VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BŘEZNICE

Oprava silnice v Březnici: dopravu bude komplikovat ještě řadu týdnů

Březnice – Rozkopané silnice a chodníky zkomplikují život lidem v Březnici ještě řadu týdnů. Oprava úseku od hlubyňského potoka směrem k pumpě přitom měla trvat do konce srpna.

Ukrýval amerického letce. Tochovického hrdinu ocenil velvyslanec Andrew Schapiro

Tochovice - Hrdina, který se zřejmě hrdinou nikdy necítil. Josef Pařízek z Tochovic "jen" činil to, co považoval za správné – pomohl člověku v nouzi. A to i přesto, že svým konáním mohl ohrozit život svůj i své rodiny. Před jednasedmdesáti lety totiž zachránil amerického letce Newtona Parkera.

Jezdecké závody v Martinicích o víkendu podpoří dárcovství kostní dřeně

Martinice - Špičkoví čeští jezdci na koních v září změří síly během prvního ročníku závodů Czech Equestrian Masters (CEM). Soutěžní podnik, který se inspiruje populárním zahraničním konceptem, představí poprvé v České republice vrcholový sport ve spojení se zábavnou show, která osloví nejen odbornou, ale i laickou veřejnost. Organizátoři soutěže navíc finančně podpoří Nadaci pro transplantace kostní dřeně.

Oprava v Březnici se zdržela, potrvá ještě několik týdnů

Březnice – Rozsáhlá oprava hlavního tahu v Březnici bude ještě několik týdnů komplikovat dopravu řidičům i školákům. Ačkoliv rekonstrukce měla skončit do začátku školního roku, ne všechny termíny se podařilo dodržet.

Sobota ve Starosedlském Hrádku patří memoriálu

Starosedlský Hrádek /TIP NA AKCI/ - Závěr léta bude ve Starosedlském Hrádku patřit dobrovolným hasičům. V místním areálu V Potocích se koná v sobotu od 13:00 tradiční Memoriál Karla Kluka a Miroslava Lupáče, odkud si vloni putovní pohár odvezli hasiči z SDH Buková.

Březnický zámek ožije atmosférou historického příběhu

Březnice – Sobotní večer 27. srpna bude Zámek Březnice patřit tradiční Hradozámecké noci. Ta každou celou hodinu mezi 20 a 24 hodinou včetně nabídne noční oživené prohlídky zámku a především představení na motivy románu Choderlose de Laclose Nebezpečné známosti v podání skupiny historického šermu Exulis.

Lidé v Březnici oživili nábřeží výstavou květin

Březnice - Sobotní procházku po březnickém nábřeží zpříjemnila místním výstava. Lidé se tentokrát pochlubili svými řezanými i hrnkovými květinami všem obyvatelům i návštěvníkům města.

Březnickou pouť místy ještě naruší rozkopané chodníky

Březnice - Procházku po centru města naruší návštěvníkům nedělní březnické poutě v několika místech rozkopané chodníky. Jejich dokončení se místní dočkají až v příštím týdnu.

Filmovar připomene narozeniny starého kluziště

Březnice – Před padesáti lety začala v Březnici výstavba hokejového hřiště, které v létě sloužilo jako hřiště na košíkovou a odbíjenou. Výročí chce spolek K.G.B. s odborem kultury Města Březnice připomenout letním filmfestivalem s názvem Filmovar, který se na kluzišti bude konat od středy 20. do neděle 24. července. Nejen o něm jsme si povídali s jednou z organizátorek Dášou Nesvedovou.

V Březnici opravují silnice i bývalou jezuitskou kolej

Březnice - Březničtí se dočkají opravy silnic i bývalé jezuitské koleje. Ta by podle starosty Petra Procházky měla trvat do konce října.

Opravené březnické nábřeží ožije kulturními akcemi, první bude výstava jelenů

Březnice – Nedávno opravené březnické nábřeží, které od loňského roku nese název Nábřeží Ing. Dr. Josefa Stockého, je chloubou města. Nejen že láká k vycházkám, ale brzy rozkvete i kulturními akcemi. První bude trochu recesistická, neboť odbor kultury březnické radnice připravil dvoudenní výstavu obrazů a dekorací s motivem jelenů a laní s názvem Krása bude kýčovitá, aneb tam kde se zelení, pasou se jeleni. Vernisáž se uskuteční v pátek 15. července v 17 hodin.

Oprava silnic v Březnici: u přechodů bylo nutné zúžit vozovku na osm metrů

Březnice – Během rozsáhlé opravy hlavního silničního tahu v Březnici se změny dotkly i chodníků. Obrubníky podél silnice už nekopírují původní stav. V místě přechodů pro chodce je vozovka zúžena na osm metrů, a to i na přechodu pro chodce v ulici Blatenská. „Nově přechod pro chodce nesmí být delší než osm metrů, a to z důvodu bezpečnosti chodců," vysvětlil březnický starosta Petr Procházka.

Recesisté v Březnici pokořili Vlčavu, plavidlem se pochlubil i Shrek s Fionou

Březnice - Březničtí recesisté pošesté zdolali Vlčavu. Na sobotní neckiádě se vlastnoručně vyrobeným plavidlem pochlubilo více než deset posádek, pozornost diváků upoutali mimo jiné Shrek s Fionou, sáňkařka i skupina skotských muzikantů.

Oprava silnic v Březnici: řidiči už projedou náměstím

Březnice – Řidiči si už několik dnů mohou při návštěvě Březnice oddychnout. Po téměř dvou měsících už projedou Blatenskou ulicí a částečně i náměstím, kde mohou opět zaparkovat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT