více >>
Deník

Základní škola pod Svatou Horou se zaměřuje na sport

/FOTOGALERIE/ Základní škola pod Svatou Horou v Příbrami, která byla do 31. srpna 2007 známá jako 1. základní škola, se nachází v blízkosti Svaté Hory, na okraji města. Předností této polohy je dobrá dopravní dostupnost pro žáky z Příbrami i z blízkých vesnic. Další výhodou je klidné a hezké prostředí plné zeleně.

Pavilony budovy školy jsou prostorné a nabízejí žákům volný pohyb a možnosti k relaxaci. Výuka probíhá ve dvaceti kmenových učebnách a odborných učebnách.

Škola v rámci vzdělávacího programu nabízí mimo jiné i rozšířenou výuku tělesné výchovy se zaměřením na míčové hry a především volejbal. Sport je prostě v této základní škole důležitou součástí výuky.

Žáci sportovních tříd se zaměřením na volejbal dlouhodobě dosahují vynikajících sportovních výsledků ve svých kategoriích. Někteří absolventi hrají v nejvyšších volejbalových soutěžích v ČR i ve světě a jsou také v reprezentaci.

Ovšem volejbalem naše sportovní aktivity zdaleka nekončí. Každý rok totiž naše škola pořádá týdenní lyžařský a cyklistický výcvik.

Základní škola pod Svatou Horou v Příbrami: třída 1.A.

Základní škola pod Svatou Horou v Příbrami: třída 1.A. Foto: Klára Ctiborová

Základní škola pod Svatou Horou v Příbrami: třída 1.B.

Základní škola pod Svatou Horou v Příbrami: třída 1.B. Foto: Klára Ctiborová

Základní škola pod Svatou Horou v Příbrami: třída 1.C.

Základní škola pod Svatou Horou v Příbrami: třída 1.C. Foto: Klára Ctiborová

Příště si představíme děti ze ZŠ ve Hvožďanech. V tištěném vydání Příbramského deníku ve středu 6. listopadu 2019.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky