close Následky středeční ranní dopravní nehody v Rožmitále pod Třemšínem. info Zdroj: HZS Středočeského kraje zoom_in Následky středeční ranní dopravní nehody v Rožmitále pod Třemšínem. Podle policejního mluvčího Pavla Truxy se nehoda stala zhruba v půl deváté ráno na rožmitálské křižovatce ve směrech na Věšín a Nepomuk. „Příčinou srážky dvou osobních vozů bylo nedání přednosti v jízdě,“ řekl Deníku Truxa s tím, že další okolnosti jsou předmětem vyšetřování. Na zdokumentování nehody na místě se podílel ze vzduchu i policejní dron.

Dechové zkoušky u řidičů potvrdily, že na bouračce neměl žádný podíl alkohol. Škody jsou odhadovány na půl milionu korun.

Následkem hrozivě vypadající srážky bylo naštěstí pouze jedno lehké zranění. Deníku to potvrdila mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková s tím, že pacient byl převezen do příbramské nemocnice.

Na místě zasahovali také hasiči, kteří zasypali uniklé provozní kapaliny a provedli protipožární opatření na vozidlech. Silnice byla část dopoledne uzavřena. Plně průjezdná byla zhruba patnáct minut po jedenácté hodině.