Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

NÁZOR: Opravy silnic se letos nepovedly

Příbram -  K opravám příbramských ulic se v následujícím textu vyjadřuje Vladimír Srnka z Březových Hor.

19.12.2015
SDÍLEJ:

Příbramské ulice po opravě. Úzké, bez chodníků. Ulice Boženy Němcové.Foto: Vladimír Srnka

Také v letošním roce se v našem městě prováděly opravy některých ulic. V Okružní ulici byla na začátku nainstalována dopravní značka „Parkoviště pro invalidu". Při zaparkování auta zde zůstal pruh vozovky široký 180 cm a tak byla značka odstraněna.
O pár metrů dále byla vybudována parkovací místa na pravé straně a částečně na levé. Bohužel, i zde zůstala šířka zbývající vozovky pouze 250 cm. Zeptal jsem se na městě a přišla odpověď, že ze zákona musí být šíře vozovky 3 metry. To znamená, že zde dochází k porušení zákona. Místa na pravé straně jsou zcela mimo silnici, nicméně jsou zajímavě řešena. Chybí zde sešikmené nájezdy a výjezdy, aby řidiči mohli plynule vjíždět a vyjíždět. I zde jsem vznesl dotaz na město, ale odpovědi jsem se nedočkal. Také vedle vchodu do školky vznikla částečná parkování. Uprostřed jednoho se ale nachází přístřešek pro kontejner. A tak tam žádné auto nezaparkuje.

O Ostravské ulici se před několika lety psalo poměrně hodně. Obyvatelé si stěžovali, že se parkuje na chodnících. I po rekonstrukci se na nich stále parkuje. Na jednom to, stejně jako před rekonstrukcí, je povoleno a na druhém není. Ale parkuje se na obou. Proč se zde prováděla rekonstrukce, když se nic nezměnilo?

Podobné je to i v ulici Boženy Němcové. Parkovací místa jsou nesmyslně sešikmena, ulicí mají problém projet auta se zásobováním. Musejí mimo vozovku do trávy. Stejné je to i v Okružní, kde popelářské auto musí z důvodu nevyhovující šířky vjet mimo zpevněný povrch.

V Kutnohorské ulici se dříve parkovalo na levé straně, nově je to na pravé. Řešení to ale není dobré. Jedoucí řidiči nemají vůbec přehled přes stojící auta, zda jim někdo nevběhne z domu přímo pod auto. A to je velmi nebezpečné.

Rekonstrukce v těchto ulicích ale přinesly velmi zásadní problém. Budovala se parkoviště a zcela se zapomnělo, že tu jsou také lidé. V ulicích Okružní, Ostravská, Boženy Němcové, Generála Kholla a Kutnohorská nedošlo k vybudování chodníků! Město Příbram zcela bez ostychu nechá chodit malé děti, maminky s kočárky a seniory po silnici! Občané musí uskakovat před auty. A jak to bude vypadat, když napadne sníh? Všichni se budou brodit sněhovou břečkou! V Kutnohorské místo parkování měl být chodník. Parkovací místa se měla vybudovat jinde. Ve vnitrobloku změnit podélné parkování na kolmé atd. Bohužel se to nestalo.
V těchto dnech se hodně mluví o bezpečnosti chodců v dopravě. Nově budou muset nosit reflexní prvky za tmy mimo obec a uvažuje se i povinnosti je nosit i v obcích. A Příbram nedělá nic pro bezpečnost svých občanů. Letošní rekonstrukce se vůbec nepovedly. Na město chodí stížnosti od občanů na provedené práce. Jsou to vlastně zcela vyhozené peníze!

Vladimír Srnka, Bezpečnostní a dopravní komise města Příbram

Autor: Redakce

19.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení