Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PŘÍBRAM

O Masarykově pobytu v Hluboši povypráví v televizi Josef Velfl

Příbram – Letošní výročí 80 let od úmrtí prvního československého prezidenta T. G. Masaryka připomene také Česká televize, která uvede uvede v sobotu 23. září jeden z dílů seriálu s názvem Místopis T. G. Masaryka, ve kterém se mimo jiné přenese také na Příbramsko.

Novodobá sanitka s pasažéry tolik nespěchá

Příbramsko /ROZHOVOR/ – Na Příbramsku začala fungovat nová služba, která by měla ulehčit život nejen seniorům, ale i nemocným nebo maminkám s dětmi. Novodobá sanitka s nimi dojede k lékaři, doprovodí je z nemocnice, odveze do lázní, za nákupy, na poštu, úřady, do lékárny, v případě potřeby dopraví děti do školy nebo psa či kočku k veterináři.

Festival jídla u Obory: fronty na vstup, řady lidí u stánků

Příbram /FOTOGALERIE/ – Zatímco v neděli dopoledne to obvykle v domácnostech voní při přípravách svátečního oběda, rozhodla se spousta lidí tentokrát udělat výjimku a ukojit chuť a hlad při festivalu jídla u Hořejší Obory, na první gastronomické akci tohoto druhu v Příbrami

Do voleb na Příbramsku jdou hlavně zastupitelé a starostové

Příbramsko – Množství plakátů a billboardů na každém kroku naznačuje, že se blíží volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a prezident stanovil dny jejich konání na pátek 20. října a sobotu 21. října.

FOTO, ANKETA: Hlasujte o miminko týdne

Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat.

Krimi mix: vrtulník u nehody a alkohol za volantem

Příbramsko - Přinášíme výběr krimi zpráv z regionu.

Tipy na víkend: na festival jídla nebo vyšlápnout na pochod

Příbram - Připravili jsme pro čtenáře opět po týdnu několik tipů na víkendové akce, kterých je opět jako máku. Stačí si jen vybrat.  

Na Nováku bude mistrovský duatlon

Příbram - Přestože se dlouhá a náročná sezona chýlí ke svému závěru, několik velmi zajímavých závodů ještě v jejím kalendáři zbývá.

Nechodí na kroužky ani do divadla, ale street dance je vždycky nadchne

Příbram /FOTOGALERIE/ - Sídliště Křižák ožije již pošesté hudbou a tancem. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Bedna pořádá v rámci celorepublikového Týdne nízkoprahových klubů akci Bednění 2017. Zájemci mohou nahlédnout pod pokličku jindy anonymního prostředí ve čtvrtek. Čeká je od 14 do 18 hodin pestrý zábavný program. 

Skauti budou muset opustit zázemí pod hrází Nováku

Příbram – Skauti v Příbrami budou muset opustit zázemí v areálu Nového rybníku, které jim zhruba před sedmi lety tehdejší radnice nechala postavit. Téma spustilo řadu otázek nejen na webu města, ale i diskuzi při uplynulém jednání zastupitelů.

Cestě přes Láz do Brd brání práce na silnici

Příbramsko – Obyvatelé Lázu si v uplynulých měsících užili své kvůli uzavírce v nedalekých Vranovicích, které leží na hlavním tahu na Rožmitál a Plzeň. Řidiči si tři měsíce zkracovali cestu přes Brdy, do nichž je Láz vstupní branou.

Hvožďany čekají na výsledky klání o Vesnici roku, podpořit je lze kliknutím

Hvožďany – Uspějeme? Tuhle otázku si kladou lidé v Hvožďanech na Příbramsku. Obec ležící poblíž Rožmitálu pod Třemšínem je středočeským želízkem v ohni v rámci aktuálně vrcholícího 23. ročníku soutěže Vesnice roku.

Chtějí dětská hřiště, malé obce přání plní

Příbramsko – Když rodiče začnou bojovat za zájmy svých dětí, většinou dosáhnou svého. Alespoň co se týká potřeby dětských hřišť v menších obcích. Přestože obce nemají peníze nazbyt, snaží se prosbám vyhovět, i když to znamená překulit se přes hromady problémů, třeba s pozemky. 

Pro některé návštěvníky Brd pravidla neplatí

Brdy /FOTOGALERIE/ - Chráněná krajinná oblast Brdy je rok od roku od svého vzniku stále vyhledávanější, ale také kontrolovanější. Nikdy si nikdo nemůže být jistý, že mu třeba nad hlavou nekrouží policejní dron nebo že jej na cestě s padělanou povolenkou nezastaví strážce zákona nebo někdo jiný s kompetencí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení