Ve směru jízdy od hlavního města na Příbramsko zůstala na dálničním kilometru 18,1, kousek za nájezdem z Mníšku, nabouraná auta rozhozená po celé šířce vozovky. Ačkoli se místem dalo s opatrností projet a před místem nehody se vzhledem ke slabému provozu vytvářela jen poměrně krátká kolona, tím jak řidiči dobržďovali na poslední chvíli, se vytvářely nebezpečné situace.

Také bylo třeba zajistit bezpečí policistů zajišťujících vyšetřování nehody i pro práci příslušníků dalších složek integrovaného záchranného systému. Na 18. kilometru byla proto dálnice dočasně uzavřena s odklonem provozu do Mníšku a následně na silnici souběžnou s dálnicí. Obešlo se to bez vážnějších dopravních komplikací jak v místě uzavírky, tak na objízdné trase.

Čtvrt hodiny po druhé odpolední, kdy odklízecí práce stále pokračovaly, už však zůstával na dálnici neprůjezdný pouze jeden jízdní pruh; nabouraná auta se podařilo přemístit do odstavného pruhu. Původně policie odhadovala, že plný průjezd by mohl být obnoven ve 14:45. Posléze předpokládaný čas odstranění následků posunula o hodinu: na 15:45.