Středočeský kraj je jedním z mála, kde ANO skončí v opozici na základě skutečných výsledků voleb. V jiných krajích tam zřejmě skončí také, ač jako nesporný vítěz. Touha dát „za uši“ současnému premiérovi a jeho hnutí je obrovská napříč republikou. V mnoha ohledech se tomu nelze divit. Jenomže tahle pro mnohé oprávněná touha se dostává mimo hřiště, kde už by se neměla hrát.

Vítěz je vítěz a obcházet ho nikdy nic dobrého nepřinese. Bojovat se má ze všech sil, jakmile jsou ale známy výsledky zápasu, stupně vítězů by se prohazovat neměly. A je úplně jedno, jestli jste nebo nejste stoupencem hnutí ANO.

Odstupující hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová měla možná v jedné věci pravdu. A sice když řekla, že vedení kraje hodlá převzít vcelku nesourodé uskupení, o jehož trvalé spolupráci má zásadní pochybnosti. Až čas ukáže, jak moc se její slova potvrdí.

Pokud ale bude jedinou a hlavní touhou Starostů, občanských demokratů, Pirátů a Spojenců nepustit ke slovu hnutí ANO, bude mít vedení kraje základy stojící na písku a slova hejtmanky se mohou potvrdit dřív, než by sami čekali.