VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PŘÍBRAM

Liberecké Naivní divadlo přiveze do Příbrami cenami ověnčeného Budulínka

Příbram - Po dvou letech se do příbramského Divadla Antonína Dvořáka vrací Naivní divadlo Liberec. V neděli 7. ledna uvede na Malé scéně loutkovou pohádku Budulínek. A to hned dvakrát, první představení začíná v 15 hodin, druhé o dvě hodiny později.

Školáci uspořádali sbírku pro opuštěné psy v útulku

Příbram - Vánoční čas je doba, kdy lidé nejvíce myslí na své nejbližší, rodinu a kamarády. Proto učitelé s dětmi ze ZŠ pod Svatou Horou, Příbram chtěli potěšit i psí kamarády, kteří nemají svůj domov a žijí v útulcích a uspořádali pro ně sbírku. Sešlo se tolik psích dobrot – granulí, pamlsků, konzerv, ale i potřebných teplých dek a hraček, že podělili pejsky ve dvou útulcích.

Občanský průkaz lze získat i ve volební den

Příbram - Ve dnech 12. a 13. ledna se uskuteční první kolo voleb prezidenta České republiky. Případné druhé kolo volby připadá na pátek 26. a sobotu 27. ledna.

Novoroční požár domu napáchal škody za miliony

Příbram – Technickou závadu elektrické dečky označil vyšetřovatel za viníka rozsáhlého požáru rodinného domu se škodou předběžně odhadovanou na dva miliony korun, kvůli jehož likvidaci zůstala na Nový rok déle než po celé dopoledne uzavřena frekventovaná Rožmitálská ulice v Příbrami. Okolnosti vzniku požáru nicméně zatím stále zůstávají v šetření. Uchráněné hodnoty byly vyčísleny na půl milionu korun.

Po silvestrovské půlnoci odpalovali lidé ohňostroje

Příbramsko - Již před půlnocí a hlavně po půlnoci lidé hromadně odpalovali ohňostroje a vypouštěli lampiony štěstí. Hasiči čekají v pohotovosti, kdyby bylo třeba někde zasahovat.

Nenechavec vykradl fotbalové šatny v Jincích

Jince - Dosud neznámý pachatel vypáčil mezi Štědrým dnem v době od 10 hodin do 8:15 hodin dalšího dne neznámým předmětem visací zámek na mřížích, který poté odcizil.

O režimu nových parkovišť rozhodnou radní až v příštím roce

Příbram – Několik nových parkovišť vzniká na území města od letošního podzimu. To největší se 122 místy se staví u nemocnice. Počítá se, že k němu povede i některá z autobusových linek městské hromadné dopravy. 

Letošní Polévka pro dobrou věc vybrala přes tři tisíce korun

Příbram – Vánoční čas je neodmyslitelně spjat i s ušlechtilými skutky a dobročinností. Proto se město Příbram ve spolupráci se Svatou Horou rozhodlo i letos uspořádat charitativní vánoční akci, jejíž výtěžek bude určený na materiální potravinovou pomoc pro lidi bez domova. O stříbrném víkendu se na adventních trzích na náměstí 17. listopadu opět uskutečnila akce „Dobrá polévka pro dobrou věc“. S její pomocí se podařilo vybrat 3 300 korun. 

Zlepšit třídění odpadu má pomoci nový seriál od příbramských studentů

Příbram /VIDEO, ANKETA/ – Obyvatelé města se v třídění odpadu zlepšili natolik, že v příštím roce se nebude zvyšovat cena za jeho svoz, ale přesto jsou oblasti, kde mají ještě rezervy. Například v tom, jak nádoby na odpad plní. Zda setří nebo naopak plýtvají místem a podobně. Všechny tyto nešvary připomene nový hraný ekologický seriál několika klipů z dílny příbramských gymnazistů. 

Vánoční koncert křesťanské duchovní hudby

Mirovice – Vánoční koncert duchovní hudby si mohou zájemci poslechnout Sbor sv. Ignáce z Březnice ve středu 27. prosince v kostele Jana Husa a Jeronýma Pražského v Mirovicích. Sbor zpívá duchovní křesťanskou hudbu a jejich repertoár je stylově velmi pestrý.

Den po Vánocích se soutěžilo o nejlepší bramborový salát

Příbram /FOTOGALERIE/ – Dvacet jedna vzorků domácího bramborového salátu se sešlo na první svátek vánoční v podvečer v restauraci u Reichertů na Březových Horách. Konala tam totiž tradiční soutěž o nejlepší bramborový salát. Letošní ročník byl do počtu účastníků rekordní.

Vláda garantovala nezcizitelnost majetku, nyní má být převeden bez záruk

CHKO Brdy - Při zániku Vojenského újezdu Brdy v roce 2015 bylo v zákoně, na kterém se usnesl Parlament ČR, uvedeno, že majetek na území újezdu smí být jen ve vlastnictví státu. V užívání Armády ČR zůstalo pouze 56 kilometrů čtverečních posádkového cvičiště Jince. Celé území bývalého újezdu však zůstalo v režimu ODOS, tedy objektů důležitých pro obranu státu.

Na Silvestra pomůže psům klidný přístup více než sedativa, říká vedoucí útulku

Stará Huť - Jedna ze zakladatelek spolku Srdeční záležitosti ve Staré Huti, Jana Kuzniková, se stará o ztracené a nalezené pejsky bez domova, léčí bolavé duše těch týraných a hledá jim nové a milující domovy. Jak vnímá situaci kolem Vánoc a pejsků v útulku, nám popsala při krátkém rozhovoru.

Stovky lidí zamířily na Svatou Horu pro Betlémské světlo

Příbram /FOTOGALERIE/ – Nebývale živo bylo na Štědrý den odpoledne na Svaté Hoře. Stovky lidí tam totiž zamířily pro Betlémské světlo, které do Čech tradičně přivezli skauti. Do baziliky na Svaté Hoře dorazilo v pátek 22. prosince a od té doby si pro něj zájemci mohou přijít až do konce letošních Vánoc.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT