Řidič osobního vozu VW jedoucí od Sedlčan se údajně vyhýbal lesní zvěři, vyjel mimo komunikaci, kde porazil dopravní značku a v příkopu následně narazil do železné trubky. O tu si auto urazilo kolo a odrazilo se směrem k betonové skruži, u které pracovali dělníci. Auto k ní jednoho z nich přimáčklo.

Kolegové zahájili u dělníka resuscitaci. V té pokračovali ještě přivolaní záchranáři Zdravotnické záchranné služby z Votic i Sedlčan a profesionální hasiči ze sedlčanské požární stanice.

Lékař ale nakonec musel konstatovat exitus. Dělník utrpěl vážná poranění (polytrauma) v oblasti hlavy, hrudníku a také dolních končetin.

K místu zamířila výjezdová skupina SKPV z ÚO Benešov. Kriminalisté nyní nehodu společně s dopravními policisty vyšetřují. O vyproštění vozu z příkopu se postarala odtahová služba.

Provoz na komunikaci mezi Olbramovicemi a Sedlčany byl pro přistání vrtulníku Letecké záchranné služby a po dobu vyšetřování nehody do 16. hodiny zcela zastavený.

Po odletu prázdného vrtulníku a odstavení vozidel IZS mimo silnici na příjezdovou cestu k vodojemu policisté začali pouštět provoz kyvadlově.