Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBŘÍŠ

Cyklotour pro onkologicky nemocné děti zastaví v Dobříši

Dobříš - Ve středu 8. června zavítá do Dobříše peloton 7. cyklotour Na kole dětem. Veřejná cyklotour napříč Českou republikou se koná na podporu onkologicky nemocných dětí.

Zástavbu Dukelského náměstí umožní návrat k dřívější koncepci územního plánu

Dobříš – Změna územního plánu, zástavba Dukelského náměstí a s tím související petice, která hájí zeleň před betonem, změna rekreační zóny Brodce na zastavitelné území. O tom všem se mezi obyvateli Dobříše v poslední době diskutuje.

Májové slavnosti v Dobříši pobaví všechny generace

Dobříš - Dobříšské májové slavnosti v sobotu a v neděli nabídnou hudbu, soutěže, divadlo, ale přinesou i uzavírky a dopravní omezení.

Proti zástavbě Dukelského náměstí lidé sepsali petici

Dobříš - Pokud zastupitelé v Dobříši schválí změnu územního plánu, bude se město snažit o výstavbu bytů s pečovatelskou službou na Dukelském náměstí. Lidé z jeho okolí už sepsali proti zástavbě petici.

FOTO, VIDEO: Dva dny cvičení prověřily výdrž a výkon záchranářů

Mníšek pod Brdy - Zřejmě nikde se o víkendu nesešlo tolik záchranářů, jako při nácviku extrémních podmínek u Mníšku.

Hromadné neštěstí je strašákem všech záchranářů, je potřeba to trénovat

Mníšek pod Brdy /ROZHOVOR/ – O zvýšený výskyt záchranářů mezi Dobřichovicemi a Mníškem pod Brdy se o uplynulém víkendu postaral osmý ročník soutěžního cvičení pro záchranářské týmy SOS 2016 EXTREME. Projekt, pořádaný Asociací dobrovolných záchranářů České Republiky je u nás zcela výjimečný. Čím? „Nejvíce tím, že nejde jen o soutěž, ale o promyšlenou a velmi sofistikovanou formu vzdělávání nejen pro samotné záchranáře, ale i pro širokou veřejnost," říká Lukáš Tláskal, předseda Asociace dobrovolných záchranářů ČR a ředitel soutěže.

Nácvik práce záchranářů 
v Mníšku vyvolá husí kůži

Mníšek pod Brdy /JEŠTĚ STIHNETE/ - V Mníšku pod Brdy v sobotu dopoledne pokračuje nácvik extrémních podmínek pro záchranáře. Účastníky cvičení čeká těžká dřina, ale pro veřejnost to může být zajímavá podívaná.

Hlasování pro nové hřiště v Dobříši nevyšlo, radnice přišla s řešením

Dobříš - Zklamání dětí a rodičů z neúspěšného hlasování pro Rákosníčkovo hřiště v Dobříši chce radnice vykompenzovat vylepšením těch stávajících, prostřednictvím hlasování.

Úředníci v Dobříši známkují pořádek u kontejnerů: většinou žádná sláva

Dobříš - Jednou z bolestí Dobříše jsou často přeplněné kontejnery a skládky kolem nich. Město plánuje umístění fotopastí a uvažuje o navýšení počtu odpadových míst. Úředníci zatím mapují situaci.

Rozšíření školky v Dobříši musí počkat, projekt nevyhovoval

Dobříš – Přístavba 5. Mateřské školy v Dobříši musí počkat. Město jako zřizovatel neuspělo se žádostí o dotaci. Důvodem je nevyhovující projekt. Dřevěný montovaný přístavek se zřejmě úředníkům nezdál vhodný, město se proto s projektanty dohodlo na přepracování projektu na stavbu zděnou.

Používání pyrotechniky bude mít v Dobříši své meze

Dobříš - Ohňostroje a bouchání petard v Dobříši má upravit vyhláška. Povoluje dny a hodiny.

Lidi
 v Mníšku o událostech informují esemesky

Mníšek pod Brdy – Radnice v Mníšku pod Brdy využívá k informování svých občanů službu SMS InfoKanál. S její pomocí rychle upozorní prostřednictvím esemesek obyvatele na dění ve městě, a to od náhlých krizových situací až po pozvánky na kulturní akce. Za první dva týdny se k nové službě přihlásilo více než 200 lidí a radnice očekává další rychlý nárůst odběratelů.

Půjčovna kol v Dobříši v pátek startuje, připravena je projížďka po městě

Dobříš - Projížďky po Dobříši a okolí na zapůjčeném kole už mohou využívat zájemci prostřednictvím nově zřízené půjčovny kol za Kopáčkovým domem, kde je pod dohledem lidí 
z Infocentra uzamykatelný přístřešek pro deset bicyklů.

Dobříšské májové slavnosti nabízí program pro všechny

Dobříš – Organizátoři Dobříšských májových slavností se i letos snažili připravit bohatý a stylově pestrý program pro všechny generace. Více o přípravách informuje Jindřiška Kastnerová z dobříšského kulturního střediska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení