VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PŘÍBRAM

Ve středu v Příbramském deníku: prvňáci z Dobříše

Příbramsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 15. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí  z I. C a I. D 2. ZŠ Dobříš.

Záchranáři hledali ve vodní elektrárně účastníka exkurze. Naštěstí jen cvičně

Příbramsko /FOTOGALERIE/ -  Jako náměty pro cvičení hasičů, policie a dalších složek Integrovaného záchranného systému byly ve čtvrtek 9. a v pátek 10. listopadu zvoleny simulované hledání nezletilého účastníka exkurze a záchrana zraněného kolegy. Obě akce měly prověřit spolupráci pracovníků na vodních elektrárnách takzvané Vltavské kaskády na Slapech a ve Štěchovicích se složkami Integrovaného záchranného systému.  

Světový den boje proti cukrovce si připomenou i lidé na Příbramsku

Příbramsko – Světový den diabetu připadl na den narození kanadského lékaře Frederika Bantinga, který se zasloužil o vynalezení léku proti cukrovce – inzulínu. V tento den, tedy 14. listopadu,  se pořádají pochody pro podporu boje s diabetem a osvětové akce pro veřejnost.

Radnice odměnila muže, který pomohl dopadnout „bombera“

Příbram – Po dvou letech město vyplatilo odměnu, kterou v prosinci 2015 vypsalo na pomoc při dopadení pachatele, který vyhrožoval odpálením bomby při zahájení adventu. Radnice tehdy oslavy zrušila. 

Policie pátrá po pohřešované mladistvé dívce

Příbram - Příbramští kriminalisté pátrají od 12. listopadu po Nikole Gregorové narozené dne 2. 3. 2001, trvale bytem Tyršova 108, Příbram.

Řidička v Sedlčanech nedala přednost sanitce

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - V pátek 10. listopadu se v dopoledních hodinách stala v Sedlčanech v Sedlecké ulici dopravní nehoda. Šestasedmdesátiletá řidička v automobilu Škoda Fabia při vyjíždění z vedlejší ulice Na Potůčku nedala přednost v jízdě sanitce, která spěchala k pacientovi ve směru od náměstí a přitom měla zapnuté majáky.

Ekologická zátěž prodraží vyčištění rybníka

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Náročné bude asi z důvodu možné starší ekologické zátěže, například těžkých kovů, čištění Huťského rybníka na okraji Dobříše. „Požádali jsme vodoprávní úřad o povolení odbahnění loviště a kádiště na Huťském a Novém rybníku,“ uvedl Michal Pernica, ředitel společnosti Colloredo-Mannsfeld.  

O možnost vydělat si prací pro město moc lidí bez přístřeší zájem nejeví

Příbram – Letos v létě uvedlo město do provozu nové nízkoprahové denní centrum a noclehárnu pro lidi bez domova. Jeho klienti mají možnost si na nocleh vydělat, ale podle vedení města, tento způsob využívá asi jen 20 procent z nich.  

Naposledy doma. Příbram se v duelu s Mostem hodlá odpoutat ze dna tabulky

Příbram – Papírově jim los sedmého kola Superligy malého fotbalu přisoudil přijatelného soupeře. S Příbramí mostečtí hráči v dosavadních dvou ročnících neztratili ještě ani bod a o prodloužení své bilance se pokusí ve středních Čechách v pondělí od půl sedmé večer.

Krůta se Šrainem zařídili Dobříši další tři body

Příbramsko – Další úspěšné vystoupení mají za sebou fotbalisté Dobříše v Divizi A. Po minulém domácím vítězství v derby nad Sedlčany si opět před vlastními fanoušky poradili s dalším týmem z čela tabulky Březovou, kterou porazili 2:0. Stejně jako v minulém utkání stali hrdiny utkání Milan Krůta a Jan Šrain, kteří se stejně jako proti Sedlčanům podělili o vstřelené branky.

Volejbalisté otočili domácí střetnutí plné emocí proti ČZU Praha

Příbram – Volejbalisté týmu Euro Sitex Příbram dokázali otočit sobotní vypjatý domácí duel, ve kterém přivítali souseda v tabulce ČZU Praha. Po vítězství 3:1 si konečně po třech porážkách v řadě vítězství připsali vítězství, které je velmi důležité.

Antonín Barák rozhodl gólem o výhře nad Katarem

Katar – Česká fotbalová reprezentace vyhrála sobotní přípravný duel v Kataru, proti domácímu výběru 1:0. O jedninou branku zápasu se postaral záložník Antonín Barák, který tak potvrdil skvělou formu z posledních zápasů italské Serii A. 

OBRAZEM: Déšť putování za svatým Martinem nepřekazil

Příbram - Deštivé sobotní počasí neodradilo účastníky tradičního Putování se světýlky za sv. Martinem, které každoročně pořádá hornický spolek Prokop. Do průvodu městem se zapojily stovky dětí i dospělých.

OBRAZEM: Váchův špejchar v sobotu zaplavili řemeslníci i návštěvníci

Drážkov - Krásné výrobky, výborné jídlo a pití, skvělou hudbu a přátelské povídání slibovali návštěvníkům i prodejcům při Martinském jarmarku ve Váchově špejcharu v Drážkově na Příbramsku hlavní pořadatelé: Gabriela Falcová, Dana Orlická a František Vácha. V sobotu 11. listopadu krátce po poledni se potvrdilo, že nešlo jen o slova.

OBRAZEM: Dobrovolníci uklízeli v CHKO Brdy

Příbramsko - Každým dnem se dá očekávat ve vyšších polohách sněžení, a tak je nejvyšší čas na poslední úklid lesa. V sobotu 11. listopadu se vydali dobrovolníci na úklid do CHKO Brdy.

Výsledky okresních fotbalových soutěží

Podívejte se na výsledky dosud známých zápasů okresních fotbalových soutěží  

Úspěšná sezona, shodují se trenérky Oxygenu Příbram

Příbram – Členové Oxygen klubu Příbram dosáhli v poslední době velkých úspěchů, když přivezli medaile, ale i další skvělá umístění z Mistrovství České republiky i světa. Nejen o těchto úspěších jsme si v rozhovoru Příbramského deníku povídali s trenérkami Lucií a Danielou Chlebnovými.  

Blíží se největší příbramský turnaj ve futsale

Příbram – Závěr podzimní fotbalové sezony už je za dveřmi a blíží se zimní halová sezona. Není proto divu, že už se pomalu rozbíhají přípravy na zimní futsalové turnaje. Jeden takový se uskuteční také v Příbrami.

Okresní disciplinárka: tresty pro hráče i vedoucího týmu

Příbramsko – Okresní fotbalová komise na svém posledním zasedání trestala nejen hráče, ale i vedoucího mužstva. Všichni byli potrestáni zákazem činnosti a v jednom případě byla udělena i peněžitá pokuta.

OBRAZEM: Tajemství čokolády odhaluje Čokoládový festival

Příbram – Využití čokolády v kuchyni nejen jako cukrovinky představí po celý víkend Čokoládový festival, který se koná v Estrádním sále kulturního domu už od pátečního odpoledne. Pro návštěvníky je připravený bohatý program s kulinářskou přehlídkou a čokoládovými delikatesami.

Zima láká zloděje k vykrádání chat a chalup

Příbramsko - Nastává doba chladnějšího počasí a s tím souvisí i menší návštěvnost rekreačních chat a chalup. Majitelé do nich jezdí v zimním období zřídka, této skutečnosti pak využívají zloději. Vybírají si především odlehlé a špatně zabezpečené objekty. Jejich pozornost upoutají i chaty, ke kterým se dá dobře zajet autem, aby se s lupem tolik nenadřeli. 

OBRAZEM: Lampionový průvod přilákal desítky dětí

Rosovice - Páteční lampionový průvod přilákal mnoho dětí i dospělých. Kromě zábavy se světýlky a lampiony a ochutnávání donesených dobrot se z lesa po dětmi nacvičeném představení vynořil i sv. Martin. S dětmi si popovídal, vysvětlil jim zimní tradice a poté se zase do lesa vrátil.

OBRAZEM: V Jincích vzpomínali na vojenské veterány

Jince – Pietním aktem si v pátek dopoledne zástupci městyse, 13. dělostřeleckého pluku a veřejnosti připomněli oběti válečných konfliktů. S malým předstihem tak oslavili Den válečných veteránů, který připadá na 11. listopadu.

Zájem o městské zakázky poklesl, firmy je odříkají

Příbram - Radnice v Příbrami se v poslední době setkala s tím, že o vypsanou zakázku neprojevila žádná firma zájem. Nebo na poslední chvíli odstoupila od smlouvy. Příbrami tak pomalu přibývají odložené projekty. Naposledy putovaly k ledu například výměna oken v Základní škole Jiráskovy sady nebo oprava některých chodníků.  

Divadlo Máj přiveze do Sedlčan pohádku i drama

Sedlčany – Hned dvě představení přiveze v neděli 12. listopadu do sedlčanského Kulturního domu Josefa Suka pražské Divadlo Máj. Od 15 hodin sehraje pro nejmenší návštěvníky a jejich rodiče pohádku O perníkové chaloupce aneb Jenom jako, od 19 hodin pak pro dospělé diváky hru Její pastorkyňa. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji na radnici nebo na místě před začátkem představení.

Juniorka Příbrami přivezla z Jablonce šestou výhru v řadě

Jablonec – Juniorka Příbrami chtěla v Jablonci prodloužit pětizápasovou sérii vítězství. Svůj cíl splnila a po výsledku 4:1 si připsala šestou výhru v řadě. K vítězství přispěl dvěma góly Lukáš Ric, který byl zároveň vyhlášen hráčem kola.

V galerii příbramské nemocnice vystavuje své obrazy chirurg

Příbram /FOTOGALERIE/ - Od konce října až do konce roku si můžete v galerii příbramské nemocnice prohlédnout obrazy chirurga Josefa Dvořáka. Malování se věnuje již od studií na fakultě, kdy namaloval své první dílo.

Atrium v Zámečku čeká oprava

Příbram – O tom, že budova Zámečku potřebuje opravit, nepochybuje asi nikdo. Bohužel z plánované celkové rekonstrukce budovy sešlo, protože městu chyběly peníze, ale opravy se provádějí po etapách. Nyní by se nové fasády mělo dočkat atrium. 

Policie zatkla muže, který vykrádal chaty v Solenicích

Příbram – Příbramští kriminalisté obvinili v pondělí 6. listopadu 42letého muže z krádeže a porušování domovní svobody. Za vinu mu kladou čtyři vykradené chaty v Solenicích v období mezi koncem června do začátku září.   

Poříčí ukončilo vítěznou sérii Spartaku

Poříčí nad Sázavou – V dohrávce krajského fotbalového přeboru nastoupili hráči Poříčí nad Sázavou proti nováčkovi, Spartaku Příbram, který v posledních šesti zápasech nepoznal hořkost porážky. Souboj pátého se šestým nakonec skončil vítězstvím domácího Poříčí 3:1. 

Barák, Jedlička a Chaluš jsou na srazech reprezentací

Praha – Přestože v nominaci trenéra reprezentace do jednadvaceti let Vítězslava Lavičky chybí Aleš Matějů a zraněný Václav Černý, má Příbram zastoupení na srazech ostatních fotbalových reprezentací. Je to díky Antonínu Barákovi, Martinu Jedličkovi a Matěji Chalušovi.

Plavci se zúčastnili dalšího závodu Českého poháru

Jihlava – O uplynulém víkendu se v Jihlavě konal další závod Českého poháru plavců. Závodu se zúčastnili i tři členové příbramského plaveckého klubu Tomáš Zikmund, Jan Bartůněk a Petr Kareš. Ani jeden z plavců se v závodech neztratil, naopak všichni vybojovali ve velké konkurenci skvělé výsledky a vylepšili si své osobní rekordy.

Otevření příbramského skateparku se odkládá

Příbram /FOTOGALERIE/ - Původně chtělo město Příbram otevřít nový skatepark ještě letos. Nyní se ale ukázalo, že se to nepovede. Stavba je totiž ve skluzu. Příznivci skateboardů, kolečkových bruslí i jízdních kol se tedy dočkají až příští rok na jaře.  

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky z Rosovic

Příbramsko - Představujeme školáky z Rosovic. 

Dům s pečovatelskou službou nesplňuje požárně bezpečnostní normy

Příbram /FOTOGALERIE/ – Středočeští hasiči při kontrolách domů s pečovatelskou službou zjistili, že budova v Hradební ulici nesplňuje podmínky protipožární normy bezpečnosti, navíc je podle této zprávy budova už od roku 1982 užívána v rozporu s kolaudačním rozhodnutím.

Fotbalisté Spartaku Příbram si nakonec po boji odvezli další výhru

Slaný – Fotbalisté Spartaku Příbram nadále pokračují ve skvělých výkonech. V sobotním utkání ve Slaném dokázali prodloužit svou sérii výher již na šest zápasů. Tentokrát to ale neměli vůbec jednoduché. Ve vyrovnaném souboji, proti dobře hrajícímu soupeři rozhodovaly o osudu utkání penalty. 

Silný charakter. Hokejisté Příbrami zdolali po obratu rezervu Boleslavi

Příbram – Hokejisté Příbrami přivítali v sobotním utkání Krajské hokejové ligy rezervu Mladé Boleslavi. Po velkém boji dokázali svého soupeře udolat a po výhře 5:4 v prodloužení si připsali cenné a důležité dva body.

Stará Huť přivezla z Pečic první venkovní body

Pečice – Fotbalisté Staré Hutě slaví první vítězství na hřišti soupeře v této sezoně. Přivezli ho ze hřiště Pečic, kde ve víkendovém duelu III. třídy skupiny B otočili ve druhém poločase nepříznivý stav 1:3 na konečných 5:4. Hrdinou hostujícího celku se díky hattricku stal Marek Máša, kterému zdatně sekundoval dvougólový Dalibor Peter. Domácím nepomohl ani hattrick Ondřeje Novotného.

V B třídě padly Rožmitál i Sedlec, ostatní vyhráli

Příbramsko – Povedený víkend mají za sebou zástupci příbramského okresu ve fotbalové I.B třídě. Dobříš B zvládla souboj proti dalšímu týmu z Příbramska, kterým byl Sedlec/Prčice, vyhrály i Sedlčany, Daleké Dušníky a Petrovice. Jediným týmem který neuspěl tak byl Rožmitál, který se propadl na poslední místo v tabulce.  

Nový Knín lídra z Hřebče trápil, ale neskolil. Štochl zničil Kosoř

Příbramsko – Ve fotbalové I. A třídě se již tradičně dařilo dvěma příbramským týmům z čela tabulky. Tochovice vyhrály v Kosoři a Podlesí si doma poradilo s Klecany. Blízko prvnímu vítězství byl i Nový Knín, jenže proti Hřebči neudržel dvoubrankové vedení a nakonec nemá ani bod.  

Bioodpad na Příbramsku řeší zatím kompostárnami

Příbramsko /INFOGRAFIKA/- Na podzim vyvstává na zahradě pro obyvatele měst a obcí palčivý problém, co s trávou, rostlinami, zbylým ovocem a listím, které zůstaly po vegetační sezoně. Dříve bylo obvyklé tento odpad pálit, dnes jde většina obcí spíše cestou třídění a jeho zpracování na kompost.  

OBRAZEM: Dobrovolníci uklízeli Drkolnov

Příbram – V rámci akce Ukliďme Česko vyrazilo o víkendu několik dobrovolníků do lesa a zahrádkářské kolonie na příbramském Drkolnově, aby je vyčistili od odpadu. Přestože byli jen čtyři, za necelou hodinu se jim podařilo naplnit deset pytlů odpadky. 

Příbramští policisté zachránili lidský život

Příbram – Lidský život zachránili minulý týden policisté z obvodního oddělení Příbram – venkov. Zabránili v pokusu spáchat sebevraždu muži, o jehož úmyslu je informovali jeho rodinní příslušníci.   

Jan Holický má v budově radnice památeční desku

Příbram – Tragickou smrt funkci předsedy správní komise města Příbram, za 2. světové války nejvyššího představitele města, Jana Holického během období heydrichiády připomnělo odhalení pamětní desky ve foyeru hlavní budovy radnice.

Vánoční výzdoba a advent vyjdou města na statisíce

Příbramsko - Blíží se čas adventu a vánočních trhů, Města a vesnice brzy osvítí tradiční vánoční výzdoba. Změna vzhledu může být ohromující. Při pohledu na zářící ozdoby, rozsvícené vánoční stromy a osvětlené ulice a budovy může přijít otázka, kolik to město či obec stojí?.  

Beseda o podobě aquaparku přilákala zhruba dvacet lidí

Příbram /FOTOGALERIE/ – Další veřejnou debatu na téma rekonstrukce příbramského bazénu svolalo vedení města. Bohužel příliš zájemců nepřilákala, v zasedacím sále zastupitelstva se sešla asi dvacítka lidí, kteří si přišli vyslechnout seznámení s konečnou podobou bazénu. Zástupci města je seznámili jak se změnami proti původní studii i s tím, že plánovaná cena celého projektu se vyšplhala z 250 na 300 milionů korun.

Dobříšská socha je zpět na svém místě, do podstavce byl uložen vzkaz

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Ke kostelu Povýšení sv. kříže v Dobříši se po třech letech restaurování sochy vrací pouze její kopie. Originál byl tehdy převezen do ateliéru akademického sochaře a restaurátora Jaroslava Fuky do Sudoměře. Při převozu se socha rozpadla na několik kusů, při dalším postupu prací se ukázalo, že její stav je mnohem horší, než se předpokládalo. 

Galerie vystavuje snímky příbramského fotoklubu Uran

Příbram - Příbramský fotoklub Uran slaví v letošním roce 60. narozeniny. Při této příležitosti se v Galerii Františka Drtikola na Zámečku-Ernestinu koná členská výstava tohoto fotoklubu. Potrvá do 26. listopadu a otevřena je denně kromě pondělí od devíti do 17 hodin.

Zimní období je tady, stroje i lidé už čekají na sníh

Příbram – Měsíc listopad již začal a nebylo by tak neobvyklé, kdyby v dohledné době napadl sníh. S příchodem zimního počasí začne náročnější období pro údržbu silnic, chodníků a veřejných ploch. I když to zatím nemusí na sníh vypadat, protože se sem tam ukáže slunce a teploty se drží nad bodem mrazu, nečekaná sněhová nadílka může přijít každým dnem. 

V říjnu zemřel na příbramských silnicích jeden člověk

Příbramsko – Za prvních deset měsíců letošního roku řešili dopravní policisté na Příbramsku 1267 dopravních nehod. To je o 77 více než za stejné období loňského roku. V říjnu se stalo na příbramských silnicích 159 nehod, zemřel při nich jeden člověk, čtyři osoby utrpěly těžké zranění a 26 lidí poranění lehčího charakteru.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT