VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEDLČANY

Ministr kultury ocenil sedlčanskou knihovnu

Sedlčany - V zrcadlové kapli pražského Klementina panovala ve středu 5. října při vyhodnocení soutěže Knihovna roku slavnostní nálada. Při vyvrcholení soutěže pořádané Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR spolu s dalšími partnery, nechyběli ani zástupci Sedlčan.

Sedlčanská rodačka Miroslava Nováková vystavuje obrazy poprvé samostatně

Sedlčany - Procházku výtvarnou tvorbou nabízí až do 26. listopadu při příležitosti svého životního jubilea sedlčanská rodačka Miroslava Nováková.

Výstava zve do krajiny rybníků, luk a hvozdů

Sedlčany – V Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech již podesáté představí svoje obrazy sedlčanský výtvarník Stanislav Kadlec.

Do Krčínovy cyklostezky investují miliony

Sedlčany – Krčínova cyklostezka má být v budoucnu bezpečnou spojnicí měst Sedlčany a Sedlec-Prčice. Trasa dlouhá třináct kilometrů povede přes katastry Sedlčan, Kosovy Hory, Nedrahovic, Jesenice a Sedlece-Prčice. Přibližný odhad nákladů na realizaci je 50 až 60 milionů korun.

Zásah u baru v Sedlčanech si vyžádal posily

Sedlčany - Pořádně rušno bylo v sobotu po třetí hodině ranní u hudebního baru v Sedlčanech. Policisté spolu se záchrannou službou museli k člověku v bezvědomí. K jeho zranění mělo dojít při potyčce.

Týden knihoven pamatuje na všechny generace

Sedlčany – Týden knihoven nabídne od 2. do 7. října řadu aktivit vhodné pro všechny generace. „Všem novým čtenářům bude v Týdnu knihoven odpuštěn administrativní poplatek na půl roku a přihlásíme je za členy zdarma,“ avizuje ředitelka Blanka Tauberová. 

Skotská spisovatelka do turné po Česku zahrnula i Příbramsko

Sedlčany –Torey L. Hayden, vlastním jménem Victoria Lynn Hayden, je dětská psycholožka, speciální pedagožka, která přednášela na několika amerických univerzitách. V neposlední řadě je také spisovatelka. Postavami v jejich románech jsou často zneužívané a týrané děti. Při psaní vychází ze svých zkušeností při své pedagogické praxi. 

Večer při svíčkách v Sedlčanech umocnilo tajemno písniček i africké nástroje

Sedlčany - Večery při svíčkách mají v posledních letech trvalé místo v plánu akcí pracovníků Městského muzea v Sedlčanech. Letos pozval ředitel muzea David Hroch do komorně laděného prostředí zaoceánské muzikanty Jolandu a Demiana. Duo She Owl se prezentuje poněkud krkolomně jako kalifornské folkově psychedelické duo multiinstrumentalistů.

Sedlčanské gymnázium poskytuje vzdělávání již sedmdesát let

Sedlčany – Celý areál gymnázia v sobotu 7. října vybočí z běžných zvyklostí. Dveře všech tříd budou označeny podle letopočtu, kdy bývalí absolventi ve škole maturovali. Jako kdysi zasednou do lavic, aby si pohovořili a zavzpomínali na středoškolské studium se svými vrstevníky. Program k 70. výročí založení školy ale nezůstane jen u vyprávění pamětníků. 

Teplárny se snaží ceny za energii nezvedat

Příbramsko – Teplárny už naplno zásobují své odběratele. Ceny za teplo zatím nahoru nejdou, teplárny dělají vše pro to, aby si odběratele udržely. Například v Příbrami se některé bytové domy ve vytápění osamostatnily a od teplárny se odpojily s vidinou větších úspor při zřízení plynových kotelen.

Radní obdrželi aktuální seznam dlužníků

Sedlčany - Od Městské teplárenské společnosti Sedlčany, do jejíž hlavní činnosti patří také správa bytů, dostali členové městské rady na jednací stůl aktuální seznam dlužníků. 

Pořad Jak se hladí duše bude mít v Sedlčanech premiéru

Sedlčany - Jak se hladí duše je název úsměvného poetického setkání s básničkami Františka Novotného, písničkami Jiřího Holoubka a profesním vzpomínáním obou osobností spojeným nejen s Českým rozhlasem, na jehož vlnách oba už léta plují. V sedlčanském Kulturním domě Josefa Suka se uskuteční v úterý 26. září od 19.30 hodin v rámci Předplatitelského cyklu slova, hudby a poezie. Zbylé vstupenky lze zakoupit v kanceláři předprodeje na radnici.

Sedlčanské učiliště slavilo 130 let, za založením školy stál kněz

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Sedlčanské střední odborné učiliště si připomnělo v sobotu celodenním programem 130 let od založení zemědělského školství. Za tu dobu škola, která v průběhu let prošla řadou změn, připravila v různých učebních a studijních oborech a vyslala do praktického života více než 7700 absolventů. 

Provozovatel nemocnice smlouvu porušil, s radnicí hledají cesty jak dál

Sedlčany – Ředitel sedlčanské nemocnice Roman Vanžura v dopise starostovi Sedlčan Jiřímu Burianovi z 18. září uznal, že nájemní smlouva uzavřená s městem o provozování nemocnice byla jednáním společnosti Mediterra hrubě porušena. Současně v písemném materiálu konstatoval, k jaké situaci došlo v prosinci loňského roku, kdy Mediterra pro nedostatek lékařů provoz lůžkového oddělení interny a příjem na jednotku intenzivní péče přerušila.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT