a spárování dlažby v březích Vlčavy.

Od mala jsem se ráda starala o lidi a zvířata, říká stoletá Anna Beranová

Březnice /ROZHOVOR/ – V jednom domku s oranžovou fasádou na okraji Březnice je pořádně živo. A bude ještě několik dní. Vždyť dožít se „stovky" není až tak obvyklé. Stých narozenin se právě ve čtvrtek 28. června dožívá Anna Beranová.

V Březnici se po roce utkají originální plavidla na neckyádě

Březnice – Kulturní gang Březnice baví Březnici a okolí. Chyťte vlny aneb neckyáda na Vlčavě, Rockfest Březnice a několik promítání pod širým nebem. To je výčet akcí, které gang chystá.

Březnice ušetřila statisíce korun v aukci za odběr elektřiny

Březnice – Statisíce korun ušetřila Březnice za dodávku elektřiny. Rozhodla se využít služeb elektronické e-Aukce a vyplatilo se. Ušetřila 358 511 korun.

Šofér se snažil uniknout březnickým policistům

Březnice - Březničtí policisté chtěli zastavit ve středu večer v ulici Ludvíka Kuby projíždějící automobil značky Renault. Jeho řidič ale ujel a následně se chtěl ztratit, již po svých, mezi panelovými domy.

V Březnici jela kola a kolečka. Došlo i na rodinnou štafetu

Březnice /FOTOGALERIE/ – Kola a kolečka ovládla fotbalový stadion v Březnici. V neděli se uskutečnil další ročník sportovní akce, která je určena dětem i dospělým všech věkových kategorií.

Březnice vybrala patnáct kol, jezdit na nich budou v Africe

Březnice – Na tradiční akci Kola kolečka v Březnici se kromě závodění vybírala stará kola, která poslouží dětem v Africe.

Lidé v Březnici společně posnídají domácí dobrůtky

Březnice – Tisíce lidí na celém světě slaví druhou květnovou sobotu formou společné snídaně Světový den pro fair trade. Letos se k nim připojí i Březnice, happening Férová snídaně se uskuteční zítra od 9.30 do 10.30 hodin v březnickém konventu.

Anketa rozhodla! Scolarest 
v Březnici vařit nebude

Březnice – V jídelně Základní školy v Březnici zůstává stávající provozovatel. Rodiče v anketě vyjádřili podporu dosavadní jídelně, takže firma Scolarets v Březnici nic neuvaří.

Vyhrožoval družce, že ji zabije a dobýval se na ni sekerou

Březnice – Noc na záchytce musel strávit sedmatřicetiletý muž z Březnice, který pod vlivem alkoholu dělal doma dusno.

Vítězem Velké ceny Martinic je Jiří Hruška

Martinice - Vítězem Velké ceny Martinic se v neděli 22. dubna stal Jiří Hruška s plemenným hřebcem Aristem-Z z Jezdeckého klubu Opava – Kateřinky, který patřil mezi hlavní favority soutěže. Ta byla současně prvním kvalifikačním kolem české extraligy v parkurovém skákání – Skokového poháru České pojišťovny 2012. 

Generálka před Velkou cenou Martinic pro Šoupala

Martinice - Sobotní program Skokového poháru České pojišťovny v Martinicích byl opět více než nabitý. V pěti soutěžích, které v součtu trvaly přesně dvanáct hodin, se vystřídalo 275 startujích. Vrcholem byla Cena společnosti Ráj nemovitostí na úrovni stupně ST** (140 cm), jež byla generálkou před nedělní ČP Velkou cenou Martinic započítávanou do extraligového žebříčku.

Dvě martinická vítězství pro Barboru Tomanovou

Martinice - Bezmála třináctihodinový páteční program Skokového poháru České pojišťovny byl nejen ve znamení velmi vysokého počtu startů, kterých výpočetní středisko zaznamenalo přesně 365, ale také v tento den oficiálně zahájil rámcový seriál pro jezdce do 18 let Kolowrat Junior Cup. Každé z jeho kvalifikačních kol se skládá ze tří samostatných soutěží, z nichž nejméně jedna je hodnocena na styl jezdce, nebo dvojice.

Martinice žijí skokovým pohárem české pojišťovny

Martinice - Ve čtvrtek 19. dubna začaly čtyřdenní parkurové závody, jež jsou součástí 1. kola Skokového poháru České pojišťovny 2012. Ačkoliv se běžně závody ve všední dny nekonají, mezi jezdci je o účast v rámci extraligové akce velký zájem. Úvodní den projelo startem 258 dvojic a v pátek jich budou bezmála čtyři stovky.

V Martinicích začal ve čtvrtek seriál soutěží v parkurovém skákání

Martinice /FOTOGALERIE/ - V Martinicích u Březnice zahájil ve čtvrtek 19. dubna extraligový seriál soutěží v parkurovém skákání – Skokový pohár České pojišťovny. Během čtyř dnů je naplánováno celkem 14 soutěží, přičemž vrcholem bude v neděli od 15.00 hodin Česká pojišťovna Velká cena Martinic, do níž je přihlášeno 65 dvojic. 

Česká skoková elita se sjede 
o víkendu v Martinicích

Martinice – Skvělou zábavu, podívanou a nejlepší sportovní výkony při parkurovém skákání slibuje jezdecký areál v Martinicích u Březnice. Od čtvrtka do neděle se tam konají jezdecké závody.

Požár, při němž byli zraněni hasiči, zřejmě způsobilo samovznícení briket

Březnice /NOVÉ FOTO/ - Dramatické okamžiky prožívali hasiči při pátečním zásahu u požáru v Zadním Poříčí u Březnice. Po sedmé hodině ranní byl nahlášen požár rodinného domku. Kouř stoupal z pod střechy objektu a na místo byli vysláni hasiči ze stanice HZS Příbram. S ohněm pomáhali i dobrovolní hasiči z Březnice a z Rožmitálu.

Policie vyhlásila pátrání po muži z Březnice

Březnice - Krajské ředitelství policie Středočeského kraje, Územní odbor Příbram, pátrá po Václavu Hanzlovi, nar. 8. 2. 1976, trvale bytem Březnice, Náměstí 11 (adresa městského úřadu).  

Martinice znovu ožijí, blíží se 
skokový pohár

Martinice – Významnou jezdeckou akcí v dubnu bude úvodní kolo 11. ročníku Skokového poháru České pojišťovny. To se uskuteční na kolbišti hotelového resortu Equitana v Martinicích u Březnice  a sejde se tam opět téměř kompletní skoková špička. 

Zámek Březnice láká návštěvníky nejen nejstarší zámeckou knihovnou

Březnice – V Březnici na zámku se už v sobotu v 9 hodin po zimní pauze opět otevřou brány Státního zámku Březnice.  Vedle klasických návštěvních okruhů můžete navštívit také výstavu Tajemné bytosti brdských lesů a nebo se projet přilehlým zámeckým parkem v kočáru. O dalších plánech, zážitkové turistice a koncertech na zámku Březnice si Deník povídal s kastelánem Robertem Bartákem.

Štěrba: Kácení v Březnici lidé chápou a oceňují nové výhledy

Březnice – Po Příbrami se do revitalizace a obnovy zeleně pustila také Březnice nebo Rožmitál.  V Rožmitále je prokácená Alej Johanky z Rožmitálu. Stromy padaly také v Březnici od parku u tenisových kurtů až k části zvané U černého křížku. Důvod je podle radnice jasný – špatný zdravotní stav, napadení klíněnkou a hnilobou a možné ohrožení chodců i řidičů.

Spisovatel Josef Formánek bude číst, promítat a podepisovat své knihy

Březnice – Městská knihovna a Infocentrum připravily na pátek 16. března další pokračování Literární kavárny. V 17 hodin začíná v malém sále Kulturního domu Březnice a hostem bude známý spisovatel, cestovatel a redaktor a spoluzakladatel časopisu Koktejl Josef Formánek. Ten nám ochotně odpověděl na několik otázek.

Scolarest v Březnici neprošel, rozhodne dotazník radnice

Březnice – O tom, zda stravování školáků v březnické základní škole převezme od září nadnárodní firma Scolarest, zatím není rozhodnuto.

Město zodpovídá za stravování ve škole, říká starosta Březnice

Březnice /ROZHOVOR/ – Proč zřizovatel základní školy v Březnici, kterým je město, chce měnit způsob stravování ve školní jídelně?  Na to jsme se zeptali starosty Jiřího Štěrby ještě před úterním zasedáním zastupitelstva. Pro dost silné protesty rodičů a dalších lidí se záměr nepodařilo schválit. Chtěli jsme dát starostovi prostor, aby se aktuálně vyjádřil k úternímu jednání, ale redakci se jeho vyjádření nepodařilo ve středu sehnat.

Autor nejrychleji napsané knihy na světě bude v Březnici

Březnice – Literární kavárnu v Březnici čeká další návštěva a pokračování. V pátek ji navštíví spisovatel, cestovatel a reportér Josef Formánek. Ten založil spolu s Miroslavem Urbanem geografický magazín Koktejl a procestoval více než třicet zemí světa.

Březnice letos možná začne s rekonstrukcí náměstí

Březnice – Příbram, Dobříš a Březnici bude zřejmě spojovat jedna věc, a tou je nové náměstí. V Březnici byla revitalizace náměstí v posledních letech velmi diskutovaných tématem. Obyvatelé dokonce sepsali petici, jejímž účelem mělo být zrušení navrhovaných úprav v centru města. Lidé chtěli zachovat náměstí tak, jak je. Rekonstrukce je nyní jedním z hlavních bodů, které se budou projednávat na úterním zasedání zastupitelstva v Březnici.

Rodiče: Jídlo dětem chutná, nechápeme změnu

Březnice – O stravování žáků v březnické základní škole se od září chce starat nadnárodní společnost Scolarest, ještě loni známá pod názvem Eurest. Někteří rodiče školáků se diví, proč by měla jídelna změnit provozovatele. „Jídlo našim dětem chutná, se současným stravováním jsme moc spokojeni,“ říká za rodiče Jana Krotká z Březnice.

Eurest vaří v Rožmitále, chce provozovat jídelnu i v Březnici

Březnice – Radnice zvažuje nabídku firmy Eurest, že by vzala do rukou stravování dětí v březnické základní škole. Někteří rodiče ale neví, co od nového provozovatele školní jídelny mohou očekávat. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT