VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PŘÍBRAM

Areál Ševčinského dolu pošestnácté hostil havířský masopust

Příbram /FOTOGALERIE/ - V sobotu dopoledne navštívily tradičně areál Ševčinského dolu v Příbrami na Březových Horách vyhlášené bohutínské maškary. Havířský masopust s lidovou veselicí v prostředí historických báňských objektů se na rozdíl od mnoha jiných obdobných akcí vyznačuje řadou specifik spjatých právě s industriálním prostředím královského horního města. 

OBRAZEM: Odvážlivci vyběhli v noci a sněhu na Kokšín

CHKO Brdy - Zimní a zároveň noční verze náročného trailu ze Spáleného Poříčí na Kokšín a zpět odstartovala v pátek 16. února ve 20 hodin a v teplotě kolem -3°C. Trasa byla dlouhá přes 16 kilometrů a vedla náročným terénem přes vrch Kokšín, místy ve vrstvě sněhu.

KRIMI MIX: Ohrožoval muže nožem

Příbramsko - Přinášíme výběr krimi zpráv z Příbramska.

Comeback! David Ziopulos jde do klece

Příbram – V rámci blížícího se galavečera MMA XFN Back in the Fight se v kleci, v příbramské sportovní hale, představí i David Ziopulos. Domácí bojovník, který s MMA začal pod vedením UFC trenéra Ladislava Erdélyiho, se vrací do oktagonu po tříleté pauze. Před comebackem jsme se zeptali na jeho pocity.

Příbramské plavání produkuje historicky velkou spoustu talentů

Příbram – Plavání patří v našem regionu k velmi úspěšným sportům. V plaveckém klubu Příbram začínalo svou kariéru několik reprezentantů, kteří přivezli medaile z vrcholných akcí. Vychovávat plavecké talenty se daří i v současnosti. Podívejme se, jak se od svého počátku prezentoval příbramský plavecký klub na sportovním poli.

OBRAZEM: Maškarní bál v Sádku byl jako vystřižený z trilogie Slunce, seno...

Sádek - Maškarní bál v Sádku byl v letošním roce připraven na téma oblíbených letních komedií z Hoštic a pořádala ho TJ Sokol Drahlín. Konopnice, Škopková, Kelišová, farař Otík a další všeobecně známé a milované postavy trilogie se nenechaly zahanbit a celý večer pořádali pro účastníku plesu skvělou show. K tanci a zábavě hrála hudební kapela Signál. Masky v sále byly opravdu nápadité, podařené a některé i velmi realistické.

Křižáky jsou podle Hřebejka určitá vzácnost

Příbram /ROZHOVOR/ – Tento týden žije část města filmováním. Na sídlišti v okolí tzv. „Křižáků“ totiž pro Českou televizi natáčí režisér Jan Hřebejk minisérii Rédl s detektivní zápletkou. Příběh pojednává o vojenském prokurátorovi, který na přelomu let 1992 a 1993 vyšetřuje ztráty vagónu zbraní z vojenských transportů sovětské armády, přesouvající se z bývalé NDR přes Československo domů. Jan Hřebejk nám poskytl i krátký rozhovor. 

Příbramští skauti jsou za nové prostory rádi

Příbram /ROZHOVOR/ – Loni na podzim oznámilo vedení města, že skautské oddíly sídlící v klubovně v areálu koupaliště Nový rybník se budou muset vystěhovat. Budovu totiž radnice plánovala využít jako zázemí pro dělníky, kteří pracují na obnově koupaliště a pak i pro zaměstnance areálu. Informace vzbudila vlnu emocí, jak u veřejnosti, tak v řadách zastupitelů. Koncem roku se pak oddíly za pomoci města přestěhovaly do bývalé budovy Městských lesů Příbram. Jak se tam skautům žije, to nám prozradil vedoucí skautského střediska Hiawatha Stanislav Vojíř.

Jan Hřebejk natáčí v Příbrami část nového seriálu

Příbram – Na příbramském sídlišti v okolí tzv. „Křižáků“ natáčí režisér Jan Hřebejk scény z kriminální minisérie České televize Rédl, která se odehrává během několika dní konce roku 1992 a začátku roku 1993 v Čechách, kdy přes naši republiku cestují vojenské transporty ruských vojsk z bývalé NDR a těm se začnou ztrácet desítky vagónů s municí a zbraněmi.

Třičtvrtěmilionovou škodu mají na svědomí plameny vzešlé z popela

Jince /FOTOGALERIE/ – Je to problém, který se v posledních týdnech ve středních Čechách opakuje až nemile často – přičemž tentokrát nedbalost při manipulaci se žhavým popelem přišla na sedm set tisíc. Tak lze shrnout informace Ladislava Holomčíka z centrály středočeských hasičů o souvislostech středečního požáru na Příbramsku. Plameny byly ohlášeny dvacet minut před desátou dopolední z městysu Jince. 

Sokol Příbram se zapsal do dějin

Příbram - Historie TJ Sokol Příbram je velmi bohatá. Spolek patří k vůbec nejstarším v republice a za dobu své existence musel překonat několik strastiplných momentů. Přesto i nadále jeho členové dosahují dobrých výsledků a dokonce se zapsali do dějin.

Matoušek vystřelil Příbrami výhru nad Olympií Praha

Příbram - Fotbalisté 1. FK Příbram přivítali v dalším přípravném utkání hráče Olympie Praha. Střetnutí dvou účastníků druhé nejvyšší fotbalové soutěže nabídlo z obou stran velmi kvalitní fotbal. Šťastnější však nakonec do kabin odešli hráči 1. FK, kteří především díky Janu Matouškovi zvítězili 2:1.

OBRAZEM: Maškary zahájily své reje a taškařice

Mokrovraty - Masopustní rej a taškařice odstartovaly v 9.30 v Mokrovratech. Maškary a masky požádaly starostku obce o povolení jejich rejů a ta jim za smluvených podmínek povolení udělila.

OBRAZEM: Na Divadelním plese zazpívala Bára Basiková

Příbram - Na sobotním Divadelním plese v Estrádním sále příbramského divadla A.Dvořáka jako host večera zazpívala Bára Basiková. Vystoupení pořádně rozbalila, budova se téměř otřásala v základech. V programu bylo také předtančení, v prostorách pro návštěvníky byly vystaveny divadelní kostýmy a k dispozici pro zájemce fotokoutek s možností oblečení do masek. Tančilo se a večer probíhal v příjemné náladě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT