VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM

Nevidomá Andrea Hlaváčková: Začínám s lukostřelbou

Rožmitál – Dvacetiletá Andrea Hlaváčková z Rožmitálu je holka plná elánu. Studuje, chodí na koncerty a dokonce se chystá i střílet z luku. Na tom by nebylo nic až tak zarážejícího až na to, že už téměř dva roky se musí obejít bez zraku. Jak se potýká s každodenními nástrahami a jak nejlépe může okolí nevidomým pomoci? To prozradila Příbramskému deníku v následujícím rozhovoru.

Na sucho doplácí i Nepomuk, obec na noc zavírá vodovod

Nepomuk – Téměř žluté břízy, seschlé listy ovocných stromů, suchá tráva, spadané nedozrálé plody. A ruku v ruce s tím hlídání zásob vody.

Zápasník MMA Viktor Pešta: Na bolest si člověk z části zvykne

Rožmitál - /ROZHOVOR/ Pětadvacetiletý Viktor Pešta z Rožmitálu se věnuje jednomu z nejtvrdších sportů a v současnosti je jediným českým zástupcem v nejprestižnější MMA organizaci na světě americké UFC. Jak tvrdá byla cesta za snem? To prozradil Příbramskému deníku v následujícím rozhovoru.

U Rožmitálu přistával vrtulník, batole spadlo do jezírka

Příbramsko - V pátek po poledni museli záchranáři vyjíždět na Rožmitálsko, údajně do Bukové u Věšína, kvůli dítěti, které spadlo do jezírka.

Matěj Novák: Surfování – to jsi jenom ty, prkno a oceán

Rožmitál /ROZHOVOR/ – Matěji Novákovi z Rožmitálu se podařilo něco, o čem řada lidí jen sní. Žije v domku na pláži, surfuje, skejtuje a nebo se potápí. Ve Španělsku totiž založil surfovou základnu WildHouse a učí podobné nadšence sjíždět vlny. Více o životě na prknech prozradil v následujícím rozhovoru.

Česká královna po roce navštívila Rožmitál

Rožmitál - /OBRAZEM/ Celá sobota patřila v Rožmitále pod Třemšínem tradičním městským slavnostem Den s českou královnou Johankou. Počasí zrovna nepřálo podobným akcím pod širým nebem, přesto královnu a její družinu vítalo hodně lidí a doprovázely ji spousty dalších lidí v historických kostýmech. 

Rožmitálští dobrovolní hasiči slavili, pomáhají už 135 let

Rožmitál - Dobrovolní hasiči z Rožmitálu mají důvod k radosti. Lidem pomáhají už 135 let. Nechyběli proto ani na rožmitálské Zahradní slavnosti, kde svůj um předvedli i nejmladší členové sboru.

Na péči o Raputovský rybník dává kraj přes 300 tisíc korun

Hvožďany – S loňským vyhlášením Velkého Raputovského rybníku u Hvožďan přírodní památkou spadl z obce velký finanční balvan. Obec se o jeho údržbu starala za peníze z pracně vyžádaných dotací, nyní ale už vodní plocha spadá pod Středočeský kraj. A ten věnuje na péči o rybník 344 tisíc korun, jak v úterý Příbramský deník informovala mluvčí kraje Nicole Mertinová.

Děti si užívaly svátku na hřišti

Věšín - Pondělí patří dětem, ale protože byl víkend, většina akcí ke dni dětí se konala v sobotu nebo v neděli. Podobně jako ve Věšíně na stadionu, kde si oslav Mezinárodního dně dětí užívala děcka v neděli po celé odpoledne.

Rožmitálské muzeum letos oslavuje 200 let od úmrtí J. J. Ryby zajímavými akcemi

Rožmitál – V roce 2010 bylo v Rožmitále pod Třemšínem otevřeno nové moderní Podbrdské muzeum. Jedná se o muzejní komplex s pěti samostatnými expozicemi. Jediná svého druhu, a tudíž jedinečná, je expozice Jakuba Jana Ryby a jeho České mše vánoční. Neobyčejný životní příběh a tragický osud kantora a hudebního skladatele jsou nerozlučně spjaty s Rožmitálem, kde prožil celý svůj dospělý život. Proslavila ho jediná skladba, avšak expozice představuje celé jeho početné a rozmanité dílo, a to nejen hudební, ale i literární.

Lenka Vlková četla 
ze své nové knihy v Rožmitále

Rožmitál – V Knihovně manželů Tomanových v Rožmitále pod Třemšínem, která získala zvláštní ocenění v soutěži Městská knihovna roku 2014 v kategorii měst do 5 000 obyvatel, započal putovní literárně – hudební program Lenky Vlkové s hudebníky Jiřím Hejnicem a Pavlem Kabíčkem s názvem Hovory k Tobě.

Lenka Vlková představí v rožmitálské knihovně svou novou knihu

Příbram /KULTURNÍ TIP/ – Fanoušci regionálních spisovatelů mají možnost zúčastnit se autorského čtení. Do rožmitálské knihovny na komponovaný pořad tentokrát zve veřejnost příbramská rodačka Lenka Vlková, která zde představí svou novou knihu Hovory k Tobě. Vydala ji ve spolupráci s Knihovnou Jana Drdy v Příbrami. Jedná se o vzpomínkovou knihu na jihočeského rodáka Petra Porcala.

OBRAZEM: Rožmitálem projela kolona historických vozidel

Rožmitál - Rožmitálem v pátek projela kolona historických vozidel při tradičním recesistickém prvomájovém průvodu.

Hasiči soutěžili o Erb města Rožmitálu

Rožmitál - V sobotu se v Rožmitále pod Třemšínem konala tradiční hasičská soutěž o Erb města Rožmitálu. Soutěžilo se jako obvykle na autobusovém nádraží v požárním útoku, jen s tím rozdílem, že soutěžní družstva musejí potřebné náčiní vyndavat z vozu nebo přívěsu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT