Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BŘEZNICE

Trenér Zbyněk Ceradský: Dieta je sedmdesát procent úspěchu

Březnice – Vypracovaná postava, svaly a přesto zachování ženskosti. To je soutěžní kategorie Bikini fitness, která je v posledních letech stále populárnější. O tréninku, výživě a přípravách na soutěž jsme hovořili s fitness trenérem a absolutním mistrem Evropy v klasické kulturistice Zbyňkem Ceradským z Březnice.

Dobrodruh David Švejnoha: V Namibii nás honil hroch

Příbram – O své zážitky z Etiopie se v pátek podělil dobrodruh David Švejnoha s posluchači v Březnici. Jeho zájem se soustředí na dokumentování přírodních národů celého světa. Jak domorodé kmeny přijímají Evropany? Jak jsou v těchto kulturách ceněné ženy? A jak s tím souvisí talířek ve rtu? To prozradil Příbramskému deníku v následujícím rozhovoru.

Petr Ocknecht: Veškerý hmyz je výživově hodnotnější než maso

Březnice - Listový salát s restovanými moučnými červy, cvrčci na másle či hmyzí dezert. Na podobných lahůdkách od nejzkušenějšího kuchaře jedlého hmyzu u nás Petra Ocknechta si v pátek pochutnali odvážní labužníci v Březnici. A sešlo se jich téměř dvě stě. 

V Březnici pokračuje oprava náměstí, řidiči narazí na uzavírku

Březnice  - Březnickým náměstím nyní řidiči neprojedou. Kvůli dokončení opravy centra je totiž uzavřené. Stavba pokračuje chodníkem v Blatenské ulici a naváže na chodníky na jižní straně náměstí.

Březnické děti zdobily kraslice i perníčky, v konventu přivítaly jaro

Březnice - V březnickém konventu bylo v úterý rušno. Předškoláci i děti ze základní školy zde přivítali jaro. Atmosféru blížících se Velikonoc dokreslila také řada řemeslníků, mezi kterými nechyběl dudák či kovář.

V Březnici začnou v dubnu opravovat hlavní dopravní tah

Březnice – Březnické čeká letos náročná oprava jednoho 
z hlavních dopravních tahů ve městě. Na opravu „devatenáctky", tedy silnice I. třídy, čekali místní přibližně tři roky.

Březnicí prošel masopustní průvod, mezi maskami nechyběl ani medvěd

Březnice – Neukočírovatelný medvěd, Karkulka či tajemná gejša. V takových maskách oslavili v sobotu Březničtí masopust. V průvodu nechyběli muzikanti a kejklíři na chůdách, kteří pobavili přihlížející žertovnými skečy a nespoutanými tanečními kreacemi. 

Lukáš Vyhnal: Každý záběr v klipu je jedna z mnoha vzpomínek na Březnici

Březnice – Vystupoval v nejlepších českých rockových klubech, s kapelou Clou získal cenu Anděl za nejlepší album a skladbu roku. Nyní se šestatřicetiletý rodák z Březnice Lukáš Vyhnal vydává na sólovou dráhu jako Lukemo. Změnily se spolu s tím i další náhledy na to, jak se hudebně vyjádřit? A na jaké otázky v poslední době hledá odpovědi? To prozradil Lukáš Vyhnal v následujícím rozhovoru.

Labužníci v Březnici okusí pokrmy s červy či šváby

Březnice – Listový salát s restovanými moučnými červy, cvrčci na másle či  hmyzí dezert. Na podobných lahůdkách od nejzkušenějšího kuchaře jedlého hmyzu u nás Petra Ocknechta si brzy pochutnají odvážní labužníci v Březnici.

Březničtí už třetí rok čekají na opravu „devatenáctky“

Březnice – Březničtí už několik let doufají v opravu jednoho z hlavních tahů vedoucích městem. Rozsáhlé opravy „devatenáctky", silnice I. třídy, by se měli dočkat snad tento rok.

V Březnici budou ordinovat pravděpodobně tři zubaři

Březnice - Bohužel, nepřijímáme. Není v našich silách ošetřit další pacienty. To jsou věty, které v posledních letech slýchají pacienti klepající na dveře stomatologů stále častěji. Podobně tomu bylo i v Březnici.

Dagmar Vlasová: Ve Francii se cítím bezpečně

Příbram – Dagmar Vlasová z Hlubyně žije ve Francii už tři roky. Jaké francouzské zvyky pro ní byly neobvyklé? A jak se změnil život místních po letošních teroristických útocích? To prozradila v následujícím rozhovoru.

V Březnici slouží opět dva zubní lékaři

Březnice - Březnické už roky trápí nedostatek zubařů.Stálou praxi tak v Březnici nyní vede jen Antonín Boltnar. Přijmout další pacienty je ale už nad jeho síly i možnosti. Vedení města se nakonec podařilo sehnat dalšího stomatologa.

Kino i kuželkárna. Sokolovna v Březnici by mohla opět ožít

Březnice – Na březnickou sokolovnu je už roky žalostný pohled. Kdysi místo společenského dění chátrá. Propadlé podlahy, rozbité okenní tabulky, zápach a zničené vybavení. Že se zde děti promenádovaly v karnevalových maskách a hrály divadlo, připomíná už jen zničená opona a sedadla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení