VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBŘÍŠ

Dobříš bude pro obyvatele zase bezpečnější

Dobříš – Ve městech se stále řeší, jak zvýšit bezpečnost obyvatel. Výsledky nemusí být vidět hned, ale při soustavném řešení se postupně dostavují. Tuto problematiku již dlouhodobě řeší i v Dobříši. Protože se jedná o rychle se rozrůstající město, kterému od roku 2007 skokově narostl počet obyvatel až téměř na 9 tisíc, a kdy se tento nárůst začal negativně projevovat, bylo třeba situaci řešit rámcově.

Kapela Zrní se na Dobříš ráda vrací

Dobříš - Kladenské Zrní představuje jednu z nejoriginálnějších rockových kapel u nás. V Dobříši nebude hrát poprvé, do tohoto města se vrací rádo. Tentokrát přiveze zbrusu nové album Jiskřící, jehož křest proběhl teprve před pár týdny v karlínském Fóru. Dobříšský koncert se v kulturním domě uskuteční v pátek 24. listopadu od 20.30 hodin. 

Rekonstruovaná jídelna zahájila zkušební provoz

Dobříš - Děti ze Základní školy Dobříš, Komenského náměstí 35, mají od pondělí poprvé od začátku školního roku opět k dispozici teplé jídlo z jídelny. Na základě místního šetření, které proběhlo 7. listopadu, byl zahájen zkušební provoz školní varny a jídelny. 

Dobříšský sběrný dvůr už funguje

Dobříš - Ve čtvrtek 16. listopadu se opět otevřel nově zrekonstruovaný sběrný dvůr Dobříš. Slavnostní pře-střižení pásky provedl staro-sta města Dobříše Stanislav Vacek spolu s místostarostkou města Dobříše Petrou Neubergerovou. Přítomen byl projektant stavby Jan Zbíral a zástupce dodavatele stavby Profistav Litomyšl, Tomáš Zavřel a zástupce provozovatele DOKAS Dobříš, Jan Marek.

Co někdo nechce, může jinému pomoci

Dobříš - V Dobříši spouští projekt, při kterém lidé mohou donést věci, které už nepotřebují, aby je mohl zdarma využít někdo jiný. Nosit věci je možné na sběrné místo ve společnosti Dokas Dobříš. Důvodem je nové využití věcí, které mohou ještě dále sloužit a tím šetřit životní prostředí a také pomoci těm, kteří na nákup nových věcí nemají prostředky.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze 2. ZŠ Dobříš

Příbramsko - Představujeme školáky ze 2. ZŠ Dobříš.

OBRAZEM: Den otevřených dveří v Ústavu termomechaniky v Novém Kníně

Nový Knín – Pro všechny zájemce byl letos opět po roce otevřen Ústavu termomechaniky AV ČR. Tento rok si návštěvníci 17. ročníku Týdne vědy a techniky, který pořádá Akademie věd České republiky, mohli opět prohlédnout jeho vědecká pracoviště.

Park v Dobříši je uzavřen, bude totiž modernizován

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Od počátku listopadu nemohou návštěvníci dobříšského zámku, jenž je v majetku rodiny Colloredo-Mannsfeld, nakouknout do francouzského parku jinak než přes zamčenou bránu. Odstartovaly totiž přípravy na jeho revitalizaci a byl uzavřen. 

Na Mírovém náměstí jsou teď dvě omezení provozu

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Při průjezdu Mírovým náměstím v Dobříši čekají řidiče dvě dopravní omezení. Prvním je oprava dlažby na části náměstí. Druhé je způsobeno pracemi na obnově vodovodního a kanalizačního řádu.  

Dobříšský hrad je na prodej

Dobříš /FOTO/ - V nabídce realitních společností se objevil dobříšský hrad Vargač. Tato historická památka stojí na skalním hřbetu nad Huťským rybníkem a vystupuje nad koruny stromů.  

Dobříšskou radost kalí vážné zranění Puchmajera

Hořovice – Po sérii porážek neodjížděli dobříšští fotbalisté na hřiště soupeře jako favorité. Ovšem jak se ukazuje, divizní soutěž je nevyzpytatelná. Hosté, ač bez Maryšky a Dorta, předvedli obětavý a bojovný výkon, který korunovali na hřišti Hořovicka zaslouženým vítězstvím.

FOTO: Dobříšští uctili padlé a potom se vydali na Čtyřmezí

Dobříš - V sobotu 28. ráno krátce před devátou hodinou začal slavnostní pietní akt u příležitosti 99. výročí Dne vzniku samostatného československého státu u Pomníku padlým v 1. světové válce na Mírovém náměstí. Starosta města Stanislav Vacek společně s místostarostou Tomášem Hadžegou v doprovodu městských policistů obřadně umístil věnec k pomníku.

Dobříšská sportovní hala se otevře nejdříve v listopadu

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Rekonstrukce dobříšské sportovní haly začala bouracími pracemi na začátku července. Původní termín dokončení měl být do konce září, ale blíží se konec října a v hale se stále pracuje. 

Dobříšští si zeleň Dukelského náměstí hlídají

Dobříš /FOTOGALERIE/ – V loňském roce byla projednávána zástavba byty sociálního bydlení na Dukelského náměstí a následně obyvatelé zareagovali peticí, která hájila místní vzrostlou zeleň před výstavbou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT