VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBŘÍŠ

Dobříšští si zeleň Dukelského náměstí hlídají

Dobříš /FOTOGALERIE/ – V loňském roce byla projednávána zástavba byty sociálního bydlení na Dukelského náměstí a následně obyvatelé zareagovali peticí, která hájila místní vzrostlou zeleň před výstavbou.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze základní školy v Dobříši

Příbramsko - Představujeme vám prvňáky  ze 2. ZŠ Dobříš. 

Papežem vyznamenaný skautský vedoucí navštívil Dobříš

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Ve středu 11. října uspořádalo místní skautské středisko v Pastoračním centru sv. Tomáše v Dobříši kulturní podvečer. Na programu bylo promítání dokumentárního filmu o historii českého skautingu Skauti bez lilie.

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Příbramsko – Dva zástupci příbramského okresu ve fotbalové Divizi A mají za sebou další odehrané kolo. Dobříš v něm zavítala na půdu lídra soutěže z Karlových Varů a Sedlčany přivítaly na domácím hřišti Petřín Plzeň.  

Automobil zůstal viset na hrázi rybníka

Dobříšsko /FOTOGALERIE/ – Při dopravní nehodě v Rosovicích zůstal osobní automobil viset zaklíněný na svodidlech přímo na hrázi Sychrovského rybníka. Důvod nehody zatím není známý. Kromě řidiče, který utrpěl lehké zranění hlavy, nebyl nikdo další zraněn. U nehody museli zasahovat hasiči a automobil zajistit lany, následně vyprostit jeřábem. Komunikace byla po dobu odstraňování následků havárie zcela zablokovaná.

OBRAZEM: V dobříšském parku se bavily děti i zvířata

Dobříš – V anglickém parku dobříšského zámku soutěžily děti na dobrodružné stezce. Plnily na ní nejrůznější úkoly a testovaly své znalosti o zvířatech. Akci pořádala Ochrana Fauny ČR z Hrachova u Sedlčan. Seznámit se při akci mohly také s pejsky k adopci z dobříšského útulku a z útulku Srdečních záležitostí.

Sezóna výlovů je tady, na Dobříšsku lovili Huťský rybník

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Dvoudenní výlov Huťského rybníka se konal 11. a 12. října a zatím není známo přesné množství vylovených ryb. Předpoklad je kolem 450 metráků ryb.

Unikátní Slet bubeníků míří opět do dobříšského kulturního domu

Dobříš - Již pošestnácté bude republikou křižovat ojedinělý putovní koncert - festival Slet bubeníků. Letos s podtitulem Dark side of the Groove.

Omezení provozu na dobříšském Mírovém náměstí potrvají až do prosince

Dobříš /FOTOGALERIE/ – Na Mírovém náměstí v Dobříši je aktuálně omezení provozu, pracuje se tam na obnově vodovodního a kanalizačního řádu. Výkopové práce se budou postupně posouvat směrem ke světelné křižovatce, u níž skončí v prosinci. 

Dobříšský sběrný dvůr je zavřený, město se černých skládek nebojí

Dobříš /FOTOGALERIE/ – Sběrný dvůr Dokas v Dobříši je tento týden uzavřen, probíhá v něm rekonstrukce. Občané města musí v termínu od devátého do 15. října s odvozem odpadu vyčkat, protože neexistuje možnost náhradního řešení pro jeho odevzdání.

Kiwanis klub předal kočárek předčasně narozené Emě

Dobříš /FOTOGALERIE/ – Tradiční akce „Putování po Brdech“, pořádaná Klubem českých turistů ve spolupráci s příbramskou pobočkou Kiwanis klubu, uvítala při letošním ročníku guvernéra Kiwanis internacional České a Slovenské republiky Ladislava Hrivka s manželkou. Ten se v pátek a v sobotu sešel s prezidentem Kiwanis klubu Příbram Miroslavem Hrabákem a místostarostkou města Dobříš Petrou Neubergerovou.

OBRAZEM: Dobříš rozhýbali běžci i známé osobnosti

Dobříš - Přes nepřízeň počasí vzbudil sobotní běh mezi obyvateli zájem a na desetikilometrovou trať se dostavilo mnoho běžců. Čtyřčlenné štafety se zúčastnil i Leoš Mareš se synem na koloběžce a psem na vodítku. 

Marta Kubišová zakončila kariéru také besedou v Dobříši

Dobříš - V kulturním domě v Dobříši byla beseda s populárním zastoupením. Celý večer byl před několika dny zasvěcen Martě Kubišové, která na podzim tohoto roku ukončí svou pěveckou kariéru. Hosty se stali Ondřej Vetchý nebo Petr Malásek.

Hasiči, záchranáři i policisté předvedli svou práci veřejnosti

Dobříš /FOTOGALERIE/ – V rámci bližšího seznámení především dětí s integrovaným záchranným systémem se konalo na dobříšském sportovním stadionu představení jednotlivých složek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT