„Po střetu dopravních prostředků spadla šestnáctiletá dívka na vozovku a utrpěla poranění lehčího charakteru,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že hmotná škoda byla stanovena na 20 tisíc korun.

Škoda ve výši 40 tisíc korun vznikla při nehodě, která se stala hodinu poté v katastru obce Drevníky. Devětadvacetiletá řidička jela s jízdní soupravou naloženou balíky sena ve směru na Nečín. „Při jízdě přejela do protisměru a střetla se s protijedoucím vozidlem, který poté skončil v příkopu. Balíky sena se následně rozkutálely po silnici. Lehce zraněného šestadvacetiletého motoristu na místě ošetřila rychlá záchranná služba,“ konstatovala mluvčí příbramské policie.

Krádež palmy a baterie ze semaforu

Občas kradou zloději nezvyklé věci. V pondělí 22. června ukradl během rána neznámý pachatel téměř třímetrovou palmu. Došel si pro ni na terasu domu na Březových Horách v Příbrami. Majiteli objektu tím způsobil škodu ve výši osmi tisíc korun. „Jiný nenechavec z neděle na pondělí vzal ze semaforu, který se nachází na silnici u odbočky na obec Hutě pod Třemšínem, trakční baterii v hodnotě pěti tisíc korun. Poškozením kovové klece ještě způsobil další škodu v této výši,“ uzavřela výčet pondělních policejních zásahů Monika Schindlová.