Nasazení helmy by mělo pro cyklistu být automatickým reflexem, stejně jako schování se před deštěm. Helma může v mnohých situacích představovat rozdíl mezi hospitalizací a návratem domů. Ochrana hlavy by neměla být brána na lehkou váhu.

Ačkoliv se s přibývajícím věkem povinnost nosit helmu vytrácí, zodpovědnost za vlastní bezpečnost by měla zůstat. Studie prokázaly, že nošení helmy snižuje riziko smrtelného úrazu cyklisty o 40 %. Hlava cyklisty je při nehodě nejzranitelnějším místem. Pád z kola v rychlosti 25 km/h představuje pro hlavu bez helmy náraz jako skok z výšky 2,5 metru na beton.

Nasazení helmy by mělo být pro cyklistu automatickým reflexem, stejně jako ochutnání jídla před jídlem nebo schování se před deštěm. Na věku přece nezáleží! Každý z nás se chce po cyklistické vyjížďce vrátit domů zdravý a helma k tomu může výrazně přispět. Dalšími ochrannými prvky, na který by cyklisti neměli zapomínat, jsou reflexní prvky. Při jízdě za snížené viditelnosti se mnohdy hraje o vteřiny a reflexní prvky mohou hrát kritickou roli v bezpečnosti za řídítky.

Mohlo by vás zajímat: V Hrabří u Sedlčan roste naděje pro zvířata v nouzi!

close Rekonstrukce staré budovy, za účelem zbudování nového zvířecího centra info Zdroj: Pet Heroes zoom_in Rekonstrukce staré budovy, za účelem zbudování nového zvířecího centra