Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Strategický plán města bude schválen po úpravách a doplnění

Příbram - Jako reakci na článek příbramského zastupitele dr. Řiháka, který byl publikován na sociálních sítích a na internetu zaslalo vedení města následující vyjádření.

3.2.2015
SDÍLEJ:

Příbramská radnice. Foto: Kateřina Chourová

Strategický plán rozvoje města Příbram bude dle usnesení Zastupitelstva doplněn a upraven dle návrhů a připomínek, které vycházejí z nových, aktuálních potřeb. Jedná se o úpravy, které odrážejí současný stav, a se kterými původní tvůrci tohoto dokumentu nemohli počítat a je třeba je nově zapracovat. Jedná se o opodstatněné připomínky laické i odborné veřejnosti, které je nutné brát v potaz.

V žádném případě nedochází ke znevážení práce lidí, kteří na tomto dokumentu pracovali předtím. Drtivá většina obsahu bude zachována a ty oblasti, které již neodpovídají současné situaci nebo potřebám, budou upraveny tak, aby odpovídaly aktuálnímu stavu.

To, jestli Strategický plán rozvoje města Příbram bude schválen před nebo až po úpravách, nemusí být na první pohled důležité. Z logického hlediska je však smysluplnější schvalovat něco, co je aktuální a o čem jsou předkladatelé přesvědčeni, že je správně.

Ke kritice, že již došlo ke zrušení projektů, které mohly přinést užitek. První zmiňovaný projekt na zateplení příbramského Aquaparku nebyl schválen, protože nové vedení radnice tento projekt shledalo jako nerentabilní a z hlediska přínosu za diskutabilní. Zde bylo konstatováno, mimo jiné i po místním šetření, konzultaci s ředitelem Sportovních zařízení města Příbram a stavebními odborníky, že zmiňované zateplení není v současnosti potřeba. Spíše je třeba zaměřit se na investice do vnitřního vybavení Aquaparku a zkvalitnění poskytovaných služeb pro veřejnost.

Kamerový systém městské policie se bude řešit. Nikoliv však neefektivní investicí do stávajícího zastaralého systému a jeho dílčího rozšíření. Vedení města považuje za správné, aby celý kamerový systém byl změněn od základů a odpovídal moderním trendům dohledové a monitorovací činnosti a zásadním způsobem zlepšil svou funkčnost a technické možnosti.

Je nám líto, že ČSSD opozice v čele s dr. Řihákem dělá ze všech rozhodnutí nové radnice politická témata a nedokáže reálně zhodnotit faktickou podstatu věci. I přes tento fakt, budeme i nadále prosazovat takové věci, o kterých jsme přesvědčeni, že jsou správné, budeme je logicky zdůvodňovat a seznamovat s nimi veřejnost. Máme jediný cíl: dělat věci efektivně a správně.

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

Autor: Redakce

3.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Ilustrační foto

Kam na fotbal: 1. FK Příbram přivítá Ústí nad Labem

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

K pouti do Sanatiága inspiroval Jindřicha Smítku filmový dokument

Příbram – Filmový dokument o pouti do Santiaga de Compostelo stál u zrodu nápadu Jindřicha Smítky jednou se na tuto pěší cestu vydat. Od myšlenky k činu mu to sice trvalo zhruba ještě deset let, ale nyní má svůj splněný sen za sebou a přemýšlí o dalších cestách. O pouti do Santiága nyní pořádá besedy. Ve středu se jedna konala v Příbrami a další se uskuteční v polovině listopadu v Lázu. 

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Příbram - Dvě legendy divadla Semafor Jiří Suchý a Jitka Molavcová vystoupí v příbramském divadle. V jejich podání zazní největší hity nejen autorské dvojice Suchý Šlitr, které stačily během své existence zlidovět. 

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Sedlčany – Starosta Sedlčan Jiří Burian před časem avizoval, že na 16. října svolá zastupitele města. Hlavním bodem programu měla být modernizace autobusového nádraží tedy přestupního terminálu, konkrétně způsob financování. To se ale nestalo. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení