Škoda téměř 1,5 milionu korun, jeden těžce zraněný člověk a devět lehkých zranění. Tak to je nelichotivá bilance dopravní nehodovosti na Příbramsku za pouhé tři dny od pátku do neděle.

Například v sobotu u Vrančic srazil pětadvacetiletého cyklistu po deváté večer řidič mazdy. „Auto narazilo do cyklisty zezadu a muž spadl do příkopu. Řidič mazdy ale nezastavil a z místa nehody ujel,“ řekla Deníku policistka Monika Schindlová. Viník ale nedojel příliš daleko. Svědkové nehody ho dostihli u Milína a přivolali policii.

„Šofér mazdy nadýchal 2,73 promile alkoholu. Cyklista byl ošetřen v nemocnici a poté byl s lehkým zraněním propuštěn,“ dodala Schindlová.

V neděli se na Milínsku na silnici 1/66 srazila čtyři auta. Pro těžce zraněnou dívku musel přiletět vrtulník. Příbramský deník o nehodě informoval.

Další nehoda se stala v neděli u Chramost na Sedlčansku. Osmnáctiletý mladík za volantem mazdy nezvládl zatáčku a v příkopu se auto převrátilo na střechu. Mladík, který nevlastní řidičské oprávnění, skončil s lehkým zraněním v nemocnici. Navíc měl v dechu 1,64 promile alkoholu.

Na bok převrátil auto pětadvacetiletý řidič u Obořiště. V příliš vysoké rychlosti vjel do zatáčky a skončil v příkopu. Spolujezdec vyvázl z nehody s lehkým zraněním.

„Od pátku do neděle bylo na našich silnicích hodně neukázněných a nepozorných řidičů. Na policii bylo nahlášeno celkem 14 dopravních nehod. Škoda se vyšplhala na téměř 1,5 milionu korun. Nejčastější příčinou bylo nezvládnutí průjezdu zatáčkou a přejetí do protisměru, často nebyla dodržena dostatečná vzdálenost za vozidlem a s příliš vysokou rychlostí si řidiči také nelámali hlavu. Ve dvou případech sehrál roli při nehodě alkohol a v dalších dvou případech zvěř,“ doplnila policejní mluvčí Monika Schindlová.