K nehodě došlo v sobotu před půl druhou odpoledne na odpočívadle silnice I/4 pod vysílačem Cukrák nedaleko obce Jíloviště. Osobní automobil se dvěma osobami u nájezdu na parkoviště najel na betonové svodidlo, které jej vymrštilo do vzduchu. Při dopadu na zem pak vozidlo narazilo na prázdné zaparkované auto stojící na odpočívadle a skončilo převrácené na střechu. 

Řidič byl při příjezdu hasičů už mimo kabinu vozu v péči posádky zdravotnické záchranné služby. "Hasiči proto hned zahájili záchranu spolujezdkyně za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení. Za necelých deset minut náročné práce byla žena ze zdemolovaného auta vyproštěna," uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Muž a žena skončili v péči záchranářů. „Oba utrpěli vážná mnohočetná poranění. Žena byla letecky transportována do Ústřední vojenské nemocnice a muže záchranáři pozemní cestou transportovali do nemocnice Motol,“ sdělila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Pro dopravu byl uzavřený čtvrtý až sedmý kilometr této komunikace. Kolem 18. hodiny byla dálnice průjezdná bez omezení. Příčinu nehody policie vyšetřuje.