Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BŘEZNICE

Sobota ve Starosedlském Hrádku patří memoriálu

Starosedlský Hrádek /TIP NA AKCI/ - Závěr léta bude ve Starosedlském Hrádku patřit dobrovolným hasičům. V místním areálu V Potocích se koná v sobotu od 13:00 tradiční Memoriál Karla Kluka a Miroslava Lupáče, odkud si vloni putovní pohár odvezli hasiči z SDH Buková.

Březnický zámek ožije atmosférou historického příběhu

Březnice – Sobotní večer 27. srpna bude Zámek Březnice patřit tradiční Hradozámecké noci. Ta každou celou hodinu mezi 20 a 24 hodinou včetně nabídne noční oživené prohlídky zámku a především představení na motivy románu Choderlose de Laclose Nebezpečné známosti v podání skupiny historického šermu Exulis.

Lidé v Březnici oživili nábřeží výstavou květin

Březnice - Sobotní procházku po březnickém nábřeží zpříjemnila místním výstava. Lidé se tentokrát pochlubili svými řezanými i hrnkovými květinami všem obyvatelům i návštěvníkům města.

Březnickou pouť místy ještě naruší rozkopané chodníky

Březnice - Procházku po centru města naruší návštěvníkům nedělní březnické poutě v několika místech rozkopané chodníky. Jejich dokončení se místní dočkají až v příštím týdnu.

Filmovar připomene narozeniny starého kluziště

Březnice – Před padesáti lety začala v Březnici výstavba hokejového hřiště, které v létě sloužilo jako hřiště na košíkovou a odbíjenou. Výročí chce spolek K.G.B. s odborem kultury Města Březnice připomenout letním filmfestivalem s názvem Filmovar, který se na kluzišti bude konat od středy 20. do neděle 24. července. Nejen o něm jsme si povídali s jednou z organizátorek Dášou Nesvedovou.

V Březnici opravují silnice i bývalou jezuitskou kolej

Březnice - Březničtí se dočkají opravy silnic i bývalé jezuitské koleje. Ta by podle starosty Petra Procházky měla trvat do konce října.

Opravené březnické nábřeží ožije kulturními akcemi, první bude výstava jelenů

Březnice – Nedávno opravené březnické nábřeží, které od loňského roku nese název Nábřeží Ing. Dr. Josefa Stockého, je chloubou města. Nejen že láká k vycházkám, ale brzy rozkvete i kulturními akcemi. První bude trochu recesistická, neboť odbor kultury březnické radnice připravil dvoudenní výstavu obrazů a dekorací s motivem jelenů a laní s názvem Krása bude kýčovitá, aneb tam kde se zelení, pasou se jeleni. Vernisáž se uskuteční v pátek 15. července v 17 hodin.

Oprava silnic v Březnici: u přechodů bylo nutné zúžit vozovku na osm metrů

Březnice – Během rozsáhlé opravy hlavního silničního tahu v Březnici se změny dotkly i chodníků. Obrubníky podél silnice už nekopírují původní stav. V místě přechodů pro chodce je vozovka zúžena na osm metrů, a to i na přechodu pro chodce v ulici Blatenská. „Nově přechod pro chodce nesmí být delší než osm metrů, a to z důvodu bezpečnosti chodců," vysvětlil březnický starosta Petr Procházka.

Recesisté v Březnici pokořili Vlčavu, plavidlem se pochlubil i Shrek s Fionou

Březnice - Březničtí recesisté pošesté zdolali Vlčavu. Na sobotní neckiádě se vlastnoručně vyrobeným plavidlem pochlubilo více než deset posádek, pozornost diváků upoutali mimo jiné Shrek s Fionou, sáňkařka i skupina skotských muzikantů.

Oprava silnic v Březnici: řidiči už projedou náměstím

Březnice – Řidiči si už několik dnů mohou při návštěvě Březnice oddychnout. Po téměř dvou měsících už projedou Blatenskou ulicí a částečně i náměstím, kde mohou opět zaparkovat.

Vladimír Ježek: Zdravý kaktus kvete několikrát za rok

Březnice - Po příznivé zimě je tu jaro, kaktusy se probudily ze zimního odpočinku, dostalo se jim tepla a vody, a tím začalo jejich růstové období. Druhá polovina května a celý červen je čas, kdy nejvíce kaktusů vykvétá nádhernými květy všech možných barev a tvarů. O pěstování těchto rostlin jsme hovořili s kaktusářem Vladimírem Ježkem z Březnice.

Volný čas zpříjemní lidem v Březnici budky s knihami

Březnice – Čekání u lékaře či odpočinek na lavičce v parku zpestří lidem v Březnici Knižní pohotovost. Novinku v podobě několika zastávek se čtivem využijí knihomolové už od příštího týdne. Cílem je zpříjemnit život ve městě a rozšířit zájem o čtení.

Spor kvůli králíkům vygradoval v zásah strážníků spolu s policisty

Březnicko - Silně podnapilý třiatřicetiletý muž vyhrožoval na Březnicku policistům újmou na zdraví a zapálením jejich obydlí. Policisté u něho zasahovali v sobotu odpoledne poté, co policejní hlídku vyslal na místo operační důstojník kvůli narušení občanského soužití. Hádka kvůli králíkům mezi příbuznými vygradovala do té míry, že musely nakonec přijet i posily z městské policie v Březnici a policisté z obvodního oddělení v Rožmitále.

Sobotní podvečer rozzářily ohně při tradičním pálení čarodějnic

Březnice - Také Březničtí oslavili příchod jara tradičním pálením čarodějnic. V sobotu navečer se na Stráži sešly desítky lidí, aby zapálily hranici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení