VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEDLČANY

Představení Chaplin zachycuje dramatický život krále komiků

Sedlčany – Městské divadlo Mladá Boleslav přiveze ve čtvrtek 26. října do sedlčanského Kulturního domu Josefa Suka představení Chaplin. Směšně neveselý a nevesele směšný příběh krále komiků začíná v 19.30 hodin a v režii Pavla Kheka hrají Matouš Ruml, Petr Prokeš, Lucie Matoušková, Petr Mikeska nebo Svatava Milková.

Fotografie Jaroslava Kučery mají v Příbrami premiéru

Příbram /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Jak jsem potkal lidi je název výstavy známého fotografa Jaroslava Kučery, která se od pátku 20. října koná v příbramské Galerii Františka Drtikola. Potrvá do 26. listopadu a zájemci si ji mohou prohlédnout každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin. Před vernisáží nám Jaroslav Kučera odpověděl na několik otázek.

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Sedlčany – Starosta Sedlčan Jiří Burian před časem avizoval, že na 16. října svolá zastupitele města. Hlavním bodem programu měla být modernizace autobusového nádraží tedy přestupního terminálu, konkrétně způsob financování. To se ale nestalo. 

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Sedlčany - Zbyněk Jetel je nejstarším sedlčanským tenistou. Na kurtech Sokola Sedlčany nebo u tréninkové zdi ho můžeme vidět od jara do podzimu. Dokud to jen trochu počasí dovolí, věnuje se bílému sportu denně alespoň hodinu.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Dvouletý projekt Šablony do škol má za sebou první etapu

Sedlčansko /FOTOGALERIE/ – Šablony do škol je dvouletý projekt vyhlášený Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Jeho hlavním cílem a posláním je pomoci školám a školským zařízením tam, kde je tlačí bota. Umožňuje příjemcům finančně dosáhnout na různé formy školení, vzdělávání, služeb, na školní pomůcky, atak dále. Nejde přitom o zanedbatelné částky. Minimální hranice při podání žádosti o dotaci byla nastavena na 200 tisíc korun. 

Světově proslulý americký spisovatel byl v Sedlčanech v obležení čtenářů

Sedlčany /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Americký spisovatel Robert Fulghum (80), milovaný čtenáři na celém světě, představil svou novou knihu Opravář osudů v rámci letošního turné po České republice také na Příbramsku.

Marta Kubišová se s pěveckou kariérou loučila také na Příbramsku

Příbramsko /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Marta Kubišová, kterou po nucené pauze opět rozezpívala sametová revoluce, se nyní dobrovolně loučí při příležitosti svého životního jubilea s pěveckou kariérou. 

Rybáři "odstrojí" Musík, výlov bude letos jednodenní

Sedlčansko /FOTOGALERIE/ – Společnost Štičí líheň Esox Tábor, která na Sedlčansku hospodaří také na největším rybníku regionu Musík, se chystá Krčínovo dílo „odstrojit“.

Série nových pohlednic je romanticky laděná

Sedlčansko – Sedlčanský fotograf Milan Dlouhý je autorem pěti pohlednic pro turistickou destinaci Toulava, která pokrývá rozsáhlé území od Sedlčan přes Sedlec-Prčici a Milevsko až k Táboru, Bechyni a Soběslavi.

Zdeněk Šimek v knihovně nabízí fotografické vzpomínky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Nejstarší člen sedlčanského fotoklubu Zdeněk Šimek vystavuje potřetí samostatně v Městské knihovně v Sedlčanech svoje fotografické vzpomínky.

Hanus je počtvrté mistrem republiky

Plzeň,Sedlčany – O víkendu se uskutečnilo v Plzni Mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku a fitness organizace Fisaf.

Brotánek, Capouch a celé Sedlčany dál kosí divizi

Sedlčany – Euforie ve fotbalových Sedlčanech pokračuje! Mužstvo otočilo duel v Mariánských Lázních a po výhře 2:1 vystoupalo už na druhou příčku divize A. Navíc je pouze bod za lídrem z Karlových Varů.

Na seznamech gymnázia jsou jména dětí, jejich rodičů i prarodičů

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – V budově sedlčanského gymnázia se v sobotu potkávalo několik generací studentů. Od otevření gymnázia uplynulo sedmdesát let, za tu dobu složilo úspěšně zkoušku dospělosti 3700 studentů. Takováto bilance byla pořádným důvodem jak ke vzpomínání, tak i k přiblížení současnosti. Na chodbách byly rozmístěny stovky historických fotografií a dokumentů, tabla všech ročníků, na nástěnce se zaskvěla také jména nejúspěšnějších absolventů. Současní učitelé se ale také mohli pochlubit studijními a sportovními úspěchy mladých a jejich reprezentací v národních i mezinárodních soutěžích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT