VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBŘÍŠ

Dobříš je město ve Středočeském kraji v okrese Příbram v podhůří Brdské vrchoviny. Je druhým největším městem v okrese (první je Příbram). Ve městě převažuje strojní, dřevozpracující a kožedělný průmysl. Dobříš je město s rozšířenou působností, správní obvod zahrnuje 23 okolních obcí. Na Dobříšském potoce byla vybudována přehradní nádrž Chotobuš, která sloužila jako zdroj pitné vody, dnes má pouze záložní funkci, naposledy jela na plný výkon při povodních v roce 2002, kdy připravovala pitnou vodu pro zatopené povltaví. Přímo ve městě se nachází rybníky Papež a Koryto.

Dle legendy založil osadu Dobřich, jeden z druhů Praotce Čecha. Vesnice pak byla Dobřieše čili Dobřicha (Neví se ovšem, zda jeho jméno souviselo s jeho dobrotivostí nebo s jeho zálibou v něčem dobrém do břicha). Název je v rodu ženském, ovšem zvláště místní obyvatelé používají často mužský rod. Zdroj: www.mestodobris.cz

OBRAZEM: Běžci přivítali jaro závodem

Dobříš - Hezké slunečné počasí vylákalo běžce a ti si zazávodili v sobotu 14. dubna v Dobříši. Jarní běh a Stomatologický běh prověřil běžeckou zimní přípravu na trase 4,2 a 8,4 kilometru.

Stoleté výročí Miroslava Horníčka v Čapkárně

Stará Huť – Sto let od narození Miroslava Horníčka připomene Památník Karla Čapka na Strži u Dobříše výstavou Miroslav Horníček – aristokrat humoru.

Podbrdské národní divadlo zve na návštěvu k Hitlerovi

Dobříš – Společenský sál Kulturního domu Dobříš bude v pátek 23. března hostit další premiéru Podbrdského národního divadla. Jedná se o představení podle hry Arnošta Goldflama s názvem Doma u Hitlerů. Dobříšští ochotníci ho sehrají od 19.30 hodin, vstupné činí 100 korun.

Jak SOS tlačítko může zachránit život

Dobříš – V Dobříši spouštějí od 1. dubna pilotní projekt pro zajištění bezpečnosti seniorů a dalších ohrožených osob. Město ve spolupráci s Domovem s pečovatelskou službou zakoupilo šest SOS tlačítek. 

Navýšení počtu míst ve školkách se asi prodraží

Dobříš – Některé obce a města stále bojují s nedostatkem míst v mateřských školách. S tímto problémem se nyní potýká i Dobříš. Situace by se brzy měla zlepšit, i když není vše úplně bez problémů. Nedaří se totiž stihnout termín dokončení stavby, na kterém je závislé poskytnutí dotace.

Jiří Čujan vystavuje v Dobříši své konceptuální projekty

Dobříš /ROZHOVOR/ – Come back je název výstavy, kterou si do 18. března mohou prohlédnout návštěvníci dobříšského kulturního domu. Své konceptuální projekty a fotografie na ní představuje v Německu žijící sochař Jiří Čujan, kterému jsme položili několik otázek.

Městská policie v Dobříši přijme nového strážníka

Dobříš – Začalo další výběrové řízení na strážníka Městské policie v Dobříši.

Jan Tománek se umístil v anketě Nejúspěšnější handicapovaný sportovec ČR 2017

Příbramsko – Úspěšný český handicapovaný triatlonista, běžkař a cyklista z malé vesnice poblíž Dobříše se umístil v hlasování ankety o Nejúspěšnějšího handicapovaného sportovce ČR 2017. 

Knihovna bude? Projektu hrozilo pozastavení

Dobříš - Projekt budovy nové knihovny, který se loni na podzim změnil na stavebně náročnější pasivní standard, aby se ušetřily jak energie, tak finanční prostředky i životní prostředí, málem nebyl schválen. Je jisté, že knihovna nebude postavena za současného vedení města a proto se řešilo, zda může k realizaci projektu zavázat členy budoucí radnice, které vzejde z podzimních voleb. Nakonec bylo navýšení nákladů zastupiteli schváleno, ale předcházela tomu dlouhá a emotivní diskuse.

Sportovní hala v Dobříši má nový povrch

Dobříš /FOTOGALERIE/ - K velké radosti dětí i velkých sportovců byla po první etapě úprav v lednu 2018 zprovozněna sportovní hala. V pátek 9. února se konalo její slavnostní otevření.

OBRAZEM: Retro aneb Co rodiče málem vyhodili

Dobříš - Kvarta Gymnázia Karla Čapka v Dobříši se zapojila do soutěžního projektu Národního muzea v Praze a Slovenského národného múzea v Bratislavě s názvem 100 let Československa v naší škole. Úkolem studentů bylo uspořádat výstavu zdánlivě obyčejných věcí z období společného státu Čechů a Slováků. 

Vykradení automobilu zabráníte obezřetností

Dobříš – Po novém roce se na dobříšských sociálních sítích rozhořely debaty o mnoha vykradených automobilech v nákupních zónách v Dobříši, podle kterých se měli zloději zaměřovat především na automobily s nakoupenými věcmi.

OBRAZEM: Na Studený vrch se letos vydaly stovky lidí

Dobříš – Tradiční novoroční výstup na rozhlednu na Studeném vrchu si získává stále širší oblibu. Pochod pořádá TJ Sokol Dobříš a samotná kamenná rozhledna, která dříve sloužila jako trigonometrická věž, je otevřena od 10 do 16 hodin. V rozhledně funguje i občerstvení, kde zájemci mohou nakoupit buřty nebo klobásu k opečení, vyjít na vyhlídkovou plošinu a rozhlédnout se po krajině a také si oddechnout v teple.

Lidé nosí pejskům dárky a granule do útulků

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Ani před Štědrým dnem lidé nezapomínají na opuštěné psy a mnoho z nich je chodí do útulku navštívit, nosí jim jako vánoční dárky psí jídlo, granule, pochoutky a tolik potřebné drobnosti jako misky, deky a vodítka. Také pejsky berou ven na procházku, často pejska venčí celá rodina.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT