Nechtěnou estrádou už byly důvody zaznívající při květnovém rozpouštění tohoto poradního orgánu zastupitelstva, kdy bylo zdůrazňováno, že byl složený z opravdových odborníků a jiná města by ho mohla Příbrami závidět. Navíc prý dobře pracoval. Nicméně i přes toto byl nakonec zrušen. V diskuzi se také probíraly nejrůznější osobní antipatie, ze kterých začínalo být pomalu jasné, že největším trnem v oku je vládnoucí koalici právě ekonom Václav Dvořák.

Toho přitom ještě v době posledních komunálních voleb hnutí ANO vyzdvihovalo jako „svého muže“, který v minulém volebním období Příbrami pomohl naplnit prázdnou městskou kasu dvě stě miliony korun. Jeho názory navíc, v době kdy byl radním města pro ekonomiku za hnutí ANO, uznávala i opozice.

V roce 2014 šlo hnutí ANO do voleb mimo jiné i s cílem porazit aroganci moci, s jejíž pomocí si s protivníky vyřizovala účty tehdejší koalice ČSSD a ODS, která stejně jako finanční výbor byly tehdy zrušeny osadní výbory, protože některé vedení města často kritizovaly, sloučeny ZŠ Bratří Čapků se ZŠ Březové Hory, aby se radnice zbavila ředitelky první jmenované a podobně. Jak vidno, tak se současné vedení města rychle naučilo manýry svých předchůdců.