VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mrzí nás, že námitky a určitá míra nepochopení jsou publikovány přes média

Příbram - Lukáš Vaculík, ředitel projektu Senior Point, reaguje na vyjádření Magdy Burianové pro Příbramský deník.

12.4.2016
SDÍLEJ:

Na otevření Senior Pointu se sešlo asi 300 hostů.Foto: MěÚ Příbram

Jménem obecně prospěšné společnosti Společně, o.p.s., která je zřizovatelem a provozovatelem Senior Pointu v Příbrami, reaguji na článek „Magda Burianová: Klacky pod nohy nám hází Senior Point" (Zdroj: http://pribramsky.denik.cz/zpravy_region/magda-burianova-klacky-pod-nohy-nam-hazi-senior-point-20160404.html") ze dne 4. 4. 2016.

Nebudu se zde vyjadřovat k věcem, které náleží do kompetence města Příbrami (poskytování dotací organizacím, nájemné, odstraňování cedulí v areálu, apod.).

V průběhu roku 2015 jsme několikrát jednali se zástupci organizací, kteří projevili zájem a ochotu spolupracovat na aktivitách pro seniory v Příbrami. Nabídli jsme jim možnost zastřešit dotační žádosti na činnost, aktivity a kancelářské potřeby. Několik organizací tuto možnost využilo a doručily nám své požadavky na kancelářské potřeby. Tyto požadavky průběžně naplňujeme, část kancelářských potřeb je již u zapojených organizací.

K nabídce aktivit, které jsme si „vytáhli, abychom je mohli sami nabízet": Začátkem prosince 2015 jsme obdrželi požadavky a plány organizací na rok 2016. Jednotlivé plány činnosti jsme se snažili konkretizovat a upřesnit tak, aby bylo možné jasněji identifikovat dopad pro cílovou skupinu (tedy pro kolik osob je daná aktivita určena), jaká bude finanční náročnost a zda nedochází k duplicitní činnosti (např. výlet do stejné lokality v průběhu několika týdnů po sobě). Zároveň jsme tyto aktivity chtěli nabídnout široké seniorské veřejnosti.

Uvědomujeme si, že některé aktivity a činnosti jsou specifické pro určitou skupinu lidí a tudíž nejsou určeny široké veřejnosti, přesto jsme i v této rovině nabídli organizacím, které o to projevily zájem, pomocnou ruku. Vždy uvádíme, že daná akce je realizována ve spolupráci s partnerem – seniorskou organizací. To, že jsou akce určeny pro obyvatele Příbrami, má jednoduché zdůvodnění: Dotace na aktivity jsou z rozpočtu MĚSTA PŘÍBRAMI, a tudíž jsou určeny obyvatelům města.

V Příbrami spolupracujeme s několika organizacemi: Svaz důchodců ČR, Svaz tělesně postižených civilizačními chorobami v ČR a další, čehož může být důkaz i 1. společné posezení u kávy, které proběhlo v pondělí 4. 4. za účasti více jak 200 seniorů. Proto nás mrzí skutečnost, že námitky a určitá míra nepochopení jsou takto publikovány přes média a ne u společného stolu, kdy bychom si mohli vzájemně vyměnit názory a dospět k všeobecně přijatelnému řešení.

Ing. Lukáš Vaculík, ředitel projektu Senior Point

Autor: Redakce

12.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Netradičně přímo při závodě volili účastníci Trailmaniacs.
3

OBRAZEM: Volby na běžeckém závodě na Příbramsku

Ilustrační foto

Příbram o svém vítězství nad Ústím rozhodla čtyřmi góly během patnácti minut

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Dobříš – Sport mu dlouhou dobu nic neříkal, ale pak objevil kouzlo Muay Thai, kterému je nyní schopen obětovat naprosto cokoliv. Nejen o tom mluvil v rozhovoru Bernard Plavec.  

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - S úderem čtrnácté hodiny se včera na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení.  

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Příbramsko – S úderem 14 hodiny se dnes na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení. Volit mohli lidé včera až do 22 hodiny. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení