Smrtí sedmačtyřicetiletého muže v peugeotu skončila na začátku minulého měsíce nehoda mezi Milínem a Příbramí pod sjezdovkou Padák.

„Z neznámých důvodů muž vyjel vpravo mimo komunikaci a přední částí auta narazil do kamenné zdi. Utrpěl přitom těžké zranění, kterým na místě podlehl," uvedla policejní mluvčí Lenka Pavlová.

Nepozornost opět mohla za převážnou většinu květnových kolizí, a to v 75 případech z celkových 117 májových nehod. Příbramský deník o tom informoval. Můžeme připomenout nehodu u Křepenic, kde osmiletý chlapec stál na kraji silnice u ohrady s ovcemi a rozhodl se přeběhnout na druhou stranu vozovky.

„V tu chvíli tu ale projížděla jednatřicetiletá žena s fabií. Přesto, že usilovně brzdila, střetu se jí nepodařilo zabránit," popsala událost policejní mluvčí Monika Schindlová. Chlapec musel naštěstí pouze s lehkým zraněním do příbramské nemocnice.

V uplynulém měsíci načapali policisté i více podnapilých šoférů (7) než loni (3). Těžce se zranili čtyři lidé, lehce 27. Na blokových pokutách policie vybrala přes 81 tisíc korun a škody přesáhly pět a půl milionu korun.

Srovnání za rok 2012 - 11

celkem nehod                  117     64
úmrtí                                  1     2
těžké zranění                      4      9
lehké zranění                     27     32
celková škoda (v mil.Kč)       5,6   3,8
pod vlivem alkoholu             7      3
blokové pokuty            81 500      29 800

příčiny:
nedodržení rychlosti             7     13
nesprávné předjíždění          4       0
nedání přednosti                15     10
nesprávný způsob jízdy       75     34

zavinění:
chodcem                             2       1
zvěří, zvířectvem                11       6