„Začala ho předjíždět čtyřicetiletá řidička osobního vozidla, když byla vedle motocyklu, tak si všimla, že řidič motorky dal blinkr vlevo a začal odbočovat. Žena se snažila srážce zabránit, začala intenzivně brzdit a strhla řízení vlevo, kdy narazila do sloupu veřejného osvětlení a do betonové zdi. Motorkáře převezla sanitka do nemocnice se středně těžkým zraněním,“ popsala nehodu policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že hmotná škoda byla stanovena na 50 tisíc korun.

Následující den krátce před polednem došlo k další dopravní nehodě v Nádražní ulici v Sedlčanech. Tam jednašedesátiletý muž jedoucí na motorce odbočoval z vedlejší silnice na hlavní a nedal přitom přednost v jízdě jinému motorkáři. Ten srážku odnesl lehkým poraněním, se kterým byl transportován do nemocnice k ošetření. „Jak se ukázalo, viník nehody měl pozitivní test na alkohol. Další jízda mu byla zakázána a na místě mu byl odebrán řidičský průkaz,“ dodala mluvčí příbramské policie. V tomto případě činila škoda 78 tisíc korun.

Večer pak došlo k další nehodě u Osečan na Sedlčansku. Jednatřicetiletý motocyklista při průjezdu zatáčkou uvedl motocykl do smyku, následně upadl na vozovku a přejel do protisměru, kde se střetl s osobním automobilem. Muž utrpěl poranění dolní končetiny. Způsobená škoda byla ve výši 115 tisíc korun.