VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PŘÍBRAM

OBRAZEM: Hasičský ples ve Staré Huti

Stará Huť - V nově rekonstruovaném Kulturním domě hasiči zahájili svou akcí plesovou sezónu. Nechyběl ani zábavný proslov, slavnostní zahájení a samozřejmě i tanečníci a tanečnice si přišli na své. Hřebem večera byla tombola.

Nový nebezpečný trend: smartphone zombies

Příbramsko – Počet smrtelných nehod sice ve Středočeském kraji poklesl, objevil se ale nový nebezpečný trend. Problémem totiž začínají být smartphone zombies, čili chodci s chytrými telefony, kteří pozorně sledují displej mobilního telefonu a nevnímají nic z dění okolo.

Sklepy lákají zloděje celoročně, policie radí, jak na ně

Příbram – Pokud existuje něco, co láká pozornost zlodějů v každém ročním období, tak jsou to sklepy. Ostatně to byl i jeden z prvních případů v novém roce. Lidé by zabezpečení svých sklepů neměli podceňovat.

Začala rekonstrukce Junior klubu

Příbram – Několikrát avizovaná celková oprava a modernizace hudebního klubu Junior je v plném proudu. V současné době se pracuje především na bezbariérovém přístupu. Celková rekonstrukce má podle plánů vedení města vyjít na pět milionů korun.

Bedřich Hrozný řešil životní i železniční krizi v Mirovicích

Mirovice /FOTOGALERIE/ – Čenkovský ochotnický soubor Divadla Za vodu zavítal v sobotu večer do místního kulturního domu se svou nejúspěšnější hrou Bedřich Hrozný. Nejznámější čenkovský „výpravčí“ začal vypravovat vlaky v 19 hodin. 

Příbram přijela do Ústí vyhrát, ale opak byl pravdou

Ústí nad Labem - Volejbalisté Příbrami zavítali v první zápase roku 2018 na palubovku Ústí nad Labem. Před utkání byli i vzhledem k lepšímu postavení v tabulce a sérii předchozích dvou vítězství mírným favoritem, ale nakonec i přes dobrý vstup svou roli nepotvrdili a na svého soupeře nestačili.

HFK Příbram pomáhá! Získejte v dobročinné aukci dres či kopačky osobností

Příbram - Futsalový klub HFK Příbram je známý tím, že se kromě zápolení se soupeři na palubovkách snaží také pomáhat těm, co to potřebují. V nastoleném duchu se zástupci klubu rozhodli pokračovat i v roce 2018 a tak hned v prvních dnech tohoto roku uspořádali charitativní aukci.

OBRAZEM: Tři králové v Příbrami zahájili Tříkrálovou sbírku

Příbram - V pátek odpoledne prošel centrem města tradiční průvod Třech králů. Ti nejprve požehnali budově radnice a pak s průvodem vyrazili na svých velbloudech historickým centrem města, aby se nakonec na náměstí Tomáše Garrigue Masaryka poklonili v živém betlémě malému Ježíškovi. 

Vedení 1. FK představilo změny a věří v první ligu

Příbram – Fotbalový klub 1. FK Příbram spolu se zahájením zimní přípravy na jarní část sezony představil také první změny. Ty se netýkají jen hráčského kádru, ale také rekonstrukce prostor stadionu nebo vylepšení vybavení pro mužstvo. Vše má klubu pomoci k tomu, aby úspěšně zvládl druhou část sezony a po roce se opět vrátil do nejvyšší fotbalové soutěže.

Stromky patří do sběrného dvora nebo na kompost

PŘÍBRAMSKO – S blížícím se svátkem Tří králů se domácnosti začínají zabavovat vánočních stromečků. Ty by ale lidé neměli odkládat do popelnic ani do kontejnerů. Ideální je postavit stromek vedle nádob na směsný odpad nebo ke kontejnerům na tříděný odpad. Popelářům tím usnadní povánoční úklid. Na vesnicích pak vánoční stromky končí v kamnech nebo na kompostu.

Tříkrálová sbírka startuje. Podpoří terénní pracovníky

Příbramsko – Stalo se už tradicí, že na Tři krále, svátek Zjevení Páně, vychází od radnice Tříkrálový průvod doprovázený koledníky stejnojmenné dobročinné sbírky Farní charity Příbram. Mudrci z východu Kašpar, Melichar a Baltazar projedou v pátek 5. ledna centrem města na svých velbloudech za doprovodu lidových muzikantů z Malého svatohorského divadélka Gymnázia pod Svatou Horou.

Příbramská porodnice přivítala první letošní miminko

Příbram – První letošní příbramské miminko si dávalo pěkně na čas. Holčička Justýnka se narodila až 2. ledna ve 4:44 mamince Elizabeth Janouškové a tatínkovi Markovi Mašatovi z Nechvalic ze Sedlčanska. Po porodu měřila 50 centimetrů a vážila 3690 gramů.

Byla spuštěna registrace na Policejní pochod Brdy 2018

Příbram – Pochod organizovaný Policejním klubem Příbram si klade za cíl pomáhat pozůstalým po policistech nebo hasičích, kteří zahynuli při výkonu služby, nebo mají například trvalé následky po zranění. Partnerem pochodu je Nadace policistů a hasičů.

Lyžař Tománek ani na konci roku nezahálel a potrénoval v Jizerských horách

Jizerské hory – Žádné velké oslavy konce starého a začátku nového kalendářního roku, ale především tvrdá práce, která je zapotřebí k tomu, aby Jan Tománek dosáhl svých vytyčených cílů. Proto v termínu 27. – 31. 12. 2017 absolvoval lyžařské soustředění v Jizerských horách. Kromě další porce kilometrů stihl úspěšný sportovec, který se v zimě věnuje lyžování a v létě triatlonu, také několik volnočasových aktivit, čímž si psychicky odpočinul a tak je s průběhem další části přípravy po všech směrech spokojen.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT