Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBŘÍŠ

V Dobříši začala platit vyhláška, herny končí

Dobříš – Dobříšským gamblerům ubývají místa, kde mohou pokoušet štěstí na výherních automatech. Od 1. ledna už totiž platí vyhláška týkající se zákazu heren ve městě. Tu zastupitelé schválili před několika týdny.

Zda padne u Papeže 150 stromů, ještě není rozhodnuto

Dobříš – Každé kácení stromů vzbuzuje emoce. Stejně tak i plánované prokácení stromů v okolí rybníku Papež v Dobříši. Na jedné straně jsou lidé, kteří při procházkách vidí padající větve na vlastní oči, na straně druhé jsou zastánci dřevin mající obavy, aby se suchými stromy zbytečně nepadly ty zdravé.

Bruslení v Dobříši nebude kvůli opravě čerpadla čpavku

Dobříš – Z technických důvodů je dočasně uzavřen provoz na zimním stadionu a veřejné bruslení se o vánočních svátcích neuskuteční.

Suché stromy u Papeže musí pryč, ohrožují kolemjdoucí

Dobříš - V okolí rybníku Papež v Dobříši má padnout minimálně 150 stromů. Místní šetření ukázalo na suché stromy, které ohrožují lidi. Ochránci přírody slibují, že za každý zdravý strom budou bojovat.

Nová kniha popisuje historii židovské komunity v Dobříši

Dobříš /KNIŽNÍ NOVINKA REGIONU/ – Židé v Dobříši. Tak se jmenuje kniha, která vyšla 6. listopadu 2016 v Dobříši.

Ani druhý test „kruháče“ v Dobříši nezůstal bez debat

Dobříš - První kruhová křižovatka v Dobříši má za sebou druhý test průjezdnosti. Že má delší autobus problémy? Nevadí, vždyť pro ten se kruháč stejně nestaví, obhajuje projekt radnice.

Dobříš chce vykácet 150 stromů v okolí Papeže

Dobříš – Mezi plány dobříšské radnice patří úprava zeleně a v některých lokalitách už musely letos některé dřeviny kvůli stáří nebo z bezpečnostních důvodů padnout. Co ale zvedá obyvatele, členy spolku a ochránce přírody ze židle, je záměr pokácet 150 stromů v okolí rybníku Papež směrem k lokalitě Větrník.

Novým „kruháčem“ v Dobříši neprojedou delší autobusy

Dobříš - Testování nové kruhové křižovatky v Dobříši, která má zabránit průjezdu kamionů, ukázalo, že problém projet mají i autobusy.

Policie pátrá po lupičích, kteří v létě okradli v Dobříši muže o mobil a telefon

Příbramsko /PÁTRÁNÍ/ - Příbramští kriminalisté prověřují zločin loupeže, ke kterému došlo dne 14. srpna mezi půlnocí a jednou hodinou ranní na Mírovém náměstí v Dobříši. 

Skládku chce Dobříš ušetřit zapůjčením kompostérů

Dobříš – Mezi komunálním odpadem a vedle popelnic a kontejnerů se v sezoně objevují hromady trávy, listí a jiného rozložitelného odpadu. Města a obce tak čím dál častěji vymýšlejí, jak obyvatele motivovat ke třídění, třeba tím, že nebude zvyšovat poplatky za likvidaci odpadu. Často totiž ani městské kompostárny, které místním umožní odpad přivézt zdarma, problém s odpadovým hospodářstvím neřeší.

Dobříš jedním kruháčem nekončí, plánuje další

Dobříš – Těžká auta budou muset volit jinou cestu, než přes dobříšské centrum. V současné době už průjezdu městem brání stavba první menší kruhové křižovatky, kde se protínají ulice Plukovníka B. Petroviče a Partyzána Svobody, místními nazýváno u kotelny. Jak plánovala radnice, neprojedou tudy kamiony a delší auta mířící z ulice Partyzána Svobody na Mírové náměstí.

Dobříš zavřela skatepark kvůli špatnému stavu. Čeká ho oprava

Dobříš – Z důvodu velmi špatného technického stavu byl uzavřen skate bike park v Dobříši. Na zákaz vstupu upozorňují pásky a cedule.

Pořadatelé akcí mohou s radnicí tvořit novou vyhlášku

Dobříš – V souvislosti s přípravou nové obecně závazné vyhlášky o veřejném pořádku žádá dobříšská radnice pořadatele akcí, aby nepodávali žádosti o udělení výjimky z doby nočního klidu. Žádost nemůže být již kladně vyřízena kvůli tomu, že obec už k tomu nemá zákonné zmocnění.

Podniky v Dobříši už nabízejí vodu z kohoutku, některé zdarma

Dobříš - Vodohospodáři v Dobříši jsou si natolik jisti kvalitou vody, že si ji bez problémů můžete objednat ve víc než desítce tamních podniků, některé ji dávají zdarma.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení