VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEDLČANY

Pivovar v podhradí nabídne hudební show, exkurze i nový nápoj

Vysoký Chlumec /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Rok se s rokem sešel a pivovar na Příbramsku opět otevře veřejnosti bránu. Den pivovaru Vysoký Chlumec je především oslavou pěnivého moku a umu českých sládků, kteří tu vyrábí pivo od roku 1466. Sobota 9. září ale nabídne také pořádnou porci muziky a návštěvníci budou mít příležitost při komentovaných prohlídkách nahlédnout do prostor pivovaru. Na bližší informace jsme se zeptali výrobního ředitele pivovaru Víta Zrůbka.

Bývalý knihkupec Vratislav Ebr komiksům nefandí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ – Vratislav Ebr je bývalý pražský knihkupec, rozhlasový moderátor, archivář kuriozních knížek a klípků, recesista a jeden z nejvěrnějších obdivovatelů půvabů Častoboře na Příbramsku, kde každý rok na stejném místě na vltavském břehu stanuje.

Nová smlouva Sedlčan a Mediterry má lépe definovat vztahy a majetek

Sedlčany - Zástupci sedlčanské radnice a společnosti Vamed Mediterra provozující sedlčanskou nemocnici se připravují na důležité jednání. Za účasti právníků obou stran budou v pondělí 11. září odpoledne poprvé projednávat návrh nové nájemní smlouvy, která by měla aktuálně charakterizovat současné poskytování zdravoní péče v městském zařízení a také například jednoznačně specifikovat movitý a především nemovitý majetek.

Diváci si řekli o přídavek, dočkají se v pátek

Drážkov - Šest večerů patřilo na letní scéně Váchova špejcharu v Drážkově na Sedlčansku představení Bylo nás pět, které podle známé předlohy Karla Poláčka zrežírovala pro ochotnický spolek Drakr Gabriela Falcová. 

Kardinál Duka v Příčovech zavzpomínal na setkání se Svatou Horou

Příčovy /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Příčovy na Příbramsku zažily v sobotu odpoledne výjimečnou událost, která se jistě zapíše do historie Sedlčanska a místních kronik. Obec, v níž žije 319 obyvatel, navštívil kardinál Dominik Duka. Při jeho příjezdu vyhrávala kapela Rudy Ešnera.

Zážitky z New Yorku chce Gábina Falcová zachytit ve své nové knize

Sedlčansko /ROZHOVOR/ – Učitelka dublovické školy Gábina Falcová se letos uvedla jako spisovatelka knihou „Diagnóza: Učitelka“. Po nákladu se jen zaprášilo, proto vydavatelství Triton reagovalo na nebývalý zájem čtenářů dotiskem. A nejen to. Její humor byl tak nakažlivý, že ji požádalo o sepsání další knížky. A Gábina už ví, co bude z části jejím obsahem. Chce v ní zpracovat zážitky ze svého letošního prázdninového týdenního pobytu v New Yorku.

OBRAZEM: Za peníze z brigády se Lucie Kaderková podívá k moři

Sedlčany - Brigádu v Regionálním informačním středisku v Sedlčanech si Lucie Kaderková, studentka Obchodní akademie a Vyšší odborné školy v Příbrami, pochvaluje.

OBRAZEM: Sníh v srpnu na Příbramsku? Nic nemožného!

Sedlecko-Prčicko - Největší středočeský ski areál Monínec u Sedlce-Prčice umožnil zájemcům v uplynulých srpnových dnech první zimní radovánky. Na lyžování to sice ještě nebylo, ale na pořádnou koulovačku nebo na postavení sněhuláka bylo umělého sněhu dost a dost. Hromady sněhu zpestřily také závod cyklistům.

Sestry naučily svoje králíky skákat přes překážky

Sedlčany - Dvě sestry, Karolína a Natálie Milotovy, našly zálibu ve sportu oficiálně nazvaném králičí hop. v sobotu v areálu sedlčanských chovatelů Pod Duby předvedly návštěvníkům, co jejich chlupáči na rovinné dráze a ve skoku vysokém umí.  

Drezura králíků zpestří výstavu v Sedlčanech

Sedlčany - K sedlčanské pouti neodmyslitelně patří Povltavská výstava králíků, holubů a drůbeže, spojená tradičně s okresní soutěží. Členové místní organizace svazu chovatelů 18. až 20. srpna pořádají již její dvaatřicátý ročník. Přehlídka je svátkem chovatelů nejen ze Sedlčanska, ale i Příbrami, Jinecka, Neveklovska, Rožmitálska, Sedlce-Prčice a dokonce i z Písecka a Táborska… a zároveň je podle slov hlavního organizátora Petra Sirotka jakýmsi odrazovým můstkem pro výstavy další. 

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.   

Roli kluků v Poláčkových Bylo nás pět si padesátníci užívají

Drážkov – Spolek divadelních ochotníků Drakr ze Svatého Jana, Drážkova, Brziny a několika dalších míst Sedlčanska o sobě po tříleté odmlce nechává znovu slyšet. Pod režijním vedení učitelky dublovické školy Gabriely Falcové nastudoval komedii na motivy Karla Poláčka Bylo nás pět. Premiérově hru uvedou na letní scéně Váchova špejcharu v Drážkově v pátek 18. srpna ve 21 hodin. Následovat budou ve stejném čase reprízy v sobotu 19., v neděli 20. srpna, v pátek 25., v sobotu 26. srpna s derniérou v neděli 27. srpna. Představení nám režisérka přiblížila v rozhovoru. 

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Sedlčany s letním kinem zatím nepočítají

Příbramsko - S promítáním letního kina v Sedlčanech se zatím nepočítá. Počasí, vhodné místo, finance a legislativa, to všechno jsou překážky, které tomu podle ředitele kulturního domu Martin Severy tomu brání.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT