více >>
Deník

Základní škola Březové Hory se věnuje sportu i moderním technologiím

Základní škola na Březových Horách v Příbrami je zaměřená na sport. Především na fotbal a basketbal. Ovšem letos žáci zaznamenali úspěch v trochu jiném sportovním odvětví, a to přespolním běhu.

Březohorská škola na Mistrovství ČR v přespolním běhu skončila v celkovém pořadí druhá. „Náš žák Štěpán Krameš byl navíc úplný vítězem celého závodu,“ zmínil ředitel školy Josef Strejc s tím, že závodu v Hradci Králové se celkem účastnilo 90 běžců z celé republiky.

Letos se škola také zaměřila na vybavení počítačové učebny a wifi připojení po celé škole. Učebna je kompletně nově vybavená a v celé škole je možné se připojit na internet. Proběhla instalace školního informačního systému pro žáky. Na chodbách prvního a druhého stupně jsou umístěny monitory, na kterých se boudou zobrazovat fotografie z různých školních akcí a další informace.

Kromě tříd se sportovním zaměřením patří k výrazným specifikům školy environmentální výchova. Škola se zaměřuje také na oblast nových technologií (robotika) a počítačovou gramotnost. Velmi se osvědčila mnohaletá celoroční spolupráce s Hornickým muzeem Příbram jako vhodné doplnění výuky v různých předmětech. Letos škola vstupuje do sedmnáctého roku této spolupráce.

„Chceme být veřejností vnímána jako „akční“ škola, proto budeme letos pořádat mnoho výletů, zájezdů a exkurzí z různých zájmových oblastí žáků," předeslal ředitel Josef Strejc.

V době mimo vyučování mohou děti navštěvovat školní klub se školní žákovskou knihovnou a s pěti počítači, které jsou nepřetržitě připojeny na internet. V rámci činnosti školního klubu jsou dětem k dispozici i dvě počítačové učebny, ve kterých mají obdobný přístup k internetu. Školní klub také koordinuje činnost zájmových kroužků.

Základní škola na Březových Horách v Příbrami - třída 1.A.

Základní škola na Březových Horách v Příbrami - třída 1.A. Foto: Klára Ctiborová

Základní škola na Březových Horách v Příbrami - třída 1.B.

Základní škola na Březových Horách v Příbrami - třída 1.B. Foto: Klára Ctiborová

Příště si představíme děti ze ZŠ Obecnice. V tištěném vydání Příbramského deníku ve středu 27. listopadu 2019.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky