Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBŘÍŠ

Úleva pro obce u Dobříše: nájezd na dálnici je otevřený. Budou další uzavírky

Dobříš /MÍSTA A TERMÍNY UZAVÍREK/ - Obce Obořiště a Rosovice si po několika měsících oddechnou od nadměrné dopravní zátěže kvůli uzavřenému nájezdu na dálnici.

Dobříš přijde o miliony, ale daň z nemovitosti nezvýší

Příbramsko – Zaplať, ševče, zaplať daně. Věta sice z pohádky, ale neoblíbená zůstane navěky. O to víc potěší každá ušetřená koruna, nebo spíš stokoruna. 

Marie Krejčová v Dobříši oslavila 100. narozeniny

Dobříš - Marie Krejčová z Domova seniorů Dobříš oslavila 19. srpna 100 let. V kruhu rodiny, přátel a hostů zavzpomínala na svá mladá léta.

Nejen děti se mohou těšit na Netopýří noc v zámeckém parku

Dobříš – Chcete zažít noční dobrodružství? Tak to musíte v sobotu vyrazit do anglického parku u zámku Dobříš a zažít tam setkání s netopýry.

Muzikál Postřižiny se o víkendu rozloučí na mníšeckém zámku

Mníšek pod Brdy /KAM ZA KULTUROU/ – Beznadějně vyprodaná hlediště. Takový ohlas má představení muzikálu Postřižiny plné divácky oblíbených scén. Letošní derniéra se koná v o víkendu v Mníšku.

Pořád je tu teplo domova, svěřili
 se lidé při oslavách Nového Knína

Nový Knín /FOTO, VIDEO/ - Třicet let před tím, než se historie zmiňuje o vzniku Příbrami, už prožívalo napínavé události město Nový Knín. Víkend patřil oslavám 830 let od založení zlatohorního města.

Vyřizování věcí „na městě“ bude v Dobříši jednodušší

Dobříš - Městští úředníci v Dobříši opustí jednu ze čtyř budov. Kanceláře, kam chodí nejvíc lidí, budou přístupnější.

Dopravu v Dobříši omezí stavba kruhového objezdu

Dobříš - Stavba prvního kruhového objezdu v Dobříši začne pravděpodobně v srpnu. Momentálně se upravuje podzemí.

Výstava obrazů Jitky Hrubé vybízí k návštěvě Skalky

Mníšek, Dobříš – Padesát důvodů proč navštívit Skalku je název prodejní výstavy obrazů Jitky Hrubé, výtvarnice a pedagožky z Dobříše. Vernisáž v klášteře v Barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy se uskuteční v neděli v 15 hodin. Na vernisáž bude vypraven autobus, který odjíždí ve 14:30 od Domova pro seniory Pod Skalkou a ve 14.35 hodin z náměstí F. X. Svobody. Zpět pojede v 16.50 hodin.

Rekonstrukce mostu u Dobříše potrvá do konce září

Příbramsko – Jedna z uzavírek na Příbramsku se týká výpadovky z rychlostní silnice R4 do Dobříše. Provoz je veden přes obce Obořiště a Rosovice. Uzavírka vznikla kvůli rekonstrukci mostu přes Jalovčí potok a bude pokračovat i nadále. Rekonstrukce mostu je v současnosti v plném proudu.

Ve škole prvňáčky přijímali do cechu čtenářského

Mokrovraty – Od začátku roku uběhlo už devět měsíců a žáci 1. tříd se už za tu dobu naučili číst i psát. Pěknou tradici k této významné události v životě každého dítěte udržují v Základní škole v Mokrovratech, kde jsou před koncem školního roku noví čtenáři přijímáni do cechu čtenářského.

Hasiči z Velké Lečice usilují o titul Dobráci roku

Velká Lečice - SBOR dobrovolných hasičů Velká Lečice se zapojil do soutěže Dobráci roku. Je úterý před pátou hodinou a nad Velkou Lečicí se sbíhají bouřkové mraky. Do festovního přístřešku tamní hasičské zbrojnice po chvíli bubnují těžké kapky a centimetrové kroupy. Skoro to vypadá, že namísto povídání se dobrovolní hasiči budou muset vrhnout na čerpání vody 
u sousedů ze sklepů a odklízení větví ze silnice. Ale jak bouře rychle přišla, tak odchází bez na první pohled viditelných škod. Stejně jako v ostatních menších obcích, tak i hasiči ve Velké Lečici právě v tuto dobu dojíždějí z práce. Mezi prvními se přicházejí připravit na návštěvu redaktorů 
z Českého rozhlasu Region starosta sboru Josef Beran, velitel Pavel Pouček a člen sboru a starosta obce Josef Němec.

Do tajů zámecké zahrady v Dobříši zavedou speciální prohlídky

Dobříš – Francouzský park u Zámku Dobříš navštěvují turisté od dubna do října. Pouze ve vybraných dnech v roce si ale malebnou zahradu právem přezdívanou „malé Versailles" mohou projít také s odborným výkladem průvodce. Jedním z těchto dnů bude i neděle 12. června, kdy se zámek Dobříš zapojí do celoevropského projektu Víkend otevřených zahrad.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení