„Událost jsme měli oznámenou v krátce před půl sedmou ráno. Řidič osobního vozu, ročník narození 1973, naboural do semaforu a poté v jízdě pokračoval dál,“ potvrdila mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Jenže opilce za volantem dostihly prvosledové hlídky a zastavily jej. Po identifikaci policisté muže vyzvali k orientační dechové zkoušce. Nadýchal při ní přes dvě promile. „Vzhledem k této výši se jedná již o podezření z trestního činu,“ doplnila Suchánková.

Doprava, nehody, záchranáři, hasiči - ilustrační foto
Na přechodu srazil chodce. Ten přecházel na červenou s dvěma promile

Frekventovaná křižovatka v Příbrami je tak nyní bez semaforů. Starosta Jan Konvalinka ale sdělil, že se řeší jejich oprava. „Prosím všechny motoristy i chodce, aby se zmíněnou lokalitou pohybovali s co nejvyšší opatrností,“ upozornil Konvalinka.

Stejná křižovatka se s podobnou situací setkala zhruba před rokem. Tehdy nehoda vyřadila z provozu semafory na několik týdnů, protože se na dodání nového sloupu muselo čekat. „Nyní je situace jiná, sloup máme koupen do zásoby, a oprava tedy může začít okamžitě. Pokud nebude porušeno i samotné vedení, mohl by být semafor opraven a zprovozněn v následujících dnech,“ dodal starosta.