Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEDLČANY

Srdíčkové dny opět pomáhají vážně nemocným dětem

Příbramsko - Na zdravotní a kompenzační pomůcky vážně nemocnému ročnímu Honzíkovi, ale i dalším dětem v celé republice, pomáhají letošní podzimní srdíčkové dny. Obecně prospěšná společnost Život dětem organizuje veřejné sbírky již osmnáct let.

Sedlčanské učiliště oslaví v sobotu 130 let své existence

Sedlčany - Oslavy 130ti let zemědělského školství v Sedlčanech připravilo na celý sobotní den 23. září místní Střední odborné učiliště. Ve formě přátelského setkání a posezení, na které jsou zváni všichni absolventi a bývalí učitelé školy, se uskuteční v areálu učiliště v Bezručově ulici.

Co zaujalo mezinárodní studenty ve skanzenu? Třeba krouhání zelí

Vysoký Chlumec /fFOTOGALERIE/ - Skupinka posluchačů mezinárodní školy International School of Prague navštívila Skanzen Vysoký Chlumec, pobočku Hornického muzea Příbram.

FOTO: Farmářské trhy už dýchají podzimem

Sedlčany – Stejně jako vloni v tuto dobu byl i v sobotu při Farmářských trzích v Sedlčanech zájem o burčák, víno, český česnek a brambory místních farmářů nebo podzimní květiny.

Stovky lidí zavítaly mezi zemědělce v Krásné Hoře

Krásná Hora /FOTOGALERIE/ - Téměř šestnáct stovek návštěvníků si při pátečním a sobotním dni otevřených dveří prohlédlo areál Zemědělského družstva Krásná Hora. „Cílem akce je ukázat, že zemědělství je nejen špičkovým oborem, který zajišťuje lidem obživu, ale zároveň dokáže zachovat malebnou českou krajinu budoucím generacím. V neposlední řadě také chceme, aby se naši zaměstnanci mohli pochlubit svým rodinám a přátelům, že pracují v moderním podniku a mají k dispozici špičkové stroje a technologie,“ vysvětlil Jiří Zelenka, předseda družstva.

Gól dal v Sedlčanech také spisovatel Viewegh

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Potřinácté udělal tečku za dlouhodobou soutěží Čtenářská liga fotbalový zápas, při kterém nastoupili v sobotu na hřišti Tatran Sedlčany čtenáři proti spisovatelům a ilustrátorům dětských knih. „Postavily se proti sobě opět ryze amatérské a sportem nepolíbené týmy,“ upozornila za pořádající sedlčanskou knihovnu její ředitelka Blanka Tauberová. 

Festival sáhne opět do dílny Karla Zemana

Sedlčany - Sedlčanská filmová školka výběrem snímků cílí především na děti a mládež, ale pamatuje i na celé rodiny. Letošní ročník přehlídky má v místním kině rezervovaný víkend 21. až 22. října. Přestože do promítání zbývá ještě měsíc času, známe již program festivalu.

Almanach Řeka úsvitu představuje rovnou stovku básníků

Nechvalice - Básník, publicista a editor Vladimír Stibor, který žije v Nechvalicích u Sedlčan, připravil další almanach české poezie. Nese název Řeka úsvitu, ilustrovala ho Alena Stiborová a kniha vyšla v nakladatelství Milan Hodek v Hradci Králové. Její vydavatel je právě za tento almanach nominován na Cenu Egona Ervína Kische za Nakladatelský čin roku. Více již v rozhovoru s Vladimírem Stiborem. 

U lomu bude zuřit námořní bitva

Štětkovice – U lomu Bořená Hora u Štětkovic na Sedlčansku bude v sobotu 23. září zuřit námořní bitva.

Pochod Krajem kamenů je bohatší o koňskou trasu

Petrovice /FOTOGALERIE/ – Toulky zajímavým koutem české krajiny na Sedlčansku nabízí v sobotu 9. září 43. ročník turistické akce Krajem kamenů. Prezenci na startu bude od 7 do 10.30 zajišťovat pořadatel, kterým je Klub českých turistů SK Petrovice, v petrovické základní škole. Na stejném místě je také avizován od 12 do 18 hodin cíl.

Bývalé koupaliště nemá na opravu šanci

Sedlčany – Sedmitisícové Sedlčany se nemohou pochlubit jako jiná i méně lidnatá města přírodním koupalištěm, natož krytým bazénem. Původní koupaliště v blízkosti areálu Sedlčanské kotliny bylo v 90. letech na příkaz hygieniků uzavřeno a pronajato za symbolický nájem místní rybářské organizaci. Jiné vhodné místo vedení radnice a zastupitelé na koupání dosud nenašly. Nehledě na to, že na výstavbu v městském rozpočtu nejsou ani peníze. 

Ordinace stomatologů po opravě opět fungují

Sedlčany - Zubní ordinace v městském objektu takzvané staré zadní polikliniky znovu fungují. Uzavřeny byly z důvodu rekonstrukce koncem června. Na srpen začali stomatologové opět objednávat pacienty.  

Pivovar v podhradí nabídne hudební show, exkurze i nový nápoj

Vysoký Chlumec /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Rok se s rokem sešel a pivovar na Příbramsku opět otevře veřejnosti bránu. Den pivovaru Vysoký Chlumec je především oslavou pěnivého moku a umu českých sládků, kteří tu vyrábí pivo od roku 1466. Sobota 9. září ale nabídne také pořádnou porci muziky a návštěvníci budou mít příležitost při komentovaných prohlídkách nahlédnout do prostor pivovaru. Na bližší informace jsme se zeptali výrobního ředitele pivovaru Víta Zrůbka.

Bývalý knihkupec Vratislav Ebr komiksům nefandí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ – Vratislav Ebr je bývalý pražský knihkupec, rozhlasový moderátor, archivář kuriozních knížek a klípků, recesista a jeden z nejvěrnějších obdivovatelů půvabů Častoboře na Příbramsku, kde každý rok na stejném místě na vltavském břehu stanuje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení