VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBŘÍŠ

Dobříš je město ve Středočeském kraji v okrese Příbram v podhůří Brdské vrchoviny. Je druhým největším městem v okrese (první je Příbram). Ve městě převažuje strojní, dřevozpracující a kožedělný průmysl. Dobříš je město s rozšířenou působností, správní obvod zahrnuje 23 okolních obcí. Na Dobříšském potoce byla vybudována přehradní nádrž Chotobuš, která sloužila jako zdroj pitné vody, dnes má pouze záložní funkci, naposledy jela na plný výkon při povodních v roce 2002, kdy připravovala pitnou vodu pro zatopené povltaví. Přímo ve městě se nachází rybníky Papež a Koryto.

Dle legendy založil osadu Dobřich, jeden z druhů Praotce Čecha. Vesnice pak byla Dobřieše čili Dobřicha (Neví se ovšem, zda jeho jméno souviselo s jeho dobrotivostí nebo s jeho zálibou v něčem dobrém do břicha). Název je v rodu ženském, ovšem zvláště místní obyvatelé používají často mužský rod. Zdroj: www.mestodobris.cz

Sportovní hala v Dobříši má nový povrch

Dobříš /FOTOGALERIE/ - K velké radosti dětí i velkých sportovců byla po první etapě úprav v lednu 2018 zprovozněna sportovní hala. V pátek 9. února se konalo její slavnostní otevření.

OBRAZEM: Retro aneb Co rodiče málem vyhodili

Dobříš - Kvarta Gymnázia Karla Čapka v Dobříši se zapojila do soutěžního projektu Národního muzea v Praze a Slovenského národného múzea v Bratislavě s názvem 100 let Československa v naší škole. Úkolem studentů bylo uspořádat výstavu zdánlivě obyčejných věcí z období společného státu Čechů a Slováků. 

Vykradení automobilu zabráníte obezřetností

Dobříš – Po novém roce se na dobříšských sociálních sítích rozhořely debaty o mnoha vykradených automobilech v nákupních zónách v Dobříši, podle kterých se měli zloději zaměřovat především na automobily s nakoupenými věcmi.

OBRAZEM: Na Studený vrch se letos vydaly stovky lidí

Dobříš – Tradiční novoroční výstup na rozhlednu na Studeném vrchu si získává stále širší oblibu. Pochod pořádá TJ Sokol Dobříš a samotná kamenná rozhledna, která dříve sloužila jako trigonometrická věž, je otevřena od 10 do 16 hodin. V rozhledně funguje i občerstvení, kde zájemci mohou nakoupit buřty nebo klobásu k opečení, vyjít na vyhlídkovou plošinu a rozhlédnout se po krajině a také si oddechnout v teple.

Lidé nosí pejskům dárky a granule do útulků

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Ani před Štědrým dnem lidé nezapomínají na opuštěné psy a mnoho z nich je chodí do útulku navštívit, nosí jim jako vánoční dárky psí jídlo, granule, pochoutky a tolik potřebné drobnosti jako misky, deky a vodítka. Také pejsky berou ven na procházku, často pejska venčí celá rodina.

OBRAZEM: Na zimním stadionu v Dobříši se bruslilo i před Štědrým dnem

Dobříš - Zimní stadion v Dobříši byl odpoledne 23. prosince celý v pohybu, na ledě bruslili velcí i malí. Ledu si užívali plnými doušky a na žádném z bruslařů nebyl znát předvánoční stres. Stadion byl v letošním roce spuštěn i přes technické potíže, a protože počasí nepřeje přírodním plochám na bruslení, zájemci z okolí směřují hlavně na něj.

OBRAZEM: Betlémské světlo roznášely po Dobříši desítky skautů

Dobříš - Desítky malých i větších skautů v sobotu 23. prosince roznášely v Dobříši Betlémské světlo. Zájemci si mohli přinesené lampy, svíčky nebo lucerničky nechat zapálit ve 14:30 v kostele Nejsvětější trojice naproti dobříšskému zámku, dále pak v Pastoračním centru sv. Tomáše nebo v podchodu před kavárnou Velbloud.

Do útulku nosí lidé opuštěným psům jídlo a dárky

Dobříš - I do dobříšského útulku si najde cestu Ježíšek. Lidé nosí pejskům jídlo, hračky, pochoutky i potřebné věci.

Betlémské světlo o víkendu dorazilo do Dobříše

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Betlémské světlo bude v letošním roce v Dobříši možné vyzvednout na více místech než v předchozích letech. Zájemci si pro něj mohli dojít opět přímo k vlaku v neděli 17. prosince, kam ho z Prahy přivezli dobříšští skauti od skautů přijíždějících z Vídně. Dovezli ho osobním vlakem z pražského Hlavního nádraží přímo do Dobříše.

Obce na Dobříšsku netuší, kdo bude vyvážet odpad

Dobříš – Dobříš a 22 dalších obcí netuší, jak to bude po Novém roce s odvážením odpadu. Společnosti Dokas, která má na starost svoz odpadů z Dobříše a přilehlých obcí, skončila smlouva letos v červenci. Smlouva byla na dvacet let. Město ji prodloužilo do konce roku 2017, s tím že měl být založen svazek obcí Dobříšska a Novoknínska, který by převzal péči nad odpady. Svazek ale nakonec nevznikl.

Největší zážitek? Jednoznačně zápas proti Slovanu Liberec, říká Martin Hemr

Dobříš - Fotbalový klub MFK Dobříš zažil především díky mužským týmům velmi úspěšnou podzimní část sezony. A tým se ve své druhé divizní sezoně drží na pátém místě s jednobodovou ztrátou na druhý Rakovník, B tým po svém postupu do I. B třídy ukázal rovněž svou kvalitu a soutěž po zásluze vede. Nejen na výkony dospělých družstvem jsme se zeptali v rozhovoru pro Příbramský deník předsedy klubu Martina Hemra.  

Další ročník Memoriálu Jana Míky ovládly poprvé moravské Hranice

Dobříš – Vzhledem k rekonstrukci Sportovní haly v Dobříši bylo dlouhou dobu nejasné, jestli se uskuteční tradiční Memoriál Jana Míky ve fotbale. Nakonec se vše podařilo stihnout tak, aby mohla být hala v rámci možností připravena a již 37. ročník memoriálu se tak mohlo o uplynulém víkendu opět po roce konat.

Na Příbramsku odstartovaly halové turnaje ve fotbale

Příbramsko - V sobotu a neděli se Memoriálem Jana Míky v ve Sportovní hale v Dobříši naplno rozjíždějí zimní halové turnaje ve fotbale. 

Město cenzuruje facebookové příspěvky knihovny, prý by mohly propagovat nacismus

Dobříš – Že cenzura existuje i v dnešní době, ukázalo vedení města Dobříše. Zaměstnanec knihovny Tomáš Pipota natočil na objednávku nakladatelství Epocha propagační video k nově vydané sbírce povídek Ve stínu Říše českých autorů včetně známého autora Františka Kotlety. Tématem knihy je období druhé světové války a vznik a vývoj násilí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT