VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PŘÍBRAM

Březohorský hřbitov se už opravuje

Příbram – Vánoce jsou časem splněných přání a tak došlo i na to, které si přáli někteří obyvatelé Drkolnova a Březových Hor, tedy na opravu spadlé zdi Březohorského hřbitova. Na její opravu se čekalo několik měsíců.

Čenkovské Divadlo za vodou si hraní v Příbrami užívá

Příbram - Příbramské Divadlo Antonína Dvořáka patří již tradičně 30. prosince autorskému Divadlu za vodou. Nejinak tomu bude i v letošním roce, kdy ochotníci z nedalekého Čenkova zahrají od 19 hodin na Malé scéně hru Bílá paní. A této možnosti si divadelníci velice váží. 

Josef Velfl byl oceněn za zásluhy o rozvoj českého hornictví

Příbram/Praha – Ředitel Hornického muzea Příbram Josef Velfl patří k neúnavným propagátorům nejen hornické minulosti města. Pod jeho vedením už po deset let pravidelně před koncem roku muzeum přivítá svého stotisícího návštěvníka, pravidelně se rozvíjejí jeho expozice a každoročně uspořádá mnoho tradičních i nových výstav.

Betlémy z Valle di Ledro můžete vidět v Příbrami

Příbram /FOTOGALERIE/ - V rámci projektu spolupráce betlémářů z Příbrami a Valle di Ledro budou k vidění v Příbrami betlémy z Itálie, které sem putovaly cestou delší než 696 kilometrů. Opačným směrem jely naopak tradiční příbramské betlémy, které jsou vystaveny v Biacesa Valle di Ledro.

Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu dostal student z Příbrami

Příbram /FOTOGALERIE/ - Mezinárodní cena vévody z Edinburghu v ČR (DofE) byla během prosince udělena rekordnímu počtu absolventů programu. Během českých a anglických ceremonií, kterých proběhlo v posledních třech týdnech celkem sedm, bylo oceněno téměř 400 mladých lidí. Předávání certifikátů se zúčastnili také patroni a patronky programu jako Angus Stewart, Lejla Abbasová nebo Klára Nademlýnská. 

Automobil skončil na střeše v potoce

Višňová - V úterý 19. prosince došlo v dopoledních hodinách ve Višňové k dopravní nehodě.

Hledá se pozůstalost příbramského rodáka Pavla Liona

Příbram – Státní okresní archiv v Příbrami v současné době pátrá po fotografiích, pamětnících a dalších věcech spojených s osobou Pavla Liona, který pocházel z Příbrami a v terezínském ghettu za 2. světové války vydával mimo jiné časopis Rim-rim-rim.

Na svatohorském gymnáziu se konal už sedmý ročník soutěže v logických hrách

Příbram /FOTOGALERIE/ - Sedmého ročníku soutěže v logických hrách na svatohorském gymnáziu se koncem minulého týdne zúčastnilo osm pětičlenných družstev z příbramských základních škol. 

Fotbalisté finančně podpoří dětské oddělení nemocnice v Příbrami

Příbram - Dva týdny mohli nejen fanoušci 1. FK Příbram, ale také všichni fotbaloví nadšenci dražit kopačky Tomáše Zápotočného a dres Rudolfa Skácela. Nyní už známe nejen držitele těchto zajímavých artefaktů, ale také celkový výtěžek z aukce, který bude předán v plné výši předán dětskému oddělení Oblastní nemocnice Příbram.

Viva rozstřílela oslabenou Akademii Kladno

Příbram – Hráči futsalové Vivy přivítali v 11. kole Středočeského krajského přeboru na domácí palubovce ve Sportovní hale Akademii Kladno. Očekával se vyrovnaný duel, ale opak byl pravdou. Vivy byla jasně lepší a svému soupeři nasázela 21 branek.

Koupí polévky lidé pomohli bezdomovcům

Příbram – V sobotu se na Farmářských trzích podávala „Dobrá polévka pro dobrou věc“. Její koupí veřejnost přispěla na pomoc pro lidi bez přístřeší, kterých je v Příbrami kolem pěti desítek, ale jejich počet v zimním období stoupá.

Hokejistky se rozloučily s Příbramí prohrou se Švýcarskem

Příbram – V posledním střetnutí na Turnaji čtyř se české hokejové reprezentanty utkaly se Švýcarskem. Favoritkám celého turnaje, které se zúčastní i nadcházejících Olympijských her, podlehli 1:3 a s bilancí jednoho vítězství a dvou porážek obsadili v konečném účtování třetí místo.

Zemřel emeritní ředitel příbramského okresního archivu Stanislav Polák

Příbram - První prosincový týden zasáhla příbramskou veřejnost smutná zpráva o náhlé smrti emeritního ředitele příbramského okresního archivu PhDr. Stanislava Poláka. Zemřel v nedožitých 82 letech.

Zemřel jeden z posledních politických vězňů 50 let František Zahrádka

Příbram – Ve věku 87 let zemřel František Zahrádka, který byl jedním z posledních politických vězňů z 50. let. Za převod 11 lidí za hranice a další odbojovou činnost proti komunistickému režimu skončil ve vězení, kdy mu soud vyměřil rovných 20 let.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT