VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM

Na Prahu vyšlápla necelá tisícovka turistů. Poloviční účast kvůli počasí

Nepomuk - PŘESTOŽE sobotní povětrnostní podmínky kdekomu napovídaly zůstat raději pod střechou, dvanáctému ročníku Výstupu na Prahu nezabránily. Důkazem oblíbenosti tradiční akce na podporu dětí ze solenického domova byla velká účast, přesto oproti loňsku poloviční. 

Hvožďany letos opraví kapličku v Pozdyni. I bez dotace

Hvožďany /Z VAŠÍ OBCE/ – Za jednu z největších a nejradostnějších akcí loňského roku ve Hvožďanech by se dalo považovat otevření dětského hřiště u mateřské školy na první školní den. Jinak se celý loňský rok nesl v duchu rekonstrukcí a oprav obecních budov, oslav a kulturních akcí.

Rybáři lovili Hořejší padrťský rybník ve vojenských Brdech

Rožmitál /OBRAZEM/ - Rybáři lovili ve čtvrtek druhým dnem Hořejší padrťský rybník ve vojenských Brdech. Počasí se vydařilo, bylo chladno a to je dobré pro ryby, aby se v lovišti nezačaly dusit.

Třemšínská heligónka v sobotu zase po roce zavítá do Hvožďan

Hvožďany – Pro všechny milovníky dobré české písničky je určeno tradiční, již 16. setkání heligónkářů Třemšínská heligónka 2014, které se koná v sobotu v prostorách Kulturního domu ve Hvožďanech. Začátek je v 16 hodin.

Když se sny stanou skutečností.....

Bezděkov - Walt Disney kdysi řekl: „Všechny naše sny se stanou skutečností, pokud se za nimi odvážíme jít." A hoši z Bezděkova pod Třemšínem se odvážili.....Trochu poupravené přísloví: „Když se sny stanou skutečností" použil Jirka Ptáček z Chrástu jako gratulaci pro kluky z Bezděkova 30.8.2014.

Okresní hasičská soutěž mužů ve Věšíně ukázala, že jim roky navíc síly neubraly

Věšín – Za svou zdatnost se mužská část sborů dobrovolných hasičů z Příbramska stydět nemusí. Hlavně ti, kteří už patří mezi starší ročníky a nemají tudíž šanci si zasoutěžit při hasičských kláních, kde už nyní kráčí vyloženě o nejlepší časy.

Rožmitálu dělá ostudu zámek

Rožmitál – Připojení osad na kanalizaci, vybudování kompostárny, zateplení veřejných budov, modernizace sportovišť. opravy dalších komunikací. To je jen výčet akcí, které by nyní měla vládnoucí rožmitálská garnitura zařadit na první místo.

Mikuláš Pešta: Film bude pohádkou pro dospělé 
s nadsázkou a černým humorem

Rožmitál – Členové občanského sdružení Rosenthal z Rožmitálu už řadu let zpestřují kulturní život v regionu svým divadelním a šermířským vstoupením, pořádáním výstav a dobrodružných programů. Ani o prázdninách ale čas nemarní. Připravují totiž film s názvem Prach a broky. O natáčení jsme si proto povídali s hercem a scénáristou snímku Mikulášem Peštou.

Královna Johanka dorazila i s družinou do Rožmitálu

Rožmitál - Honosné šaty, zlacená koruna a úsměv na rtech. „Už přijíždí," neslo se v sobotu rožmitálským náměstím. Kdo? No přeci královna Johanka! A i tento rok dorazila se svou početnou družinou.

Hvožďanští si připomněli památku rodáka Jana Šentygara

Hvožďany - Slavnostní oděv, povznesená nálada a především úcta ke vzdělanosti a kultuře provázely účastníky sobotního slavnostního aktu ve Hvožďanech, při němž se zhruba čtyřicet lidí přišlo poklonit památce místního rodáka Mistra Jana Šentygara, od jehož narození uplynulo 500 let.

Kluci z Leletic po letech svolali motomejdan

Hvožďany /ROZHOVOR/ – Čmoud a rachot motorů. Pro vyznavače motorek naprosto neodolatelné důvody, proč se zúčastnit srazu. Jeden takový se po sedmi letech konal v sobotu ve Hvožďanech u koupaliště.

Rožmitál přivítá při velkolepé slavnosti královnu Johanku

Rožmitál – V Rožmitále pod Třemšínem se bude konat v sobotu 21. června od 10 hodin až do večera tradiční historická slavnost Den s královnou Johankou.

Rožmitálské nádraží zaplnili hasiči, vyprošťovali „zraněné“ z automobilů

Rožmitál - Na střechu převrácené auto a v něm o pomoc volající „zraněný". To byla jedna ze scének, která přilákala v sobotu na autobusové nádraží v Rožmitále i náhodné kolemjdoucí. Důvod obávat se o životy ale nebyl.

OBRAZEM: Radost z úlovku, už prý rostou

Věšín - Jak se dalo díky počasí čekat, houbaři začínají nosit z procházek své první úlovky. 

Tradice v Bezděkově dodržují, děti vyrazily na koledu

Bezděkov – Ani sobotní mrazivé ráno koledníky v Bezděkově neodradilo. Čepice, rukavice a řehtačka byly v sobotu ráno nutným vybavením každého koledníka.

Ve Věšíně vyhrávají všechny masky, aby děti nesmutnily

Věšín – Sobota odpoledne. Věšínská Paňáčkovna je plná k prasknutí. Skotačící děti v rozličných kostýmech a hlahol rodičů prozrazuje, že se právě koná dětský karneval, který pro ty nejmenší připravují každý rok místní dobrovolní hasiči.

Rožmitál dokončil opravy tří silnic za 12 milionů korun

Rožmitál – Opravy tří ulic 
v Rožmitále skončily slavnostním otevřením. Rekonstrukce ulic Rybova, Pod Topoly a téměř dvoukilometrové ulice Bezděkovské vyšla na 12 milionů korun 
z kasy města a s pomocí peněz z Regionálního operačního programu Střední Čechy (ROP SČ).

Známá fotografka Eva Heyd vyměnila New York za Rožmitál

Rožmitál - Na pultech knihkupectví se objevila milá a příjemná knížka moc milé a příjemné autorky Evy Heyd. Knihu pro děti s názvem Psí deník nabízí i prodejna paní Blanky Pazderníkové na rožmitálském náměstí.

Pátrání po ženě z Rožmitálu policie odvolala

Rožmitál - Pátrání po obyvatelce rožmitálského domova s pečovatelskou službou příbramští kriminalisté odvolali. 

Policie hledá obyvatelku pečovatelského domu v Rožmitále

Rožmitál /PÁTRÁNÍ/ - Příbramští kriminalisté pátrají po osobě Lafková Marie, nar. 22. 12. 1941, trvale bytem Rožmitál pod Třemšínem, Jungmannova 168.

V Rožmitále nepřežil havárii motorkář

Rožmitál - Jedenadvacetiletý motorkář v sobotu dopoledne zemřel při havárii v Rožmitále. Při jízdě zachytil o obrubník a na místě zemřel, řekla středočeská policejní mluvčí Soňa Budská.

FOTO: Řekli si své "ano"

Příbram - Na našich webových stránkách zveřejňujeme rubriku "řekli si své ano". Její součástí jsou snímky párů, které uzavřely sňatek v právě uplynulých dnech. Podívejte se na svatební fotky čerstvých novomanželů!

Stovky lidí opět protestovaly pochodem proti těžbě zlata

Rožmitál – Sdružení Čechy nad zlato se zapojilo do protestní akce v Kašperských Horách Stovky lidí protestovaly v Kašperských Horách na Šumavě proti možné těžbě zlata. Počet účastníků protestu významně rozšířili lidé z Rožmitálska, Hvožďanska a Březnicka.

FOTO: Řekli si své "ano"

Příbram - Na našich webových stránkách zveřejňujeme rubriku "řekli si své ano". Její součástí jsou snímky párů, které uzavřely sňatek v právě uplynulých dnech. Podívejte se na svatební fotky čerstvých novomanželů!

Policisté rozdávali pokuty cizincům ve firmě na Rožmitálsku

Příbram – Policisté z Odboru cizinecké policie z Příbrami spolu s pracovníky z Oblastního inspektorátu práce pro Středočeský kraj zaměřili v týdnu pozornost na jednu firmu z Rožmitálska, která zaměstnává několik desítek cizích státních příslušníků. Při akci se muselo legitimovat deset namátkově vybraných lidí z Ukrajiny, Bulharska a Slovenska.

Rožmitálský meteorolog: Nynější vedra jsou na červen výjimečná

Rožmitál – Současná vlna veder způsobená prouděním tropického vzduchu z Afriky, která nás sužují po celý týden, je na červen výjimečná. V minulosti touto dobou sice rtuť teploměru také někdy vystoupala k 35 stupňům Celsia, ale to se týkalo jen jednotlivých dní. „Celá série extrémně teplých dnů je v červnu abnormální," řekl správce meteorologické stanice v Rožmitále Hubert Hoyer, který počasí sleduje už téměř 50 let.

Rožmitál se připravuje na příjezd královny

Rožmitál – Tradiční letní slavnost Den s českou královnou v Rožmitále je tady znovu po roce. V sobotu se koná už pojedenácté a město opět navštíví královna Johana, druhá žena Jiřího z Poděbrad. Program vypukne dopoledne v 10 hodin a skončí až v pozdních večerních hodinách.

AKTUALIZOVÁNO: Závodníci v Rožmitále zakončili zimní pohár

Rožmitál /FOTOGALERIE, VÝSLEDKY/ – Čmoud, prach a řev motorů. Když se tohle smíchá s vůní klobás a grilovaného masa, není pro nadšence do všeho, co má motor, příjemněji stráveného času. Ani na pátém a posledním sobotním autocrossovém zimním poháru v Rožmitále u bývalých kasáren to není jiné.

Rybáři slovili "Kotelák", v sobotu loví Sobeňský rybník

Rožmitál /OBRAZEM/ - Jarní výlovy rybníků na Rožmitálsku jsou v plném proudu. Minulou sobotu slovili rožmitálští rybáři Velký Kotelský rybník v Hutích pod Třemšínem, tuto sobotu zatáhnou sítě na Sobeňském rybníku.

Web Rožmitálu zabodoval 
v soutěži s verzí pro seniory

Rožmitál – Oficiální webové stránky města Rožmitál pod Třemšínem zvítězily v krajském kole soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí v kategorii elektronická služba.

V bunkrech mezi Borovnem 
a Míšovem vzniká nové muzeum

Míšov /FOTOGALERIE/ – V jednom z celkem dvou podzemních bunkrů v areálu bývalých sovětských kasáren mezi obcemi Míšov a Borovno vyrůstá nové muzeum. Bude zajímat především lidi, kteří se věnují vojenství, ale i ty, kteří rádi poznávají historii naší země a historii lidstva jako celek.

Arcibiskupství pražské žádá o navrácení části lesů v Brdech

Rožmitálsko – Před časem zveřejnila Česká televize informaci, že jedna z několik podaných žádostí církve o navracení majetku se týká také našeho regionu. Konkrétně brdských lesů na Rožmitálsku. V reportáži zaznělo, že by stát mohl vracet 3,5 tisíce hektarů lesních pozemků v okolí Rožmitálu včetně zámečku v Roželově. Česká televize to 10. ledna oznámila v hlavní zpravodajské relaci Události.

Sdružení se snaží vybojovat zákaz průzkumu a těžby zlata v Česku

Rožmitál /CO SLIBUJÍ TĚŽAŘI LIDEM UVNITŘ ČLÁNKU/ – Po osmnácti letech znovu hrozí průzkum a těžba zlata technologií kyanidového loužení v Petráškově hoře u Vacíkova. Příbramský deník o tom již informoval. Kvůli obavám z devastace krajiny znovu ožívá i sdružení obcí Čechy nad zlato. Ve středu mělo sdružení mimořádné jednání v Rožmitále. Jeho cílem bylo aktivizovat činnost sdružení v souvislosti se snahou o zamezení průzkumu a těžby zlata v českém masivu. Podle dostupných informací již několik prospektorských firem zažádalo příslušné úřady o stanovení průzkumného území na těžbu zlata.

Zlatá horečka znovu vypukla, prospektoři chtějí rozebrat Petráškovu horu

Hvožďany – Po zhruba dvaceti letech se vrací na Hvožďansko jako zlý sen zlatá horečka. Tehdy se pokoušela britská těžařská společnost získat povolení k průzkumným a přípravným pracím na těžbu zlata v Petráškově hoře u Vacíkova. Neprošlo to. Stálo to ale mnoho času, úsilí a nervů starostů obcí, kterých se to týkalo. Jednalo se tehdy kromě Hvožďanska i o Mokrsko nebo Kašperské Hory.

Rožmitál čeká letos rekonstrukce komunikací

Rožmitál /ROZHOVOR/– Rozsáhlou rekonstrukci a modernizaci dvou ulic má letos v plánu Rožmitál. O plánech a rozpočtu jsme hovořili se starostou Rožmitálu Josefem Vondráškem.

Josef Vondrášek: Přecpu se dobrotami

Rožmitál /ROZHOVOR/ - Pokračujeme ve vánočních rozhovorech. Tentokrát si můžete přečíst povídání se starostou Rožmitálu Josefem Vondráškem.

Blanka Pazderníková: Ráda vyrazím na půl dne mezi lidi

Rožmitál /ROZHOVOR/ – Najít pod stromečkem knihu nemusí být nutně otrava ani pro zarputilé odpůrce čtení. Zvlášť, když obsahuje zajímavosti a snímky z Rožmitálska a okolní brdské přírody.

Rožmitálští zahájili advent jarmarkem a křtili nové knihy

Rožmitál /FOTOGALERIE/ – Víkend byl v mnoha obcích na Příbramsku ve znamení vítání adventu. Jarmarkem lidových řemesel opět přivítali předvánoční období lidé v Rožmitále.

Lupič se zbraní přepadl benzínku v Rožmitále

Rožmitál – Neznámý pachatel přepadl benzínovou čerpací stanici Pap Oil v Rožmitále. V pondělí před sedmou večer vstoupil dovnitř muž s dlouhou střelnou zbraní a chtěl peníze. Odnesl si 12 tisíc korun. 

Policie vyhlásila pátrání po muži z Rožmitálska

Příbram - Od 15. listopadu pátrají příbramští kriminalisté po pětapadesátiletém muži. Okresní státní zastupitelství v Příbrami na něj vydalo souhlas k zadržení, hledaným je František Kulovaný, který je podezřelý ze spáchání pokračujícího přečinu porušování domovní svobody a nebezpečné vyhrožování. "Muž nespolupracuje s orgány činnými v trestním řízení, nepřebírá poštovní zásilky, nereaguje na telefonické výzvy a záměrně se skrývá," informovovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

Vondrášek: Byl jsem optimista, ale takový výsledek pro KSČM jsem nečekal

Rožmitál /KRAJSKÉ VOLBY/ – Dvě volební období strávil v zastupitelstvu Středočeského kraje rožmitálský starosta Josef Vondrášek (62). Vždy kandiduje jako nestraník na listině KSČM. Tentokrát se mu ale nedařilo a ani preferenční hlasy mu nestačily na to, aby se potřetí stal středočeským zastupitelem. Na kandidátce byl až na 28. místě. Zvláště druhé volební období v krajském zastupitelstvu si Josef Vondrášek pochvaluje jako roky, kdy se toho podařilo pro region udělat hodně a to už i investicemi, které pomohly rozvoji jinak zanedbaného území v sousedství vojenského újezdu. Josefu Vondráškovi jsme položili několik otázek týkajících se působení v zastupitelstvu a také jsme se ho zeptali, co říká na výsledky voleb.

Benzinku v Tochovicích přepadl lupič v kukle

Tochovice - Loupežné přepadení se odehrálo v úterních odpoledních hodinách v Tochovicích.

OBRAZEM: Na Zalánech se konala svatováclavská pouť

Zalány /FOTO/ - V Zalánech u Rožmitálu se konaly v sobotu oslavy svatováclavské pouti. Zahájila je poutní mše svatá, kterou u kapličky sloužil starorožmitálský farář P. Jan Kuník.

Rybáři z Rožmitálu věnovali prodloužený víkend výlovům

Rožmitál /FOTOGALERIE/ - Rybáři z místní organizace z Rožmitálu využili prodlouženého víkendu a zahájili podzimní výlovy. Za tři dny stačili vylovit čtyři rybníky v Rožmitále a okolí.

Říjen v Podbrdském muzeu bude patřit Peškovým obrazům

Rožmitál – V galerii Podbrdského muzea v Rožmitále pod Třemšínem bude 6. října slavnostně zahájená výstava obrazů Lubomíra Peška.

Ráno muž nadýchal v Bohutíně, večer ještě dvakrát naboural

Příbramsko – Zatímco při srpnových nehodách alkohol nefiguroval, zářijová policejní statistika opět potvrdí bezohlednost a nepoučitelnost některých řidičů, kteří jsou schopni usednout za volant 
v opilosti. Mezi ně patří i sedmačtyřicetiletý muž z Příbramska. 
V úterý ráno ho zastavila policejní hlídka v Bohutíně za výrazně překročenou rychlost. „Policisté se nestačili divit. Když u něj provedli dechovou zkoušku, přístroj ukázal 2,43 promile alkoholu. Zadrželi mu řidičák a zakázali další jízdu," uvádí policejní mluvčí Monika Schindlová.

Brdská liga ve Věšíně: nejlépe 
si vedly Nalžovice a hasičky z Bezděkova

Věšín - V sobotu 11. srpna se konalo desáté kolo Brdské ligy, tentokrát byl premiérově pořadatelem sbor dobrovolných hasičů z Bukové, který přivítal všechna sportovní družstva na fotbalovém hřišti ve Věšíně.Jak se později ukázalo, pořadatelé se role pořádajícího zhostili velmi dobře. Bukovský sbor připravil pro soutěžní družstva pestrý večerní ,doprovodný program, který avizoval již dlouho dopředu na povedených pozvánkách.

Podbrdské muzeum zahajuje výstavu fotografií z Maroka

Rožmitál – Horká náruč Maroka, takový název ponese výstava poutavých snímků marockého života v Podbrdském muzeu v Rožmitále. Výstava s názvem Expedice Maroko v galerii muzea začne v úterý v 17 hodin. Součástí vernisáže bude beseda o Maroku s ochutnávkou marockých specialit.

Děti si užívají tábora v hájovně na Dědku

Roželov - Sedmdesát dětí je v současné době na hájovně Dědek u Roželova v skautském táboře. Spolu s dětmi je na táboře asi dvacet organizátorů. Děti se baví celotáborovou hrou, do které se zapojují i ty nejmenší. Hra je založena na zručnosti, chytrosti a dalších skautských schopnostech.

Podbrdské muzeum láká děti 
i dospělé na zajímavé expozice

Rožmitál – Trávíte prázdniny s dětmi doma a nevíte, jak spolu smysluplně a zároveň příjemně strávit čas?Tip bychom měli. Můžete vyrazit třeba do Podbrdského muzea v Rožmitále.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT